Twitter‘ın Yeni Yoldaşı: Flickr

Instagram ile köprüleri yıkan Twitter, aradığı mutluluğu Flickr'da bulacak gibi görünüyor. Güncellenen Flickr uygulaması, çok daha iyi bir Twitter entegrasyonu sunuyor.

Twitter ile Instagram'in karşılıklı olarak entegrasyon olanaklarını ortadan kaldırması, tweet'lerini sepya fotoğraflarla süslemek isteyen kullanıcıların kabusu olmuştu. Hemen ardından duyurulan Twitter fotoğraf filtreleri ise moralleri düzeltmişti. "Filtre savaşlarının" saflarına fotoğraf paylaşım hizmeti Flickr da katıldı.

iPhone uygulamasını güncelleyen Flickr, yeni sürümde filtrelerin yanı sıra, çok daha iyi bir sosyal ağ entegrasyonu sunuyor. Başta Twitter olmak üzere, Flickr kullanıcıları fotoğraflarını Tumblr ve Foursquare üzerinden de kolayca paylaşabiliyor. Yaklaşık 80 milyon kullanıcısı bulunan Flickr, yenilenen iPhone uygulamasıyla fotoğraf yükleme, filtre ekleme ve paylaşma olanağı sunuyor.

15 ayrı fotoğraf filtresinin bulunduğu uygulamanın filtrelerini sağlayanAviary, aynı zamanda Twitter'ın yeni filtrelerini geliştiren mobil yazılım şirketi olarak biliniyor. Flickr fotoğrafları artık Facebook'a da aynı mobil uygulama üzerinden yüklenebiliyor.

Facebook ve Twitter ile sıkı çalışarak, pürüzsüz bir deneyim oluşturduklarını belirten Flickr Ürün Yöneticisi Markus Spiering, "Bu sitelerle daha önceden bir entegrasyonumuz vardı ancak bu kadar doğrudan değildi. Mobil ürünümüzle birlikte bu deneyimi farklı cihazlar arasında çalıştırmak bizim için önem taşıyor" dedi.

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 1055
Yazar: LethaLImpacTYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.