Youtube beyaz perdeyi açıyor

Youtube gelecek hafta sinema severleri sevindirecek bir uygulama başlatıyor. Film ve televizyon dizileri Youtube’da ayrı bir kategoride izlenebilecek

İnternetteki popüler video paylaşım sitesi Youtube, gelecek perşembe gününden itibaren uzun metrajlı sinema filmleri ile televizyon dizileri de yayımlamaya başlayacak.
Sitenin yetkililerinden yapılan açıklamaya göre, ilk aşamada internet üzerinde başka sitelerde de bulunabilen film ve televizyon dizileri Youtube içerisinde ayrı bir kategori içerisinde toplanacak. Aralarında “Evli ve Çocuklu” ve “Beverly Hillbillies” gibi TV dizileri ile “Dağcı” ve “Casino Royale” gibi sinema filmlerinin de bulunduğu bu video koleksiyonu, zaman içerisinde daha da zenginleştirilecek. ABD’deki kullanıcılara yönelik olan proje ücretsiz.
Youtube’un yeni hizmeti için Sony Corp, MGM Inc ve CBS gibi dünyaca ünlü onlarca yapım şirketiyle içerik ortaklığı anlaşması yaptığını kaydeden yetkililer projenin, film ve dizilerin arasında yayımlanacak olan reklamlarla finanse edileceğini söyledi. Yetkililer, reklam gelirlerinden içerik ortaklarına da belirli bir pay verileceğini kaydetti.

 

Tarih:
Hit: 386
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.