folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Can Sıkıntısı Yada Moral Bozukluğu....

Can Sıkıntısı Yada Moral Bozukluğu....

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek
    Slm hocalar bu yazacaklarım her insanın yaşadığı yada öle siktiri boktan geçen günleridir...Yaz geldi havalar sıcaklaştı ve artık bunaltıcı günler geldi...Aklımıza gelecek deişik fikirler var yada yok ama bunları uygukayacak parada yok o yüzden bütün gün evde sap sap oturuyoruz yada dışarı çıkıp 2 tur atıp yine aynı deliğe giriyoruz....Aklınızda bütçesi fazla büyük olmayan canımızın fazla sıkılmıyacağı İnsanın moralini yerine geterecek düşünceleri yada fikirleri olan hocalar varsa ve paylaşırsa sevinirim...

Şimdi gelneksel bazı hocaların projeleri vadır [Por..Dowland...VS VS VS :) BUNLAR HEP AYNI İŞLER HEP AYNI DÜZENLER 1 GÜN 2 GÜN YAP YİNE AYNI HESABA DÖNÜYORUZ BU FİKİRLERİ ÖNERMEZSENİZ SEVİNİRİM :) ]

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Eğer her beyindne bir proje çıkarsa bunları not alacağım burayıda alayım :)

1-) Tatil (Fikir ve düşünce iyi ama kaza ve kaybolma olasıkları çok yüksek tekrardan da maliyet lazım

2-) Sevgilide var (çok şükür) Ama aynı şeyler bütün gün muhabbet yada tel belli zamandan sora bıkma aşamasına geliyor..

3-) Ev hayvanı (Aslında fikir güzel bişi ama bütün günüde onla bütün günüde evde :D)

4-) Avcılık,balık,dağ,yerler ( İyi hoşta emekli işleri hocam bunlar :)

5-) Her türlü spor özgüven (Maliyeti var ama hiç yoktan kuracak ortam ve geçicek zman olucak iyi fikir)

6-) Pc oyunları (Değişik tarzda oyunlar kas kas dur güzel düşünce)

7-) İş,miş      ( Her türk gencin yapması gerekenlerden biri Aslında fena fikir sayılmaz çalışıp parayı yee ohh)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

sevgili bul kendine :W

ama sıcakta sevgili de çekilmiyor bazen :P =))

otostop ile tatile çık :W (ciddiyim)

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

teyzem ne zaman canım sıkılıyo desem dötünü parmakla geçer der..

dahada canım sıkılır :D

bu arada otostopla tatil işi çok hoşuma gitti

bu yaz yapabilirim :D 

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilower
    ilower's avatar
    Erkek
    yascakucuk bunu yazdı:
    -----------------------------

teyzem ne zaman canım sıkılıyo desem dötünü parmakla geçer der..

dahada canım sıkılır :D

bu arada otostopla tatil işi çok hoşuma gitti

bu yaz yapabilirim :D 

Akıllı yatırımcı gerçekçidir. Kötümserlerden alır, iyimserlere satar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilower
    ilower's avatar
    Erkek
    Müminde Stres Olmaz; diyordu bir Psikiyatr. Cümleyi çok iddialı buldu.

Kur'an Kıssalarına eğildikçe,insanın yaşayabileceği bütün sıkıntıları Nebi ve Rasüllerin yaşadığını gördü.Onlar bütün belalara rağmen ilahi huzuru yakalamışlardı.

Kur'an'a bir de bu gözle bakmalıydı. Kıssalara göz gezdirdi,çekilen eziyetlere işaretler koydu:

-Yusuf,kardeşlerinin hasedi sonucu kuyuya atılmış,esir pazarlarında satılmış,iftiraya uğramış,hapislerde yıllamış,babasına-kardeşine hasret kalmış ama yılmamıştı.

Ümidin,tevekkülün ödülü olarak Mısır'a sultan oldu.Derdim çok diyen hangi insan Yusuf kadar bela çekmiş olabilirdi?..

-Yakup,40 sene evlat hasretiyle kavrulmuş,ağlamaktan âmâ olmuş,ümit kesmeden Rabbine yönelmiş,hem gözleri açılmış,hem de evladına kavuşmuştu.

-İsa,en yakın talebelerinden biri tarafından arkadan vuruluyor,ihanete uğruyordu.

-Zekeriyya,kavmi tarafından öldürülmek üzere kovalanmış,bir ağaç kovuğuna sığınmış ama testere ile biçilmekten kurtulamamıştı.Testere ile bedeni biçilen Zekeriyya'dan çıkan tek ses;Huuuu,Huuuu,Huuuu idi.

-Nuh'a öz oğlu bile iman etmemişti.

-Lut,tebliğinde yalnız kalırken,fitne grupları ile işbirliği yapan;aynı yatağı paylaştığı karısı idi!..

