folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Bilgisayarımdaki Antivirüs Kaynaklı Sorunum... (Acil Çözüm?)

Bilgisayarımdaki Antivirüs Kaynaklı Sorunum... (Acil Çözüm?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ephimerid
    ephimerid's avatar
    Erkek

Bilgisayarıma sorunsuz atılan format sonrasında, eksizsiz ve problemsiz olarak programlarımı da yüklemiştim ki; 

yasal olarak geçerli olan G-DATA INTERNET SECURTY 2011 isimli virüs programım, skype'yi çalıştırdığımda

"explorer" uyarısını virüs varmış şeklinde bildirdi. virüs programının önerisi 'durdur ve karantinaya al' 

şeklindeydi. yeni formatlı bilgisayarıma zarar gelmesin diye bu önerili seçeneği onayladım... O an masaüstümde ne 

var ne yoksa(blgisayarım, belgelerim, çöp kutusu, başlat menüsü gibi herşey) ekrandan yok olarak silindi. ve ne 

yaptıysam düzene sokamadım. bilgisayarı her açtıgımda boş bir ekranla karşılaşıyorum.Güvenli modda bile durum aynı.

CTRL+ALT+DEL ile çıkan menüden 'yeni görev' diyerek bilgisayarın içine girmem bazı pragramlar için mümkün 

oluyor. Görev yöneticisinden antivirüsü devreden çıkarabilir miyim? 

Format atmak ve daha sonrasında gerekli programları yüklemek benim için güç olduğundan bilgisayarıma format 

atmadan bu sorunu nasıl çözebilirim?

Not: Daha önce de aynı MXP CD'sinden aynı işletim sistemini yükledim, işletim sisteminde bir sorun olacağını 

zannetmiyorum.

Not 2: Daha önce bu konuyu yanlış yere açtığım için silinmiş sanırım, çözüme varamadığı için tekrar açıyorum.

Sevgimle... www.moguzmucurluoglu.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sittinsene
    sittinsene's avatar
    Erkek

fikrim şu program files'e ulaş anti tartar'ını aç karantinaya alınan dosyayı geri yükle belki denemişsindir öyle aklıma esti

VERENDE..."O" ALANDA..."O" NEDİR SENDEN GİDECEK?,TELAŞINI GÖRENDE "CAN" SENİN ZANNEDECEK!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ephimerid
    ephimerid's avatar
    Erkek
    sittinsene bunu yazdı

fikrim şu program files'e ulaş anti tartar'ını aç karantinaya alınan dosyayı geri yükle belki denemişsindir öyle aklıma esti

öneriniz sonuç vermedi... ilginize teşekkürler...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

antivirus programini uninstall et diyecegim ama

bu sefer kanatinadaki dosyalari silebilir o zaman masaustundekilerin kaybolacak.

-

antivirus programini acip karantinadakileri geri alip programin uninstall etmeyi dene

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

bu sefer kanatinadaki dosyalari silebilir o zaman masaustundekilerin kaybolacak.

-

antivirus programini acip karantinadakileri geri alip programin uninstall etmeyi dene

+ olarak antivirüs pasifken yap bunları 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ephimerid
    ephimerid's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

-

arkadasim, ilgine cok tesekkurler... unistal yaptim ve tespitin dogru! sanirim karantina da silindi... :-P simdi ne yapmaliyim?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

valla sorunsuz kullaniyorsan kullanmaya devam et

explorer.exe yi karantinaya aldiysa ve karantinadan sildiyse bilgisayar duzgun calismayacaktir

ama eger bilgisayar su an normal calismaya devam ediyorsa karantinadan sildigi explorer exe ye benzeyen gercekten virus olan programdir

combofix indirip calistir bilgisayarinda ekrana gelen uyarilara yes/ok/ evet/tamam vs tiklayarak bitir

dedigim gibi duzgun calisiyorsa sistem kullanmaya devam et

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ephimerid
    ephimerid's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

valla sorunsuz kullaniyorsan kullanmaya devam et

explorer.exe yi karantinaya aldiysa ve karantinadan sildiyse bilgisayar duzgun calismayacaktir

ama eger bilgisayar su an normal calismaya devam ediyorsa karantinadan sildigi explorer exe ye benzeyen gercekten virus olan programdir

combofix indirip calistir bilgisayarinda ekrana gelen uyarilara yes/ok/ evet/tamam vs tiklayarak bitir

dedigim gibi duzgun calisiyorsa sistem kullanmaya devam et

sorunum ayni. bi degisiklik olmadi yani... bilgisayardan internet girisim gerceklesmiyor. bu yuzden 'combofix' programini indiremem ki...

Toplam Hit: 1103 Toplam Mesaj: 8