Türk Telekom Ücretsiz İnternet Dönemini Başlatıyor

2006 yılında perakende internet pazarına veda eden Türk Telekom, aldığı izinlerle yeniden internet satışına başlıyor. Firmanın bu konudak ilk adımı ücretsiz ‘tadımlık’ internet keyfi sunan Lokum olacak.

Türkiye’de 7.4 milyon kişi sabit telefon hattına sahip fakat ADSL kullanmıyor.  Türk Telekom da yeniden pazara giriş yaparken, bu kitleyi kendine hedef olarak seçmiş. Firma, yaptığı çalışmalarla 6.4 milyon kişilik bir potansiyel olduğunu belirlemiş bu kitleye özel bir hizmet hazırlamaya karar vermiş.

TT_Lokum

 

Lokum servisi, ‘Tadımlık internet’ deneyimi sunuyor. Türk Telekom, sabit telefon hizmeti alan tüm kullanıcıların internet hattını aktif hale getiriyor. Bu kullanıcıların hepsine ücretsiz bir kablosuz modem veriliyor ve kurulumu da ücretsiz olarak yapılıyor. Lokum müşterileri, bu hat üzerinden, hazirlanan özel web sitesine ücretsiz olarak erişebilecek. Bu sitede çeşitli kategorilerde haberler bulunuyor.


Lokum_Site

 

Lokum kullanıcıları eğer bu sitenin dışında başka internet sitelerine erişmek isterse, saatlik ve günlük olarak paketler satın alabiliyor. 1 mbps hız sunan bu paketler günlük 2 tl, saatlik 1 tl olarak sunulacak. Bu paketleri satın almak için giriş sayfası üzerinden TC kimlik numarasıyla onay vermek yetiyor. İnternetin ücreti de telefon faturasına ekleniyor. Dolayısıyla bu hizmeti alan kullanıcılar taahhüt ya da bir sözleşme imzalamadan diledikleri zaman internete erişebilecek.

Türk Telekom, yeni başlayan hizmet ile birlikte kullanıcılara uygun fiyatlı bilgisayar seçenekleri de sunacak.

Kaynak: Scroll
Tarih:
Hit: 2859
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.