Zeus Amerikan Bankalarını çarptı

Amerikan bankaları, büyük bir krizin eşiğinden döndü. Komuoyuna duyurulmayan bu krizin sorumlusu ise bir torjen. Zeus adlı torjen, FBI'ın açıklamasına göre geçtiğimiz haftalarda ele geçirdiği banka hesaplarından milyonlarca dolarlık para aktarımı yaptı.

Tarihin En Büyük Sanal Suçlarından Biri :

Federal büro ve New York Manhattan Başsavcısı'nın el koyduğu olayda 60'dan fazla kişi tutuklandı. Dün (30.09.2010) yaşanan bu olayla ilgili yetkililer henüz bir açıklama yapmazken, banka hesapları boşaltılan kişiler ve firmalar oldukça şaşkın.

Uluslararası boyutlara ulaşan Trojen saldırısında hedef olarak en az 10 bin dolarlık banka hesabı olan şahıslar ve kurumlar seçildi.

Basın toplantısında, ABD Savunma Depertamanı'ndan yetkililerinde yer alacağı belirlendi. Zeus'un verdiği zararın büyüklüğü ise önümüzdeki hafta içerisinde ortaya çıkacak. 

Amerika tarafından ACHing, olarak adlandırılan bu operasyon kapsamından 11 Avrupa vatandaşı için de tutuklanma kararı çıkartıldı. İddialara göre, ABD bankalarından çalıanan paranın bir kısmı, Rusya ve Ortadoğu bankalarına yatırıldı.

Zeus adlı trojen, geçtiğimiz aylarda dünya çapında tanınmaya başlanmıştı.


http://news.cnet.com/8301-27080_3-20018177-245.html

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1846
Yazar: aliykYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.