Sony itiraf etti: Psn kapalı çünkü Hacklendik!

Sony'den en sonunda adam gibi bir açıklama geldi. Eğer neden bu kadar gecikti diye soracak olursanız inanın mantıklı bir nedeni var.

Açıklamanın özeti şu; "PSN çöküşü dış kaynaklı bir problemdir".

PS Blog'a konuşan SCEA İletişim Departmanı Başkanı Patcik Seybold, firmanın PSN'i kapatma kararını bu hafta başlarında hacklendikten sonra aldıklarını itiraf etti.

"Sistemimize dışarıdan yapılan bir saldırı yüzünden PlayStation Network ve Qriocity servisini etkiledi. Düzenli bir araştırma yapabilmek ve gelecekte bu ervisimizi daha güvenli bir hale getirmek için PlayStation Network & Qriocity servisini 20 Nisan Çarşamba günü kapatmak zorunda kaldık."


"Müşterilerimize ve ortaklarımıza kaliteli eğlence servisi sağlamak bizim en büyük önceliğimizdir. Bu durumu düzeltmek için elimizden geleni yapıyoruz, ve tekrardan sabrınız için teşekkür ederiz."

"Sizleri yeni gelişen olaylar ve edindiğimiz bilgiler hakkında daha sonrasında da bilgilendireceğiz."

21 Nisan'da PSN'in hem Avrupa hem de Amerika sunucularının kapanması için öncelikle, rutin bir bakım çalışması olduğuna dair açıklama yapan Sony sonrasında sessiz kalmıştı.

Ardından akıllara gelen ilk şey ise Sony'nin en son düşmanı Anonymous olmuştu. Ancak gizli hacker örgütü sonrasında yaptığı bir açıklama ile bu konuyla bir ilgileri olmadığını, PSN düzeldiğinde saldırıya başlayacakarını fakat kendi saldırılarının hiçbir şekilde siz oyunculara bir zarar vermeyeceğini açıklamıştı.

Lakin bildiğiniz gibi daha öncesinde de Anonymous, Sony'nin internet sitelerini hack'lemişti.

Anlaşılan o ki PSN birkaç gün daha bu şekilde kalacak. Henüz Sony'den ne saldırganların kimliği ile ne de SPN'in tahmini açılış tarihi ile ilgili bir bilgi gelmedi.

Kaynak: Merlinin Kazanı
Tarih:
Hit: 1227
Yazar: LathedarkmanYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.