Wikipedia İstanbul Konferansı

Vikipedi hakkında merak edilenler ve bilinmeyenler, kullanıcıların sunumuyla 26 Şubat 2012 Pazar günü saat 13:00'da Kadis Has Üniversitesi Cibali Kampüsünde. 

Gelemeyenler ise internetten canlı izleyebilecekler. www.pozitiftv.com/vikipedi de. 

ayrıca; 

Vikipedi Konferansı hakkında

Daha önceleri Vikipedi kullanıcılarının biraraya geldiği etkinlikler olarak düzenlenen Vikipedi Türkiye Buluşmaları 2012 yılında farklı bir boyuta bürünüyor. Tecrübeli kullanıcıların konuşmacı olarak katılacağı etkinlik, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü'ndeki B Blok Cibali Salonu'nda yapılacak. "Vikipedi'nin temel kuralları ve amacı, kardeş projeler ve amaçları, Viki topluluğu, diğer dillerde Vikipedi, Vikipedi'de vandalizm, sürüm kontrolü" gibi konuların açıklanacağı etkinlikte Vikipedi hakkındaki soru işaretleri ortadan kaldırılacak.

Vikipedi'nin doğru olarak tanıtılabilmesi ve açıklanabilmesi amacıyla düzenlenen konferans, Vikipedi'yi anlamak isteyenler adına önemli bir fırsat niteliği taşıyor. İsteyen herkesin ücretsiz olarak katılabileceği konferans aynı zamanda internet üzerinden de canlı olarak yayınlanacak. Etkinlik alanındaki ve internet üzerinden takip eden katılımcıların gönderdiği sorular da yanıtlanacak. Vikipedi kullanıcılarından AhzaryamedKhutuck ve Nazif İlbek'in konuşmacı olarak katılacağı Vikipedi Konferansı yaklaşık olarak 3 saat sürecek.

Konferans hakkında hazırlanan sıkça sorulan sorular sayfasını inceleyebilir ve aradığınız cevaba ulaşamazsınız o sayfanın en altında kendi sorunuzu sorabilirsiniz. Ayrıca Vikipedi Konferansı Facebook etkinliği aracılığıyla konferansa katılacağınızı belirtebilir ve arkadaşlarınızı da kolayca davet edebilirsiniz. Twitter'da #Vikipedi yazarak sohbete katılabilir veya konferans hakkında konuşulanları takip edebilirsiniz.

Kaynak: Wikipedia
Tarih:
Hit: 1514
Yazar: Free_MansYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.