YouTube Televizyon Uygulaması Haline Geliyor

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube, internetin ötesine geçerek televizyona sıçrıyor. YouTube, İngiltere’nin uydu kanalı Freesat’ta gelecek aydan itibaren bedava olarak belirecek. Milyonlarca izleyici, televizyonlarında YouTube’a erişmek için ek bir cihaz kullanmayacak.

youtube%20on%20tv

YouTube, televizyona uyumlu olmasını sağlayacak bir uygulama sayesinde internetin ardından televizyona sıçrayacak. İngiltere’nin devlet radyo ve televizyon kurumu BBC ile ITV televizyonunun ortak girişimi olan Freesat, Mart ayının sonundan itibaren YouTube’la kanal sayısını artırarak bir ilke imza atacak.

The Telegraph’ın haberine göre, Freesat, YouTube’un televizyonla uyumlu olmasını sağlayacak uygulamanın HTML5 kullanacağını ve ‘görsel kalitesi çok yüksek ve tamamen interaktif bir izleyici tecrübesi sunacağını’ belirtti.

Haberde, her ne kadar YouTube’un ‘yeni bir kanal’ olacağı ifade edilse de, site bir HTML5 uygulaması olarak ekranlarda belirecek.

Kanal sayısını şimdiden 60’ın üzerinde olan Freesat, bedava YouTube erişimi sayesinde bir ilke imza atacak. Google ise YouTube videolarının izleyici sayısının ciddi şekilde artmasını umuyor.

Kaynak: Ntvmsnbc
Tarih:
Hit: 2133
Yazar: r10aldinhoYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.