folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Amazon S3 Arayuzunu Bilen Varmı ?

Amazon S3 Arayuzunu Bilen Varmı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Selam hacilar Amazon s3 cloud console arayuzunu bilen varsa yardim edebilirmi

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Hacı mevzu nedir, ec2 kullanıcısıyım.

Blue Screen of Death
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ustadim simdiye kadar hic cloud kullanmadim hele amazonaws in yakinindan dahi gecmedim.

Ise basladigim sirket tutmus sistemlerini bir adet dallamaya yaptirmislar. Herif kaynak kodlarini ve veri tabanini vermemek icin her cesit taklayi atmis sonunda yaptiklari sozlesme geregi bu herifi

mahkeme vermisler ve avukat ile yasal uyari gondermisler, Herif te dun telefonu acmis (mis li gecmis zaman kullaniyorum cunku olay aninda orada yoktum) demiski

kaynak kodlariniz xxx.xxx.xxx.xxx ip adresli serverda gidin alin demis.

Bende dun amazon console a girdim menuleri karirstirirken hasbel kader dedigi IP adresi buldum herif EC2 icine bir tane instance olusturmus bir tanede RDS icine MySQL veritabani olusturmus.

Simdi sana iki sorum var.

bu picin yukledigi kaynak kodlarini nasil alabilirim?

Amazonda phpmyadmin varmi? varsa nasil girebilirim? yoksa Mysql veri tabaninin tamaminin yedegini nasil alabilirim?

Gecen gun yine karistirirken db yedek alma diye bir menu buldum ama Secret ID midir nedir onu istiyordu.

Not: Bahse konu mahkemye intikal ettigi icin konuyu gizledim.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sana zahmet su cloud zimbirtisini ogretecek saglam bir kaynak biliyorsan ve/veya varsa gosterebilirmisin?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Hocam EC2'de oluşturduğu instance'ı sanal makine olarak düşün. Yani normal bir host kiralama gibi. Verdiği IP'ye Linux ise SSH ile Windows ise uzak masaüstü ile bağlanıp kaynak kodlarını bulabilirsin.

EC2'nin değişik kısmı, SSH ile bağlanırken default olarak şifre yerine KEY ile oturum açılır. Yani o key dosyası elinde yoksa makineye girmek sıkıntı. Key yoksa, başka bir instance açıp, ilk instance'ı oraya disk olarak gösterebilirsin tabi diski şifrelememişse.

Amazon'un ec2 haricindeki diğer özelliklerini hiç kullanmadım hocam, DB konusunda yorum yapamıyorum. Zaten kaynak kodları instance'tadır, db'ye koymamıştır zannımca.

Blue Screen of Death
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Key derken su Identity and Access Management da olusturdugumuz User degilmi ? Hani olustururken Key i dosya olarak indirin dedigi sey yani.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Yok hocam, yanlış bilmiyorsam IAM keyleri AWS hesabına giriş için. Yani siz tek şirketsiniz ama farklı hesaplar oluşturmak istiyorsunuz onu IAM tarafından yapıyorsun.

Instance keylerinden şurada bahsetmiş http://docs.aws.amazon.com/AWSEC2/latest/UserGuide/ec2-key-pairs.html

Kayıp key için yeni bir instance oluşturup, eskisinin diskini yenisine bağlaman lazım.  "connecting to your linux instance if you lose your private key" başlığında anlatıyor.

Blue Screen of Death
Toplam Hit: 1226 Toplam Mesaj: 7
amazon