folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Charles Darwin Ve Evrim Teorisi Hakkında

Charles Darwin Ve Evrim Teorisi Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

arkadaşlar, dişi ile erkeğin oluşumu nasıl oluyor evrime göre. bunu aklım almıyor düşündüm araştırdım da biraz ama yine kafama yatmadı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

mettoman bunu yazdı:
    -----------------------------

pcdoktor636 bunu yazdı:

Programmer bunu yazdı:

kajmerpac bunu yazdı:

bana çok mantıklı gelmiyor.denizde ilk canlı oluşmuş evrime göre ordan çıkıpta nasıl karaya ayak uydurabilir ki deniz canlıları 

birden bire  olmuyor tabiki hocam geçiş dönemi canlıları var mesela bi canlı var geçiş dönemş canlısı pulları var,bıyıkları var yüzgeçleri var ve karadada yürüyebiliyor

NOT : Gusfring adlı arkadaşa cezai ilem için mod arkadaşa bilgi gönderilmiştir daha fazla uzamasın konu!..

tamam milyon yılda oluyor diyorsunuz eyv'da mesela insanları düşünelim. milyonlarca yıl milyon tane insanıda atsanız suya,gene suyun içinde nefes alamayacaktır.

Aynı canlılar nasıl karaya uygun hale geldiler?

Yani diyelimki hadi birinin yavrusu çok anormal bir şekilde karada yaşayabilecek şartlarda doğdu. Ama bu yavrunun annesi bu canlıyı denizde doğuracak. Ve bu yavru oradan karaya nasıl geçecek.

dipnot:richard dawkins'in youtube'daki konuşmalarını izledim.

Ve birçok soruyu cevapsız bıraktığını farkettim.

Bir sunucu soruyor biz işte şu canlıdan geldik peki o şundan o bundan.

Peki dünyadaki ilk canlılar nasıl oluştu diyor?

Richardın cevabı uzaylılar tarafından oluşturulmuş olabilir diyor.

İyide evren 14milyar yıllık zaten. Uzaylılar nerden geliyo? 

Mesaj 26 Temmuz 2012 (Persembe) Saat: 15:52'da pcdoktor636 tarafından düzenlendi.

Mesaj 26 Temmuz 2012 (Persembe) Saat: 15:54'da pcdoktor636 tarafından düzenlendi.

milyonlarca insan birbirinin devamıysa nefes alırlar ama aynı anda atarsan almazlar tabii

2.sorun için karaya uygunluk baskın olmayan bir durumdu canlılar karaya çıktıklarında bu baskınlık çoğaldı öğrenildi tabi bu milyarlarca yılda olan bir durum

3.sorun için annesi denizde doğursa dahi annesiyle kalmıycak hayvanlarda bu bağ yok hem zaten bu karaya çıkma işi milyonlarca yılda oluyo anlıycağın ha diyince ben gidiyorum değil ağır ağır 

kadın küvette doğum yaparsa 3 saate yakın bebek solunum yapabiliyor yani kısa sürsede var böyle birşey.
    Mesaj 26 Temmuz 2012 (Persembe) Saat: 21:07'da MaTRiXe tarafından düzenlendi.

Mesaj 26 Temmuz 2012 (Persembe) Saat: 21:07'da MaTRiXe tarafından düzenlendi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

rebellisch bunu yazdı:

arkadaşlar, dişi ile erkeğin oluşumu nasıl oluyor evrime göre. bunu aklım almıyor düşündüm araştırdım da biraz ama yine kafama yatmadı.

Dişi ve erkek kavramını nerden aldığına bağlıdır, mesela karbon atomu sp3 hibritleşmesi yapar, buna göre bir karbon atomu 4 bağ yapabilir, mesela C2H5 atomunda boşta kalan yere gelecek bir başka C2H5 veya bambaşka bir yapı ilk erkekliği ve dişiliği meydana getirir, bu birleşmeler sonucu uzun zincirler ortaya çıkar ve bu zincirlerden en iyi hayattta kalanı varlığını sürdürür.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

glaurung bunu yazdı:

rebellisch bunu yazdı:

