folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bratislava Hakkında Bilgi

Bratislava Hakkında Bilgi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    miracthestudent
    miracthestudent's avatar
    Erkek

selam müridler. inşallah 2 haftaya bratislava'ya gideceğim de, gitmiş olanınız vardır elbet, nereler gezilir, nereye kesinlikle gidilmeli, nereler böyle turistlerin genelde gittiği yerlerdir, bu konuda bilgiye ihtiyacım var işte :D yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

miracthestudent bunu yazdı:
    -----------------------------

selam müridler. inşallah 2 haftaya bratislava'ya gideceğim de, gitmiş olanınız vardır elbet, nereler gezilir, nereye kesinlikle gidilmeli, nereler böyle turistlerin genelde gittiği yerlerdir, bu konuda bilgiye ihtiyacım var işte :D yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

oraya gitmedim bilmem etmemde viyanaya 50km imiş ora, bin otobüs/tren vs ye viyana ya git gez işte viyanayı orada gezecek yer çok :) :)tavsiye flnda veririz :)
    he yok viyanaya fln gidemem diosan illa ki bratislava da da gezicek bi yerler vardır google amca en temizi bu tür durumlarda :)

bide niye gidiyosun hocam proje felan mı? 

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

bratislava dediğin yer küçücük bi yer. city guide falan gerekeceğini düşünmüyorum. normal yürüsen buluyorsun her şeyi. gerçekten de çok fazla bir şey yok. ama yine de farklı bi yer, görmek gerekir :) ben geçen kış gitmiştim. hızlı hızlı gezerek sabah 9da başlarsan gezmeye yarım günde, normal gezersen de 1 gün ideal. o kadar yakınlara gitmişken viyana, budapeşte, prag, krakow'a da gitmeni tavsiye ederim. student agency ve orangeways kullanabileceğin ve pahalı olmayan otobüs firmalarıdır. daha ayrıntılı bilgi istersen pm atabilirsin.

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    miracthestudent
    miracthestudent's avatar
    Erkek

@MaviGozluDev

hocam proje değil de macaristan'da okuyorum, buraya geldiğimden beri yakındaki ülkelere gitmedim, schengen oturma iznim var biraz kullanayım dedim sınavlar arası bi vakit buldum, ondan gideyim dedim. dönüşte viyana'ya uğrayacağım evet, bratislava'ya 50 km, ama beraber gideceğim arkadaşım biliyor orayı o yüzden sadece bratislava'yı sormuştum :D viyana konusunda yine de soracaklarım olabilir, şimdiden teşekkür ederim :D

@coLdPriNCe

vallahi tavsiyeler için çok teşekkürler hocam, yakın zamanda bir pm ile rahatsız edebilirim sizi :D trenle gideceğimiz için budapeşte'ye de viyana'ya da dönüşte uğrayacağız. prag ve krakow ise uzak kalıyor şimdilik bize, ama yakın zamanda inşallah oralara da gitmeyi planlıyorum.

@polat_542

evet özellikle araştırdık o hostel'i bulduk orada kalıcaz zaten böyle rus hatunlarla aynı odada :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hacı ekerci de macaristanda okuyor debrecen de ara bul onu 1.5 ay gezdiler diğer ülkelerde

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

miracthestudent bunu yazdı:

bratislava gorunce aa dedim buraya geliyor yavru murit:)) burdada bi semt var adi bratislava..bilmem hocam sagligimda oralara gitmedim

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    miracthestudent
    miracthestudent's avatar
    Erkek
    @crafty evet evet o işten haberim var, kendisinden öğrenecek şeyler var bayağı :D hatırlatma için sağolun. @COURAGE_x hahaha canınız sağolsun. moskova'nın bratislava'sına da geliriz belki bir gün inşallah, o zaman yardımınız dokunur :D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

