folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bir Nitelikli Dolandırıcılık Vakası Daha...

Bir Nitelikli Dolandırıcılık Vakası Daha...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhabalar,

Az önce öğrendiğim bir olayı sizlerle de paylaşayım. Sizi öncelikle 0 5xx 444 x XYZ gibi yanıltıcı bir numara ile arıyorlar. Sanırım MHRS sisteminde ki bir açık sebebi ile en son muayene olduğunuz hastaneyi veya tedaviyi söyleyerek ikna ediyorlar.

Daha sonra hastalığınızla ilgili (atıyorum basur) Sağlık Bakanlığının araştırması olduğunu ve size deneme amaçlı ürün göndermek istediklerini söylüyorlar. Şimdi;

Eğer kabul ederseniz, size normalde piyasa değer 200-300€ olan bir üründen bahsediyorlar. Kabul ederseniz 99 TL'ye size sunabileceklerini ve Sağlık Bakanlığının önerdiği ürünü de hediye edeceklerini söylüyorlar.

İlk teklifi kabul etmezseniz de elde ettikleri bu dataları başkalarına verdiklerinden sürekli aranıyorsunuz.

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Benzeri köydeki dedemlerin başına geldi.85 yaşında adam nereden bilsin böyle dalavereleri.Adam demiş ben Ankara'dan sağlık bakanlığından arıyorum demiş size ilaç yolllayacağız sadece kargo ücretini ödemeniz yeterli demiş.Sonradan dedem beni aradı bizim numaramızı siz mi verdiniz diye.Ben dedim bunlar kesin dolandırıcı kargo gelince kesinlikle almayın geri yollayın.Kargo aynen geri iade gidince bu ibneler gene aramış kargoyu neden kabul etmediniz.Adınıza tutanak tutulacak diye.Dedemden olayı öğrenince adamın numarasını aldım açar açmaz bir güzel ağzına mıçtım.Bir daha götü yemedi aramaya.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Neyseki numara bloklama sistemi var,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mqstar
    mqstar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bilgilendirme için teşekkürler

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

1 sene önce aradılar aynı mevzudan.

daha önce hiç sırt ağrısı için doktora gitmediğimi durumun çok tehlikeli olabileceği için devlet tarafından 320 liralık ürünü bana özel 70 tl ye gönderecekkerini söylediler.

devletin bu özel kampanyası için acil kart numarasını ve diğer bilgilerini istediler bende kafandan salladım.

tam 2 saate yakın uğraştırdım.

kadın isyan etti yemin ederim.

çok ciddi ihtaycım varmış gibi ısrarla ürünü istediğimi ve ne istiyorsalar verebileceğimi söyledim.

tam 3 gün uğraştık. bir türülü satış gerçekleşmedi :D

kapıda ödeme varmı dedim yok malesef bu özel kampanya beyfendi kart gerekiyor dedi oruspu .

en son bastım küfürü. kadında küfür etti şerefiz filan niye böyle yaptın senin yuzunden birsürü müşteri kaçırdım dedi :D

bende her kuşun eti yenmez güzelim dedim :D baltayı taşa vurdun dedim :D 

oda numaranı inetnerte dağıtacağım dedi kufuler etti birdahada hiç aramadılar :D.

dolandırmak için ne taklalar atıyorlar ibneler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Bu dolandiricilik degil.nitelikli dolandiricilik hic degil.

guveni kotuye kullanma

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

1 sene önce aradılar aynı mevzudan.

daha önce hiç sırt ağrısı için doktora gitmediğimi durumun çok tehlikeli olabileceği için devlet tarafından 320 liralık ürünü bana özel 70 tl ye gönderecekkerini söylediler.

devletin bu özel kampanyası için acil kart numarasını ve diğer bilgilerini istediler bende kafandan salladım.

tam 2 saate yakın uğraştırdım.

kadın isyan etti yemin ederim.

çok ciddi ihtaycım varmış gibi ısrarla ürünü istediğimi ve ne istiyorsalar verebileceğimi söyledim.

tam 3 gün uğraştık. bir türülü satış gerçekleşmedi :D

kapıda ödeme varmı dedim yok malesef bu özel kampanya beyfendi kart gerekiyor dedi oruspu .

en son bastım küfürü. kadında küfür etti şerefiz filan niye böyle yaptın senin yuzunden birsürü müşteri kaçırdım dedi :D

bende her kuşun eti yenmez güzelim dedim :D baltayı taşa vurdun dedim :D 

oda numaranı inetnerte dağıtacağım dedi kufuler etti birdahada hiç aramadılar :D.

dolandırmak için ne taklalar atıyorlar ibneler.

super taktik,

holy de boyle bir taktik onermisti :)

en kisa zamanda denerim

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

daha geçen gün yanımda akrabamı aradılar. ilaç satıyorlar dedi daha devamını duymadan alma dolandırıcı dedim.

ben havaya konuştum kadın aldı.

şu devirde doktorun yazdığına bile şüpheyle bakarken telefondan ilaç , olacak iş değil. kınamıyorum da hayret ediyorum.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tariqat_Sapiii
    Tariqat_Sapiii's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Neyseki numara bloklama sistemi var,

Para var huzur var abi :/

Evli,Mutlu,Çocuklu (H) 70 Milyonda 1... Yapıcak Bişi Yok !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yolunacak adam çok olduktan sonra yolan da illaki çıkacaktır. 

Beni de bir bayan aradı anlatıyor da anlatıyor. Tablet satacakmis şöyle özelliği var böyle özelliği var ballandira ballandira anlatıyor. Ben de sürekli soru soruyorum. 10 dk falan konuştuk.  Sonra alır mıydınız falan deyince ben de başka kapıya tereciye tere satmayin dedim direk kapattım.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek

benide emniyetten aradılar bu sabah 9'da  isim soyisim sordu kimi arıyorsunuz dedim hat sahibini dedi hat sahibi annen dur ona veriyim dedim kapattı gavat :) sabahın köründe niye zorluyorsun arkadaşım ayıp değilmi ama 

Toplam Hit: 1818 Toplam Mesaj: 12