Windows 8 Blue Güncellemesi İçin Çekilmiş İlk Özel Video!

Windows 8 ve Windows RT için Microsoft’un kollarını sıvadığı Blue güncellemesinin ilk özel videosu internetteki yerini aldı!

Uzun zamandır söylentiler arasında yer alan Windows’un yeni sürümü BLUE için birçok haber yazıldı. Microsoft tarafından Blue’nun bir işletim sisteminden çok Windows 8 ve RT platformlarının güncelleştirilmiş ve iyileştirilmiş bir hali olacağı bilgisi geldi.

Windows sürümlerine kısa bir süre sonra iyileştirme çalışmaları için “Service Pack” güncellemesinin geldiğini biliyoruz. Windows 8 ve RT platformlarında ise bu iş biraz daha değişik bir hal alacak. Service Pack yerine “Blue” adında bir güncellemenin söz konusu olacağı bildirildi.

Yeni güncelleme olan Windows Blue’da merak uyandıran birçok özellik kullanıcıları heyecanlandıracak. Kısa bir süre içinde çıkacak olan güncellemede ilk göze çarpan erken ise “Internet Explorer 11” oluyor. Açıkça söylemek gerekirse Google’ın resmi tarayıcısı Chrome’a rakip olarak geliştirilen IE 11, Blue’ya damgasını vuracağa benziyor.

Güncellemeler arasında bir diğer yenilik de kullanıcı hesaplarında 255 renk seçimi ve RT arama sayfası detayı.

Multi-Tasking (Sistemin birden fazla işlem yapması) özelliğinin de geliştirilmiş olması performans açısından kullanıcının benimseyeceği diğer özelliklerden biri. Uygulamaları yan yana ve aktif olarak çalıştırabilmeyi sağlayan Side-Scrolling özelliğinin yanında Movie Moments uygulaması ile tüm video işlemlerinizi 3. parti yazılımlara gerek kalmadan gerçekleştirebileceksiniz.

Güncellemenin Windows Phone 8 için de geleceği bilinirken, iddialar arasında yer alan 7 veya 8 inçlik Windows RT platformlu tabletlerde de aktif olacağı sorusu gündemdeki yerini koruyor.

Kullanıcılar için hazırlanmış, Windows Blue’nun ilk özel videosu:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-OPCW6ozaM0#!

 

 

Kaynak: Silikon Vadisi
Tarih:
Hit: 1272
Yazar: Robinson_CrusoeYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.