-Tertemiz bir genç kızken Meryem'in iffetine dil uzatılıyordu. İftira ve hakarete uğrayan Meryem,sırlı bir Rasüle anne;gelecek nesillere örnek-mucize bir hanım oluyordu.

Kadından Rasül-Nebi yoktu ama ALLAH Meryem2e Cebrail'ini yolluyor,vahiy Meryem'den doğuyordu!...

-Eyyub,deve-koyun sürüleri sahibi iken ağır bir illetle yatağa düşüyor tüm servetini yitiriyordu.Etrafında kimse kalmamış,dışlanmış,insanlar iniltilerinden rahatsız olmamak için Onu karısı ile bir tepe üzerinde yalnız konaklamaya mecbur etmişti.Sabrının ödülü olarak şifa bulan,70 inden sonra delikanlı gibi ayağa kalkan da yine Eyyub'tü.

-Musa,kavmi ile birlikte uzun bir sürgün yaşamıştı.Mutlulukları için çırpındığı kavmi mucizeye şahit olduğu halde iman etmiyor,en zor anlarda Musa'yı yalnız bırakıyordu.

-Kainatın Efendisi Hz.Muhammed(s.a.v)doğmadan önce babadan yetim,altı yaşında,

hem de bir yolculukta anneden öksüz kalmış,8 yaşında dedesini kaybetmiş,tebliğinin ilk yıllarında karısı ve amcasının ölümleriyle sarsılmıştı.

Kendi kavmince hakaret-aşağılama-ambargo-dışlama-taciz etme vb sıkıntıları çekmekle kalmayıp memleketinden ayrılmak durumunda kalan da O idi.

Ömrü savaşlarla geçmiş,buğday bir yana arpa ekmeğine karnı doymamıştı.Ahh Mekke dediği çok olurdu.Rasül gurbette yaşamış,gurbete defnedilmişti. ***

Şimdi siz bütün bunlardan sonra hala Moralim bozuk,hayattan zevk almıyorum,stresteyim mi diyorsunuz?

Pes yani!..

Kur'an gibi kitabınız,o kitapta onlarca Rasül ve Nebiniz,Kainat Güneşi gibi Önderiniz olacak da stresteyim diyeceksiniz öyle mi?..

Yakışıyor mu size?!..

Kıssaları yeniden okuyun!...

Tarih okur gibi değil,kendinizi Rasül-Nebilerin yerine koyarak, sahnede başrol oynadığınızı düşünerek,olayın içine girerek okuyun.

Göreceksiniz ne stres kalacak,ne de sıkıntı!..

Sabrın,tevekkülün,teslimiyetin eminliği ile huzur müjdesi alacaksınız.

Niye mi bu kadar iddialıyım?

Ben değil,böyle olacağını ALLAH söylüyor:

Sabredenleri müjdele!...O sabredenler,kendilerine bir belâ geldiği zaman:

Biz ALLAH'ın kullarıyız ve biz O'na döneceğiz derler.

İşte Rablerinden bağışlamalar ve rahmet hep onlaradır.

Ve doğru yolu bulanlar da onlardır.>

(Bakara-155/157)

Akıllı yatırımcı gerçekçidir. Kötümserlerden alır, iyimserlere satar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    anladın sen :W

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Yeah bunu yazdı:

Sevgili çekilmiyor bu sıcakta.Yok başı ağrır, yok adet günü gelir filan...

Ama otostopla tatil fikrini tuttum.Bilen varmı oraları bilemem ama otostopla Kütahya-Eskişehir-Afyon-Denizli-Aydın-İzmir zincirinden oluşan bir yolculuk yaptım ve 10 gün filan sürdü.Çok da eğlenceliydi... Tavsiye edebilirim

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
    eve 1 haywan al onunla ilgilen :
    evin bahcesi warsa oraya ekinler ek onlarla ilgilen:

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek
    HannibALgan bunu yazdı:
    Yeah bunu yazdı:

Sevgili çekilmiyor bu sıcakta.Yok başı ağrır, yok adet günü gelir filan...

Ama otostopla tatil fikrini tuttum.Bilen varmı oraları bilemem ama otostopla Kütahya-Eskişehir-Afyon-Denizli-Aydın-İzmir zincirinden oluşan bir yolculuk yaptım ve 10 gün filan sürdü.Çok da eğlenceliydi... Tavsiye edebilirim

Sevgili olsa bile insan napıcanı şaşırıyo yhani ne tür aktivitiler =) (İLİŞKİ DURUMLARIU HARİÇ TABİ) Zaten belli bi zmandan sora sıkılıyor insan

@ilower

hocam fikir ve düşünce istedik kuran-i kerimde yazılanları sormadık...

@kreyzi

Hocam söz konusu oysa hiç dert etme :)=

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    dert etmiyoruz icraat istiyoruz :)

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
Toplam Hit: 8084 Toplam Mesaj: 72