folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder BYTE Dergisinin Hacker Tanımlaması

BYTE Dergisinin Hacker Tanımlaması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eexper
    eexper's avatar
    Erkek

BYTE dergisinin "Cail & Abel" adlı bir ağ denetleyici programını konu alan makalesinde, hackerlar ile ilgili şu ilginç paragraf yer alıyor. Asıl düşündürücü olan ise bunun BYTE dergisine ait olması. Yazının bir bölümünü aynen aktarıyorum.

Herkes hacker’ların nasıl olup da sistemlere bu kadar kolay sızdıklarını merak ediyor. Aslında hacker sandığınız kişilerin sizden farkları yok. Uygun programlar bulunduğunda herkes hacker oluyor. İşte size kendini hacker olarak tanıtanların gerçek yüzleri ve kullandıkları programlar.

Tartışmaya açık bi konu. Haydi beyler yorumlarınızı bekliyorum.

Benden korkunç cevaplar duymak istemiyorsan, bana korkunç sorular sormaktan vazgeçmelisin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    destanition
    destanition's avatar
    Erkek

bu cain abel muhabbetini daha önce duydum. gerçekten adam gibi kullanılırsa giremeyeceği network yok

asıl can alıcı nokta şurada. erkeklik hazır programı kullanmakta değil o programı yazmaktadır. 

gerçi 2001-2004-2006 aralığındaki türk gençlerindeki hackerlik merakı artık bitti. sebebi de hem güvenlik tedbirlerinin eskisine göre yüksek olması hem de ülkemizde hackerliğin suç olması. zaten uğraşan gençler de bıkıp bıraktılar.

hackerlik nedir yahu. ha adamın birinin evine girmiş bişey çalmışsınız ha bilgisayarına girip dosyalarına özel bilgilerine ulaşmışsınız. aynı şey ikisi de HIRSIZLIK

eğitimli insan işi değil bunlar. hayattan beklentisi olmayan boş insan işi

gülme gidenin arkasından. gün gelir, elveda bile diyemezsin giderken... | Hayat fani, Ölüm ani....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

msn patlatıcı 1.0 var bendede.

hacker mıyım?

He is finding himself.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaGaNoS
    ZaGaNoS's avatar
    Erkek

onda haklılar. türkiyede ben hackerim diyen çoğu adam ne network bilir, ne yazılım bilir, ne veritabanlarını bilir ne de algoritma bilir. bunların hepsini çok iyi derecede bilip muhtemel açıkları tespit edip ona göre yazılım geliştirmek mesele.

sadece eski hacker lar gerçekten hacker'dır. Çünkü son yıllarda yazılım geliştirmek de kolaylaşmıştır. eskiden msdos ya da unix komutlarıyla yapmak zorunda olunan pek çok işi bugün tıklayarak halledebiliyoruz. 

tabi bunların istisnası da vardır ama bi elin parmaklarını geçmez bu adamların sayısı.

şartlar ne olursa olsun, serinkanlı kalmak kadar bir insana bir diğeri karşısında üstünlük sağlayan bir şey daha yoktur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:
    -----------------------------

msn patlatıcı 1.0 var bendede.

hacker mıyım?

-----------------------------

tabi.ama 3 prog.dili bilen eleman değil.program kullanıyosa başka.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kinyas
    kinyas's avatar
    Erkek

hep aynı terane. 4 yil önce byte dergisi yine aynı lafları yazmisti. hatta o yazdigi derginin yaninda hacker'ın alet çantası diye bi cd de vermisti. merak edip almistim. koftiden 3-5 program vardı icinde. ne zaman bıkacak bu dergiler düzenli aralıklarla hacker ı tanımlamaktan ak.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Kim Hacker Kim Lamer? bunun Tartışması Bitmez. Hacker Dediğin Adam Bilinmez Zaten. Çıkıp Da Ben Hacker'ım Ulan Da Demez.

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ashitaka
    Ashitaka's avatar
    Erkek
    Bullshit

Süngerler asla kötü bir gün geçirmez.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THE_MILLER
    THE_MILLER's avatar
    Erkek

Heykır ne demek

Türkiye'nin geleceği çelikten yoğruluyor; belki biz olmayacağız ama bu çelik aldığı suyu unutmayacak.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

bilgisayar ve teknoloji dergilerinin satış politikası

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Gerekli programlar olmuşsamış. Editör bey/hanım. Acaba o programı nabza göre yazan kimdir? Firmalar web-site bug tarayıcı yazıyor bunu lisanslı olarak satıyor ve satın alanlar hacker oluyor he? Salak dergi seni! :)

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
Toplam Hit: 4026 Toplam Mesaj: 19