Access To Mssql

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalekule
    kalekule's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar forumda arattırdım rene'nin vermiş olduğu şu
    Download-Link #1:http://rapidshare.com/files/24161956/ConvertersTahribatCom.rar.html

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?highlight=access to mssql&folderid=35703

programı buldum.Programı kurdum ama nasıl kullanılacağı konusunda bir bilgim yok.Mssql hakkında hiç bir bilgim yok veri tabanı nasıl bağlanır nasıl oluşturulur.Ms access'deki gibi veri tabanını kendi bilgisayarıma kaydedip ftp'ye atamıyormuyuz.Bu konuda elinde döküman kaynak veya herhangi bir bilgisi olan varsa paylaşırsa çok çok sevinirim....

Nebula
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

hocam sql server'ı access gibi ftp'ye atıp çalıştıramazsın..

programın kullanımı için de

öncelikle hostunda bi mssql veritabanı oluştur..

db adı
    kullanıcı adı
    şifre

gibi bilgileri girdikten sonra db oluşmuş olacak

daha sonra programı çalıştır

from where to where bölümlerinden from where için access veritabanını seç.. to where için de listeden mssql seç sana db adı kullanıcı adı ve şifre soracaktır onları girdikten sonra işlemi başlat access verilerin mssql'e geçmiş olsun

mssql bi server'dır access gibi bi dosya alıp ftp'ye atarak çalışmaz.. ama genel çalışma kuralları neredeyse aynıdır..

bi kaç değişiklik dışında access için kodladığın sayfaların mssql için de aynı şekilde çalışacaktır..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalekule
    kalekule's avatar
    Erkek

Hocam hostta bunları oluşturdum.

db adı
    kullanıcı adı
    şifre

Kullandığım programda aşağıdaki bölümler yok.

from where to where bölümlerinden from where için access veritabanını seç.

Nebula
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

hocam programı kurduktan sonra access to mssql'i seçeceksin program açılacak

öncelikle sql servera bağlanman için bi yer gelecek ms sql server yerine sitenin ip'sini yazıyosun

sql server authentication'ı seçiip kullanıcı adı ve şifreni yazıyorsun ileri dediğinde sql server'a bağlanmış oluyo

ikinci adımı direk ileri diyerek geç, mdb inf. ile ilgili bi olay var orada

üçüncü adımda browse deyip access veritabanını (.mdb) yerini göster eğer access db'ni şifrei ile koruyosan use password'u seç ve altındaki kutucuğa access dosyanın şifresini yaz.
    MSSQL database name kutucuğuna sql server veritabanının adını yaz ve ileri de..

bu kadar.. ondan sonraki adımlar kopyalama işlemi zaten

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalekule
    kalekule's avatar
    Erkek
    Hocam adımları harfiyen uyguladım ama en son kopyalama işlemi başlarken aşağıdaki  hatayı alıyorum.

Nebula
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

hocam veritabanı adın ne ki senin? master falansa değiştir, sa falansa değiştir ne bileyim herhangi başka bir ad yap..

Eğer hâlâ sorun olursa host yöneticinle görüş "ne iş?" diye

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalekule
    kalekule's avatar
    Erkek
    Hocam bu benim hossta 1 adet veri tabanı oluşturma hakkım var o yüzden boyle bir hata veriyor olabilirmi.?
    Hostta

db adı
    kullanıcı adı
    şifre                    

bunları oluşturduğum zaman bir veri tabanı oluşturmuşmu oluyorum.Eğer oluşturduğum veri tabanı ise access'i mssql çevirip gönderirken 2. bir veri tabanı oluşmuş olmuyormu.?

Nebula
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek
    hayır access to mssql işlemi sadece verileri taşımak için yeni bi veritabanı oluşturmaz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalekule
    kalekule's avatar
    Erkek
    Host şirketi aşağıdaki cevabı verdi.

veritabanı localde çevirip bize .bak uzantılı olarak gönderirseniz buradan yükleme yapabiliriz bunun dışından sistemde hata verebilir..

Nebula
Toplam Hit: 2429 Toplam Mesaj: 9