Steve Jobs iPhone 4 Kullanıcılarına Kızdı!

 

Dün piyasaya çıkan iPhone 4 teknoloji meraklılarının son gözdesi oldu. Ancak bu cihazı kullananlar anten sorunu olduğunu fark ettiler. Peki Apple CEO'sunun bu iddiaları yanıtı ne oldu?

Apple'ın büyük bir reklam kampanyasıyla tüm dünyaya tanıttığı dördüncü nesil iPhone dün piyasaya sürüldü. İlk parti telefonları satın alabilmek için günlerce kuyrukta bekleyen kullanıcılar iPhone 4'ün keyfini sürerken ilginç bir sorunla karşılaştılar.

Telefonun normal çekim gücü çok yüksekken el ile tutulduğu zaman bu kapasite birkaç parmak aşağıya düşüyordu. Bu durum kısa sürede teknoloji forumlarında yayılmaya başladı. Sorunu yaşatan tüm kullanıcılar durumu göstermek için telefonlarının fotoğrafını geçti.

Olayı inceleyen Apple ekibi şirketin resmi web sitesinde durumla ilgili bir uyarı mesajı yayınladı. Bu mesajla firma, iPhone'un anteninde bir sorun olmadığını ancak kullanıcıların telefonlarını yanlış tutmalarından dolayı bazı performans düşüşleri yaşanabileceğini açıkladı.

 

 

Tüketiciler, Steve Jobs'un tepkisine Apple reklamlarındaki telefon tutma şekillerini bir araya getirerek cevap verdi


Jobs e-postalara Cevap Verdi

Apple kullanıcılarına üstü kapalı olarak telefon tutmayı bilmediklerini anlatmış oldu. Bu mesajla içleri rahatlamayan bazı kullanıcılar ise Steve Jobs'a elektronik posta atıp şikayette bulundular. Kızgın mizacıyla tanınan Jobs ise bu mesajların bazılarına cevap verdi.

Apple CEO'su sorundan dolayı şaşkın olan tüketicilere 'telefonu doğru tutmayı öğren o zaman' diye çıkıştı. Apple CEO'sunun bu cevapları ise hemen forum sitelerinde dolaşmaya başladı. Jobs'un bu tavrından anlaşılacağı gibi Apple ilk etapta bu soruna karşı bir çözüm üretmeyi düşünmüyor.

Bazı kullanıcılar ise olaya mizahi bir yöntemle yaklaşıp Apple reklamlarındaki yanlış telefon tutma yöntemlerini bir araya getirdi.

Kaynak: Shiftdelete
Tarih:
Hit: 1092
Yazar: aksataYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.