Tumblr, Artık Devasa!

Kasım ayında bildirdiği 12 milyar toplam gönderi sayısı ise dikkatleri üzerine çeken Tumblr, devasa bir büyüme göstererek şimdi de 20 milyar gönderi sayısı miltaşı ile karşımızda!

“Bunu önceden yapmak hedefi bir yana dursun, Tumblr geçtiğimiz pazartesi, toplam 20 milyar gönderiye erişti. Tumblr’ın resmî Twitter hesabından verilen bilgi, Tumblr’ın “Hakkında” sayfası ile de doğrulanıyor.

Tumblr, 20 milyar gönderiye sahip olmakla birlikte, bu gönderilerin 50 milyonundan fazlası, yalnızca bugün gönderilenler. Toplamda ise 49.7 milyon Tumblr blogu var. 50 milyon miltaşı ise her an aşılabilir. Ne büyük rakamlar ama!

Tumblr’ın geçen seneden beri ani yükselişi için söylenebilecek tek şey ise, nefes kesici olduğu. Temmuz 2011′de WordPress’ten daha fazla bloga sahip olduğunu bildiren Tumblr’ın bu sayıyı 9 ay içinde ikiye katlaması… Gerçekten müthiş.

Kıyaslamanız için söylüyoruz, WordPress, 72 milyondan fazla blog tarafından kullanılıyor. Bu blogların yarısı da WordPress.com tarafından sağlanıyor.

Basitliği, kullanım kolaylığı ve Twitter gibi mikrobloglama servislerine olan benzerliği ile Tumblr, büyük kitleler tarafından kullanılıyor. Fakat şimdilik Tumblr’ın aşamadığı meseleler de yok değil.

İnternet üzerindeki girişimlerde basit bir kural vardır; nereden, ne şekilde para kazanacağını bilmek. Hoş, Google kurulduğunda nereden para kazanacakları fikrini geçin, para kazanmak gibi bir amaçları ile yoktu. Fakat günümüzde finansal koşulları bilmek oldukça önemli bir yer teşkil ediyor. Tumblr ise işte burada çuvallıyor. Çünkü nereden para kazanacaklarını bilmiyorlar, ve henüz faaliyete geçmiş bir finansal kaynak da yok. İhtiyaçlar, yalnızca toplanan bağışlarla karşılanıyor. Fakat görüyoruz ki Tumblr bu günlere bağışlarla geldi… Umuyoruz ki, finansal bir kaynak buluncaya kadar bağışlarla idare edebilirler.

Kaynak: scroll
Tarih:
Hit: 1040
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.