UFO hackerı son kumarını oynuyor

UFO davasında son perde: UFO hacker'ı Mckinnon ABD'den kurtulmak için son kumarını oynuyor.

Pentagon'un sistemlerine girdiği için başı dertten kurtulmayan İngiliz hacker Gary McKinnon'un Amerika'ya teslimi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından değerlendiriliyor. Mahkeme kararını verene kadar McKinnon Amerika'ya teslim edilmeyecek.

Temyiz başvurusu İngiliz mahkemelerince reddedilen McKinnon, çareyi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurmakta bulmuştu. McKinnon'un avukatları, Amerikan mercilerinin McKinnon'un yargılanmak üzere İngiltere'de Amerika'ya teslim edilmesi için güç kullandığını ve McKinnon'un Amerika'da askeri mahkemelerce yargılanma tehlikesinin bulunduğunu iddia ediyor.

Avukatlık şirketi Kaim Todner'den yapılan açıklamaya göre Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi McKinnon'un teslimini 28 Ağustos'a kadar erteledi. Mahkeme bu süre içinde McKinnon'un temyiz başvurusunu değerlendirecek.

42 yaşındaki İngiliz hacker 2001 ve 2002 yıllarında Amerikan hükümetinin 97 bilgisayar sistemine girmekle ve New Jersey Donanma Silahları Merkezi'ni bir hafta boyunca sistem dışı bırakmakla suçlanıyor. McKinnon sistemlere izinsiz giriş yaptığını kabul ederken, sistemlere herhangi bir zarar vermediğini iddia ediyor. Hacker amacının Amerikan hükümetinin UFO'lar hakkında sakladığı dokümanlara ulaşmak olduğunu söylüyor.

Eğer McKinnon Amerika'ya teslim edilirse 60 yıla kadar hapis cezası tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.
Kaynak:
Tarih:
Hit: 1667
Yazar: narkozMRTYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.