Bobiler.Org Kapanıyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek

26 Mart'tan itibaren site kapanıyormuş, bir süre sonra da sosyal medya hesapları kapanacakmış.Bana kalırsa Türkiye internet aleminin en daş daşlı sitelerindendi. Daha önce bu tip sitelerden olan alkislarlayasiyorum ile aynı sonu paylaşıyor maalesef.

https://twitter.com/bobilerorg/status/1499482620115271681?s=20&t=XNg0-DEOdjs6XoIZD7HjFw

https://twitter.com/bobilerorg/status/1499482620115271681?s=20&t=XNg0-DEOdjs6XoIZD7HjFw

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çünkü devir değişti. Önceden Bobiler ve Alkışlarla Yaşıyorum Türk internet dünyasının mizah kaynağıydı, mizahı yönlendiriyordu. Artist ne ararla bazarda diyen dayı, Nazli yarim haber salmış Resul Balay, al kırdın kırdın, İstanbul'u feth eden Kenan Komutan vs. Bu efsaneler bu iki siteden internete yayıldı.

Ancak sosyal medya yükselişe geçince insanlar bu 2 siteyi bırakıp Instagram'a falan geçti ve azalarak bitmeye başladı bu siteler. O arada Alk. satıldı. İzlesene.com'un sahibi olan ajans aldı. Onlarda aşırı beceriksizdi. Siteyi site yapan nostaljik içeriklerdi fakat onlar erotik içeriklere önem verip trolleri kolladı. En sonunda baktılar olmuyor komple kapattılar.

Bobiler'de değişen internet akımına uyamadığından kapanıyor. Adamların bir mobil uygulaması bile olmadı. Birde site yönetimi serverlar mazot yakmıyor falan diye salakça espri kasmış. E siz milletin şoplarından paraları götürürken iyiydi ? Bir dönem Penguen ve Uykusuz dergilerinde yayınlanırdı bazı çalışmalar. Site sahipleri dergilerden para alıp çalışma sahiplerine 5 kuruş vermiyordu.

Şuan eski Türk internet dünyasından forumları saymazsam doğru dürüst hit alan bir ekşi sözlük kaldı. Onlarında bu zamana kadar ayakta kalma sebebi değişen internete ayak uydurmaları. Ekşi sözlük zamanla Reddit tarzı bir oluşuma dönüştü. Zamanında çok çakması yapıldı ama şuan ayakta kalabilenler İtü Sözlük ve Uludağ sözlük. Uludağ bata çıka gidiyor, İtü ise İnstela olarak ismini değiştirdi orayada baktım şuan kovboy filmlerindeki ıssız kasabalar gibi olmuş. Kimse yazmıyor, kimse kalmamış.

https://www.bobiler.org/etiket/alternatif-resul-balay-album-kapaklari

mkyb tarafından 04/Mar/22 23:04 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

inanılmaz siyaset dolu ve itici bi hal almıştı komik gelmiyodu artık.

çok eskiden, her girdileri ölümüne siyaset değilken çok komikti ama

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

yıllardır takip ederim  

koronada iyice bokunu çıkardılar . 

belki çok mahkemelik oldular  ondan kapatmak zorunda kaldılar . bazı çizimler çok ağır oluyor

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Hayat bile zamanla sona eriyor, bu siteler için de durum böyle. Bobiler.org mizahın .net i idi. Geçmiş olsun, inanın bana bir süre sonra insanlar facebook ve instagram kullanmayacaklar.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Hayat bile zamanla sona eriyor, bu siteler için de durum böyle. Bobiler.org mizahın .net i idi. Geçmiş olsun, inanın bana bir süre sonra insanlar facebook ve instagram kullanmayacaklar.

Facebook zaten Z kuşağından ilgi görmüyor. Geçen Alman yapımı bir dizi izliyorum orada bile gençler arkadaşlarına "hala Facebook mu kullanıyorsun çok sıkıcısın" falan diyordu. Facebook'u şuan ayakta tutan 50 yaş üstü dayı ve teyzeler. Facebook'tan vatanı kurtarıyorlar torunu yaşındaki fake kız profillerine yavşıyorlar vs. Ha birde Facebook grupları çok işlevsel. İlgi alanınza göre gruplara girip o işten anlayanlar ile sohbet edebiliyorsunuz. Forum mantığı yani. Ancak işlevsel ve kalabalık grup bulmak önemli.

Instagram ise kolay kolay ölmez. Et pazarı olmuş durumda. Kadınlar meme ve götlerini sergileyerek takipçi kasıp fenomen olmaya çalışıyor. Seks her zaman satar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Facebook zaten Z kuşağından ilgi görmüyor. Geçen Alman yapımı bir dizi izliyorum orada bile gençler arkadaşlarına "hala Facebook mu kullanıyorsun çok sıkıcısın" falan diyordu. Facebook'u şuan ayakta tutan 50 yaş üstü dayı ve teyzeler. Facebook'tan vatanı kurtarıyorlar torunu yaşındaki fake kız profillerine yavşıyorlar vs. Ha birde Facebook grupları çok işlevsel. İlgi alanınza göre gruplara girip o işten anlayanlar ile sohbet edebiliyorsunuz. Forum mantığı yani. Ancak işlevsel ve kalabalık grup bulmak önemli.

Instagram ise kolay kolay ölmez. Et pazarı olmuş durumda. Kadınlar meme ve götlerini sergileyerek takipçi kasıp fenomen olmaya çalışıyor. Seks her zaman satar.

Bir kaç seneye Reddit patlayacak. BotOp çok güzel gelişiyor.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ee birisi yedeklemeyecekmi bu siteyi ? arşive alalım 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

14 küsur yıl kaptan

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Üzüldüm açıkçası. Bobiler.org 2009 dan beri takip ederim. Yazık oldu.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    end bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

14 küsur yıl kaptan

Yavv sen çekicem de ben alan ayarlarım sikistirma yaparız  dg den bi vps işimizi çözer @abdullahazad da sponsor olur

Toplam Hit: 2219 Toplam Mesaj: 20
mizah bobiler