slovakyaya gitmedim ama çek cumhuriyetini biliyorum. alkol çok ucuzdur, hatunlarda ucuzdur ve bol bol var, heryerde içilip her hatuna yazılabilir, kimse bişey demez, doğuya doğru bu umursamazlık daha da artıyor hatta. Otarafta gezilicek pek biyer duymadım zaten varsa bile savaşta işgalde dümdüz etmişlerdir, belki doğal güzellikler yada eski zamandan kalma kale/şato kalıntısı bişeyler olabilir çok merak ediyosan oraya gidince sorar araştırırsın. doğuya doğru gittikçe kırsallık yoksulluk arttığnı biliyorum tabi bunların yan etkileri de, bunların başkenti pragı istanbul gibi düşünürsen bratislava da kayseri fln gibi biyer oluyor (göreceli olarak) bi ara birleşmişler sonra ayrılmışlar fln ama kesinlikle ciddi bir otorite sorunu var bu iki ülkede açıkça başkaları tarafından yönetiliyor zaten. hostel filmine konu olan olaylar kadar absürt olmasa da dayak yiyip donuna kadar soyulman başına abuk subuk belaların gelmesi, hele bide turist olduğun anlaşılırsa olmayacak iş değil. derdine derman olacak polis,jandarma fln da bulamayabilirsin böyle bi durumda. turistleri zkilecek soyulacak zenginler olarak görüyorlar burası kesin. 

çok fazla çingene vardır, kesinlikle onlardan uzak dur ne derlerse ne isterlerse durup bakma bile. oranın çingenelerini bokrenkli olmalarından dolayı kolaylıkla ayırt edebilirsin, belanın pisliğin %90 ı bu lavuklardadır. sen insanların kalabalığından, onların gittiği pub birane nightclub vb yerlerden ayrılmassan bişicik olmaz. nightclub orada ne anlama geliyor gidince görürsün zaten :)

herşeyin bir şeyi vardır
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    miracthestudent
    miracthestudent's avatar
    Erkek

xzxz bunu yazdı:

slovakyaya gitmedim ama çek cumhuriyetini biliyorum. alkol çok ucuzdur, hatunlarda ucuzdur ve bol bol var, heryerde içilip her hatuna yazılabilir, kimse bişey demez, doğuya doğru bu umursamazlık daha da artıyor hatta. Otarafta gezilicek pek biyer duymadım zaten varsa bile savaşta işgalde dümdüz etmişlerdir, belki doğal güzellikler yada eski zamandan kalma kale/şato kalıntısı bişeyler olabilir çok merak ediyosan oraya gidince sorar araştırırsın. doğuya doğru gittikçe kırsallık yoksulluk arttığnı biliyorum tabi bunların yan etkileri de, bunların başkenti pragı istanbul gibi düşünürsen bratislava da kayseri fln gibi biyer oluyor (göreceli olarak) bi ara birleşmişler sonra ayrılmışlar fln ama kesinlikle ciddi bir otorite sorunu var bu iki ülkede açıkça başkaları tarafından yönetiliyor zaten. hostel filmine konu olan olaylar kadar absürt olmasa da dayak yiyip donuna kadar soyulman başına abuk subuk belaların gelmesi, hele bide turist olduğun anlaşılırsa olmayacak iş değil. derdine derman olacak polis,jandarma fln da bulamayabilirsin böyle bi durumda. turistleri zkilecek soyulacak zenginler olarak görüyorlar burası kesin. 

çok fazla çingene vardır, kesinlikle onlardan uzak dur ne derlerse ne isterlerse durup bakma bile. oranın çingenelerini bokrenkli olmalarından dolayı kolaylıkla ayırt edebilirsin, belanın pisliğin %90 ı bu lavuklardadır. sen insanların kalabalığından, onların gittiği pub birane nightclub vb yerlerden ayrılmassan bişicik olmaz. nightclub orada ne anlama geliyor gidince görürsün zaten :)

aşağı yukarı aklımda planladığım şekilde anlatmışsın hocam sağolasın. evet çingeneler çok arsız ve şerefsizler. budapeşte'de gasp edilmiştim bi çingene tarafından, allah'tan gündüzdü de çok birşeyim gitmemişti.

zaten bratislava gibi biryerde ara sokağa filan girilmez :D böyle şato kale kalıntılarına katedrallere bakarız yani çok absürd birşey planlamıyorum. gece de club belki.

kızlarının da hafif meşrep olduğunu duymuştum evet :D

Toplam Hit: 1859 Toplam Mesaj: 9