Ubuntu,Nexus Modelleri İçin Yayınlandı

Sunulan kaynak kodları ile geliştiricilerin sistemde birçok eksiği tamamlaması hedefleniyor.

Kısa sür önce Ubuntu ile çalışan tableti görücüye çıkaran şirket, mobil cephesinde yaşanacak gelişmelerin ise bir süre gecikeceğini bildirmişti. İlk telefon için 2013 yılı sonu ya da 2014 yılı başı hedeflenirken, daha önce belirtildiği üzere işletim sisteminin geliştirilmesi için ön izleme versiyonu ise indirilebilir duruma getirildi. İlk aşamada sadece Nexus modelleri kapsayacak özel kodların yer aldığı dosyalarda büyük ekranlı bir telefon için hazırlandığı iddia edilen bir dizi dosyaların da yer aldığı bildiriliyor.

s

İşletim sisteminin ilk aşamada Nexus modelleri için ön izleme dosyaları sunması Goole’ın mevcut sistemi desteklediğinin göstergesidir. Geliştiriciler indirilebilir kodlar sayesinde daha kararlı ve eksiksiz bir sistem oluşturmayı amaçlarken, ilk aşamada birçok fonksiyonun çalışmayacağını hatırlatalım. Bunun yanı sıra İnternet Tarayıcısı, Medya Oynatıcısı, Galeri ve Kamera uygulamaları sorunsuz bir şekilde görevini yerine getirmekte.

Ubuntu cephesindeki gelişmelerin kısa süre içerisinde büyük gelişme kaydedeceğini ön görebiliriz; Nexus modellerinin yanı sıra farklı üreticilerden de sisteme destek gelebilir.

Kaynak: TT
Tarih:
Hit: 1398
Yazar: tosunYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.