XPERIAdan önce taklidi geldi

Sony Ericsson XPERIA X1'i henüz piyasaya sürmemiş olabilir. Ama Çinliler sürdü...

Çinlilerin taklit yeteneği bilinen bir gerçek. Aynı Çinliler, şimdi de Sony Ericsson'un XPERIA X1'ini beklemekten sıkılanların yardımına koşuyor. Üstelik şartları da çok uygun...

SongLiveX1 adı verilen telefonun tasarımı XPERIA X1 ile tıpatıp aynı. Teknik özellikler ise, eğer belirtilen özelliklere inanacak olursak, neredeyse XPERIA'yı geride bırakıyor. SongLiveX1 240 x 320 çözünürlük sunan 3 inç'lik bir ekrana sahip; ancak ekran dokunmatik değil. Telefon üzerinde 2 adet kameraya yer verilmiş ve bu kameralardan biri tam 5 Megapiksel çözünürlüğe sahip. Bluetooth desteği de sunan SongLiveX1, NES emülatörü sayesinde oyunlardan da uzak kalınmamasını sağlıyor. En çarpıcı özellik ise, hiç kuşkusuz sahip olduğu anten sayesinde TV yayınlarını ekranına yansıtabiliyor olması. Galerimizde de görebileceğiniz gibi telefonun üst jısmı dikleştirilebiliyor ve böylece küçük bir televizyon görevini başarıyla yerine getirebiliyor.

Gelelim işin fiyat kısmına... Çinli dostlarımız XPERIA X1'in çok pahalı olacağını ve herkesin yeni SE harikasına ulaşamayacağını düşünmüş olmalı ki, SongLiveX1'in fiyatını çok düşük tutmuşlar. Telefon, Çin'deki alışveriş sitelerinde 82 ile 98 Euro arasındaki fiyatlarla satılıyor.

                                                          xperia

Kaynak:
Tarih:
Hit: 617
Yazar: shivoYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.