folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Barkod Programı Arıyorum ( Kitap Arşivi İçin )

Barkod Programı Arıyorum ( Kitap Arşivi İçin )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar, 

Evde çok fazla kitap var. Bu kitapların listesini oluşturmak istiyorum ama direkt Excel olarak çok zaman alır.

Barkodu okutup yada barkodu yazıp böyle kitap adı, yayınevi, yazarın adı, kitabın çıkış tarihi vs otomatik eklenecek bir sistem istiyorum :)

Bunu excele çekebilsem bundan sonra aldıklarımı direkt eklerim ama şimdi bunları eklemek zor olacak. Daha pratik yol arıyorum :) 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı

Selamlar arkadaşlar, 

Evde çok fazla kitap var. Bu kitapların listesini oluşturmak istiyorum ama direkt Excel olarak çok zaman alır.

Barkodu okutup yada barkodu yazıp böyle kitap adı, yayınevi, yazarın adı, kitabın çıkış tarihi vs otomatik eklenecek bir sistem istiyorum :)

Bunu excele çekebilsem bundan sonra aldıklarımı direkt eklerim ama şimdi bunları eklemek zor olacak. Daha pratik yol arıyorum :) 

Önce o barkodların tanımlı oldugu bir yazılım bulman lazım, eğer barkod içerisinde bu bilgiler varsa basit bir el scanneri ile direk excele okutabilirsin

Edit isbn numarasını veya barkodu google yazınca kitap çıkıyor direk 

9789759917951

KaptaN tarafından 27/Ara/20 17:47 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    cuneyd bunu yazdı

Selamlar arkadaşlar, 

Önce o barkodların tanımlı oldugu bir yazılım bulman lazım, eğer barkod içerisinde bu bilgiler varsa basit bir el scanneri ile direk excele okutabilirsin

Edit isbn numarasını veya barkodu google yazınca kitap çıkıyor direk 

9789759917951

Öyle kitap çıkıyor biliyorum da çok uğraştırır. Yoksa o kadar uğraşacağıma kitapları tek tek excele de dökebilirim. O kodu yazdıktan sonra direkt bilgileri çekse harika olurdu. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Direk googleye yaz kodu, program yerine google kullan :D

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Selam, bunun için html, json, xml vb formatlarda sorgulayabileceğin bir sürü ücretli / ücretsiz api mevcut.

Örnek : https://www.googleapis.com/books/v1/volumes?q=isbn:9786052985168

En basitinden; pyhton da yazacağın ufak bir script ile okuduğu barkodu (isbn) doğrudan api de sorgular ve gelen yanıtı excelde sutunlara yazar.

Kolay gelsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Android ve Apple storelarda tonlarca isbn scanner mevcut hocam. Tekrar uğraşmaya değer mi sen karar ver.  Direk telefondan tarat, app üzerinde list oluşturuyor, illa export eden birisi vardır. Oradan en fazla export dosyasını kendine göre düzenler rahatına bakarsın.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Android ve Apple storelarda tonlarca isbn scanner mevcut hocam. Tekrar uğraşmaya değer mi sen karar ver.  Direk telefondan tarat, app üzerinde list oluşturuyor, illa export eden birisi vardır. Oradan en fazla export dosyasını kendine göre düzenler rahatına bakarsın.

wooww, kimleri görüyorum. Hemşerim @ComputerWolf 😊 mutlu oldum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı
    ComputerWolf bunu yazdı

Tüm adanalılar burada, bende çok uzun yıllar adana da kaldım, yarı adanalı sayılırım :) özledim oraları. Deneyeceğim programları artık tek tek. Umarım olur :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caglar99
    caglar99's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı
    cukurova bunu yazdı
    ComputerWolf bunu yazdı

Tüm adanalılar burada, bende çok uzun yıllar adana da kaldım, yarı adanalı sayılırım :) özledim oraları. Deneyeceğim programları artık tek tek. Umarım olur :) 

Bulursan bana da haber eder misin hocam. Çalışmaktan kafamı kaldıramadım bir türlü. :)

Caglar.Boss
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

Çoğu andorid telefonda artık barkod scanner var. Ufak bir uygulama yazılır mesela bunu inport et. Netten barkod ile kitap ismini çeker. Sen de ona raf atarsın export kısmına. Gayette olur ya.

Boş İşler Uzmanı..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    HeadBanger bunu yazdı

Çoğu andorid telefonda artık barkod scanner var. Ufak bir uygulama yazılır mesela bunu inport et. Netten barkod ile kitap ismini çeker. Sen de ona raf atarsın export kısmına. Gayette olur ya.

Olur da ben piyasada vardır diye düşündüm zaten de yokmuş, ilk defa herhalde olmayan bir şey istedim :) 

Toplam Hit: 1894 Toplam Mesaj: 15
arşivleme sistemi arşiv oluşturma kitap