Tüm sektörler CeBIT bilişimle buluşuyor

 

 

7 – 11 Ekim 2008 tarihlerinde gerçekleştirilecek.Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında dünyanın en büyük yedinci fuarı olan İstanbul’daki CeBIT Bilişim Eurasia, gerçekleştirildiği altı gün içerisinde 70 ülkeden beklenenin üzerinde bir rakama ulaşarak 159 bin 302 ziyaretçi ağırladı.

Geçtiğimiz yıl 40 bin ziyaretçi alan İş Dünyası bölümünün bu yıl 70 bin ziyaretçi çekmesi ise, fuarın bölgesel iş birlikteliklerini artırmaya yönelik çabalarının başarıya ulaşması olarak değerlendiriliyor. Fuar alanında bulunan TÜTED ve TÜBİSAD standlarında 17 ülke ile Türkiye’deki şirketler arasında yeni iş bağlantıları kuruldu. Anadolu’nun farklı şehirlerinden gelen 22 iş heyeti, işlerini geliştirmek için bilişimden nasıl yararlanabileceklerini keşfetti. 971 katılımcı şirketin yer aldığı fuarda, 7 bin 789 kişi görev yaptı.

iş Dünyası Bölümü Gelişiyor

Her geçen yıl gelişmeye devam eden İş Dünyası bölümü, sadece kartvizit ile giriş yapılabilen, fuar içerisinde ayrı bir bölüm. Bu bölümde iş dünyasına yönelik çözümler ve ürünler ziyaretçilere tanıtılıyor. Fuarın diğer bölümlerindan farklı olarak iş görüşmeleri için ihtiyaç duyulan bir ortamının sağlandığı bölüm kurumların karar vericileriyle teknoloji firmalarını buluşturuyor.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Bu yıl CeBIT Bilişim Eurasia’da ilk kez ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ temalı bir bölüm yer alacak. Katılımcı firmalar, vatandaşlık bilinci içinde gerçekleştirdikleri kurumsal sosyal sorumluluk projelerini bu özel bölümde ziyaretçilere tanıtabilecekler.

Anadolu’ya Özel İlgi

HİFAŞ, Anadolu’daki karar vericileri ve profesyonelleri CeBIT Bilişim Eurasia’ya getirebilmek kapsamlı bir çalışma yapıyor. İlk olarak “Anadolu VIP Heyeti” çerçevesinde Anadolu’daki sanayi ve hizmet sektörlerinin önde gelen şehirlerindeki firmaların üst düzey yöneticileri HİFAŞ’ın davetlisi olarak CeBIT Bilişim Eurasia’ya getiriliyor. İkinci proje kapsamında ise firma çalışanları ve orta düzey yöneticileri, illerin Sanayi ve Ticaret Odaları ile koordineli olarak fuara getiriliyor.

Yine sanayi ve ticaret alanında gelişmiş 10 ilde yerel basına yönelik basın toplantıları organize edilecek. Bu toplantılarda teknoloji ve iş dünyası işbirliğinin firmalara ve endüstrilere kazandırdıkları o illerdeki basın mensuplarına anlatılacak ve yerel basın üzerinden iş dünyası CeBIT Bilişim Eurasia’ya davet edilecek.


Rakamlarla CeBIT Bilişim Eurasia 2008
Ziyaretçi girişi: 159 bin 302
Fuarda görev yapan kişi sayısı: 7 bin 789
Fuardaki gelişmeleri izleyen yerli ve yabancı basın mensubu sayısı: 1888
Fuarın katılımcı şirket sayısı: 971
Fuara katılan ülke sayısı: 21
Bu ülkeler: ABD, Almanya, Avusturya, Birleşik Arap Emirlikleri, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Fransa, Hong Kong, İspanya, İsveç, İtalya, Kanada, Kore, Macaristan, Polonya, Rusya, Singapur, Tayvan, Türkiye.
Net fuar alanı: 26 bin 256 metrekare

Brüt fuar alanı: 60 bin metrekare

Kaynak:
Tarih:
Hit: 910
Yazar: DuFermeYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.