folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Bilgisayari Cok Uzun Süre Uyku Modunda Tutarsak Zarari Var Mi?

Bilgisayari Cok Uzun Süre Uyku Modunda Tutarsak Zarari Var Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

zirt pirt bilgisayardan kalkarken sleep yapiyordum..

oda yetmez gibi bazen tüm gün gelemedigim oluyor

yada  aksam birseye bakarken uykum gelince sleep basip sabaha aciyorum 

bu konuda öyle tembellestim ki cok kolayima geldiginden bazen 2 gün uyku modunda kaliyi

arastirdim ama net birsey bulamadim

2 3 gun uyku modunda bekledigi oldu.

bu ne bileyim devrelerin isinmasi  gibi yada daha baska bir sebepten sorun cikar mi

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

bişey olmaz

laptopsa bataryaya zarar verebiliyor ama çok sorun değil.

uyku modu yerine "hibernate" de edebilirsin. uyku gibi ama kapanıyo alet aslında, sadece o anki durumunu kaydediyo bi yere

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Hibernate en temizi. Elektrik kesintisinde de veri kaybı olmaz.

Ama maksimum haftada bir reboot tavsiye ederim

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

5-6 yıldır bu şekilde kullanıyorum. daha bir sorun çıkm

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

laptop için illa ki bataryaya etkisi oluyordur da, o kadar da incik cincik uğraşmaya değmez. macbook u nadiren kapatıyorum, hatta ben kapatmıyorum şarjı bitip kapamıyordur muhtemelen. Ekranı kapatıp uyku modda kalkıp gidiyorum, bikaç sen ekullanınc abataraya sorun yaşarsa da değiştiririz al sana yeni baştan mis gibi :)

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

komple kapatmana mâni olan şey nedir ? psu sağlam, gelen enerji de temizse bişey olmaz

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

teşekkür ederim herkese

yolbulucu bu soruyu ikinci  kez mi sordum yada dejavumu yaşadım :) bu önceden önerilmişti ama zaten herşeyimi kaydediyorum herzaman

meselala wordda birşey yazarken yarım bırakıp çıkmam. zaten kaydediyorum o yüzden ektra bir niyeyse yazılıma gerek yok gibi geliyor

noname bilgisayarım bozulduğunda bu uygulamamın bir faydası yoksa bir anlamı yok ama yeni bilgisayara bilgiler aynen geliyorsa mantıklı. araştırdım ama bu şekilde anladım

NoktaliVirgul iyi rahatladım. arada kapatıyorum bir iki gün yoksam kesin açmıyacaksam

MaviGozluDev yok masaüstü.

yunusdogan psu bilmiyorum sağlam mı nasıl anlarım bunu

enerji içinde aslında ani elektirk gidip gelmeler oluyor. burası türkiye bizimkiler aç kapa yapmayı sever :)

bunu kontrol edemem. özel fişler satılıyormuş elektirik akımının fazla gelmesini önleyen

onlardan alayım diyorum ne diye aratacağım. bir ismi varmı alsam

komple kapatmama engel olan şey . üşengeçlik ve bilgisayarın açılışını beklememek:)

mesela ders çalışıyorum malumunuz erkekler gibi olmuyor yemeğe kalkıyorum

bulaşaıga gididyorum  ne bileyim markete gidiyorum

bazen pdfnin bir sayfasındayım kalkınca tekrar açıp oraya gelmektense hemen açtığımda orada durması çok pratik oluyor

ve 50 tane yer imi var açık..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Incanus
    Incanus's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

teşekkür ederim herkese

yolbulucu bu soruyu ikinci  kez mi sordum yada dejavumu yaşadım :) bu önceden önerilmişti ama zaten herşeyimi kaydediyorum herzaman

meselala wordda birşey yazarken yarım bırakıp çıkmam. zaten kaydediyorum o yüzden ektra bir niyeyse yazılıma gerek yok gibi geliyor

noname bilgisayarım bozulduğunda bu uygulamamın bir faydası yoksa bir anlamı yok ama yeni bilgisayara bilgiler aynen geliyorsa mantıklı. araştırdım ama bu şekilde anladım

NoktaliVirgul iyi rahatladım. arada kapatıyorum bir iki gün yoksam kesin açmıyacaksam

yunusdogan psu bilmiyorum sağlam mı nasıl anlarım bunu

enerji içinde aslında ani elektirk gidip gelmeler oluyor. burası türkiye bizimkiler aç kapa yapmayı sever :)

bunu kontrol edemem. özel fişler satılıyormuş elektirik akımının fazla gelmesini önleyen

onlardan alayım diyorum ne diye aratacağım. bir ismi varmı alsam

komple kapatmama engel olan şey . üşengeçlik ve bilgisayarın açılışını beklememek:)

mesela ders çalışıyorum malumunuz erkekler gibi olmuyor yemeğe kalkıyorum

bulaşaıga gididyorum  ne bileyim markete gidiyorum

bazen pdfnin bir sayfasındayım kalkınca tekrar açıp oraya gelmektense hemen açtığımda orada durması çok pratik oluyor

ve 50 tane yer imi var açık..

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_ph%C4%B1l%C4%B1ps-chp7010w-tekli-ak%C4%B1m-korumal%C4%B1-priz-beyaz-1225385.html

Selam ver, alacaklı çık.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Bişey olmaz. Hatta şöyle söyleyeyim 8 ay boyunca hiç kapanmamış makine vardı bizim iş yerinde. Toggle mı ne diyorlar USB den çalışan uygulama vardı bilgisayar hep açıktı.

Ben stajın son gününde giderken makinaya baktım fanı falan zor üflüyor abi ben bittim artık kapatın der gibiydi  :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

wowowowow

eğer masaüstü ise denetim masası -> güç seçenekleri bölümünden açma/kapama tuşuna yada uyku butonuna "hazırda beklet" özelliğini atamanı öneririm.

laptopta zaten az güç tüketiyor ve pilin ölü değilse 1-2 gün idare ediyor. ama masaüstünde elektrik giderse uyku modunun bir anlamı kalmaz. bu yüzden masaüstüne hibernate, laptopta uyku modu tercih edilmesini öneririm.

tek kaybın açılışta hayatından harcadığın 10 saniye olur ama ani elektrik kesintisi sebepli sorunları miniminiminiminiminize edersin.

hayatımın çook büyük bir dönemi bu şekilde kullandım. bir sorun yaşamad

NoktaliVirgul tarafından 17/Nis/24 17:29 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

wowowowow

eğer masaüstü ise denetim masası -> güç seçenekleri bölümünden açma/kapama tuşuna yada uyku butonuna "hazırda beklet" özelliğini atamanı öneririm.

laptopta zaten az güç tüketiyor ve pilin ölü değilse 1-2 gün idare ediyor. ama masaüstünde elektrik giderse uyku modunun bir anlamı kalmaz. bu yüzden masaüstüne hibernate, laptopta uyku modu tercih edilmesini öneririm.

tek kaybın açılışta hayatından harcadığın 10 saniye olur ama ani elektrik kesintisi sebepli sorunları miniminiminiminiminize edersin.

hayatımın çook büyük bir dönemi bu şekilde kullandım. bir sorun yaşamad

tamam buldum yapayım da hazırda beklet ile uyku modu arasında fark nedir

birde hibernate için program mı indirmem lazım peki onun diğerlerinden farkı ne oluyor

Toplam Hit: 666 Toplam Mesaj: 20
uyku mod sleep tembellik