Android Nougat Deneyimleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

Arkadaşlar selam , yaklaşık 1 haftadır android nougat a.k.a namık kullanıyorum.

Aslen 5.x.x 'e bile çok zor alışıp kitkat kitkat diyerekten gezerken 1 hafta önce namık'ı kurdum.

Bana çok çok başka bir android deneyimi sundu , batarya performansı olsun , ram kullanımı olsun. cpu yönetimi olsun.

gerçekten çok memnun kaldım. sizlerde durum nedir ? yükselttiniz mi telefonlarınızı ?

https://www.youtube.com/watch?v=6JKve8YLwu4

http://www.leyladansonra.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Android biraz değişken bir kavram değil mi ? Her telefonun romu ve donanımı farklı. Hele birde firmaların güncelleme çıkarma konusunda ne kadar eli ağır davrandığınıda hesaba katmak gerek.

http://www.phonearena.com/news/Latest-Android-distribution-numbers-kill-off-Froyo-at-long-last_id89850

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

bi umut 24 şubatı bekliyoruz -_-

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

lineage os kullanıyorum oldukça memmunum. Android 6 görmedim açıkçası fakat 5ten sonra 7yi görünce darı ambarına düşmüş aç tavuk gibi sevindim. performans pil görsellik vb oldukça iyi. tabi bunlarda lineageos un katkısı çok büyük eminim. stock Android 5te antutuda 30k alıyor lineageos ile 58k aldı.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

gozume guzel gozuktu (xperia z5) ama en guzel hali galaxy s7 edge

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiokhan
    kiokhan's avatar
    Erkek

5 yıllık telefonda(LG G2) 7.1.1 kullanıyorum. Android gerçekten geliştiriyor kendini başarılı işlere imza atıyor her açıdan beğeniyorum NAMIK'I. :)

Türk
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

Ben Sony Xperia XZ aldım yaklaşık 2 hafta kadar oldu henüz nougat 7.0 gelmedi. Ne zaman gelecek ulen bu güncelleme, internette geldi yazıyor benim telefona niye gelmiyor?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

S7 edge icin geldi ama kurmadim hala. Sarj konusunda sikintili oldugu yazildi bi kac yerde. Bakalim ama kurucam bu gece.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

S7 edge icin geldi ama kurmadim hala. Sarj konusunda sikintili oldugu yazildi bi kac yerde. Bakalim ama kurucam bu gece.

abi onu diyenin amk :D özür dileyerek , şarj konusunu vallah bu sefer bitirmişler diyebilirim :P veya en azından benim kullandığım lineage os için.

3 senelik telefon 3100mah batarya var , 1.5 gün rahat ,zorlasam 2 günü çıkarıcak. kur sen hele onu bi kurr 

http://www.leyladansonra.com/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

ya ben kaç aydır kullanıyorum amk :|

şunu deneyin bir sürü uygulama açın, sonra pili sökün yada telefonu kapat yapın. Sonra geri açın uygulamalar kaldığı yerden devam ediyor olacak :D 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

abi onu diyenin amk :D özür dileyerek , şarj konusunu vallah bu sefer bitirmişler diyebilirim :P veya en azından benim kullandığım lineage os için.

3 senelik telefon 3100mah batarya var , 1.5 gün rahat ,zorlasam 2 günü çıkarıcak. kur sen hele onu bi kurr 

hocu kurdum bakalım, inşallah dediğin gibidir. Ben biraz tecavüz modda kullandığım için aleti pek anlamicam genede şarj konusunu :D 

bi kaç özellik gelmiş, güzel olmuş ama bildirim ekranı filan.

Note7 de kullandıkları çözünürlük düşürme olayınıda getirmişler en çok bunu bekliyodum desem yeri, qhd fhd hd arasında seçim yapılabiliyo. Bu bana lazım olacak şarj için :D

Bakalım kullandıkça gene yazarım. Şuan için stabil çalışıyo diyebilirim S7 Edge ile.

@sLeymN hocu dediğini yaptım oldu harbiden :D ilginç. 

NoToLeRaNcE tarafından 21/Şub/17 22:59 tarihinde düzenlenmiştir

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
Toplam Hit: 3957 Toplam Mesaj: 37
android namık nougat androidde beş iphoneda onbeş