Dişi ve erkek kavramını nerden aldığına bağlıdır, mesela karbon atomu sp3 hibritleşmesi yapar, buna göre bir karbon atomu 4 bağ yapabilir, mesela C2H5 atomunda boşta kalan yere gelecek bir başka C2H5 veya bambaşka bir yapı ilk erkekliği ve dişiliği meydana getirir, bu birleşmeler sonucu uzun zincirler ortaya çıkar ve bu zincirlerden en iyi hayattta kalanı varlığını sürdürür.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

rebellisch bunu yazdı:

glaurung bunu yazdı:

rebellisch bunu yazdı:

Anlamadığın yer varsa sor üşenmem

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

MaTRiXe bunu yazdı:
    mettoman bunu yazdı:

pcdoktor636 bunu yazdı:

Programmer bunu yazdı:

kajmerpac bunu yazdı:

bana çok mantıklı gelmiyor.denizde ilk canlı oluşmuş evrime göre ordan çıkıpta nasıl karaya ayak uydurabilir ki deniz canlıları 

birden bire  olmuyor tabiki hocam geçiş dönemi canlıları var mesela bi canlı var geçiş dönemş canlısı pulları var,bıyıkları var yüzgeçleri var ve karadada yürüyebiliyor

NOT : Gusfring adlı arkadaşa cezai ilem için mod arkadaşa bilgi gönderilmiştir daha fazla uzamasın konu!..

tamam milyon yılda oluyor diyorsunuz eyv'da mesela insanları düşünelim. milyonlarca yıl milyon tane insanıda atsanız suya,gene suyun içinde nefes alamayacaktır.

Aynı canlılar nasıl karaya uygun hale geldiler?

Yani diyelimki hadi birinin yavrusu çok anormal bir şekilde karada yaşayabilecek şartlarda doğdu. Ama bu yavrunun annesi bu canlıyı denizde doğuracak. Ve bu yavru oradan karaya nasıl geçecek.

dipnot:richard dawkins'in youtube'daki konuşmalarını izledim.

Ve birçok soruyu cevapsız bıraktığını farkettim.

Bir sunucu soruyor biz işte şu canlıdan geldik peki o şundan o bundan.

Peki dünyadaki ilk canlılar nasıl oluştu diyor?

Richardın cevabı uzaylılar tarafından oluşturulmuş olabilir diyor.

İyide evren 14milyar yıllık zaten. Uzaylılar nerden geliyo? 

Mesaj 26 Temmuz 2012 (Persembe) Saat: 15:52'da pcdoktor636 tarafından düzenlendi.

Mesaj 26 Temmuz 2012 (Persembe) Saat: 15:54'da pcdoktor636 tarafından düzenlendi.

milyonlarca insan birbirinin devamıysa nefes alırlar ama aynı anda atarsan almazlar tabii

2.sorun için karaya uygunluk baskın olmayan bir durumdu canlılar karaya çıktıklarında bu baskınlık çoğaldı öğrenildi tabi bu milyarlarca yılda olan bir durum

3.sorun için annesi denizde doğursa dahi annesiyle kalmıycak hayvanlarda bu bağ yok hem zaten bu karaya çıkma işi milyonlarca yılda oluyo anlıycağın ha diyince ben gidiyorum değil ağır ağır 

soruların hakkı böyle verilir aydınlatman için teşekkürler hocam..

Ayet var, ayet
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

glaurung bunu yazdı:

%100 ispatı olmayan bir şeye inanmam diyen arkadaş, yerçekimini açıklasın hadi, kütle kütleyi neden çekeri açıklasın. Eğer yerin neden çektiğini açıklayamazsa yerçekimi yok mu olacak ? Bir anda boşluğa mı salınacağız ? (merkezcil ivme) Tabiki hayır, evrim olgusunun varlığı kanıtlanmıştır, ancak tam olarak nasıl olduğu kanıtlanamadığı için teoridir. Boş insanlar boş konuşurlar itibar etmeyiniz.

"%100 ıspatı olmayan birşeyi kesin olarak insanlara doğruymuş gibi empoze etmenize mana veremiyorum"

bu yazdığımdan bu manayı mı çıkardın? ben inanmıyorum mu dedim ki inanmıyorum da kesinliği kanıtlanmamış ve halen daha tartışılıyor kimi bilim adamları var diyor kimisi aksini iddaa ediyor bizde anca tartışıyoruz verdiğin yerçekimi örneğinde yerçekiminin olmadığını idda eden kaç insan var? evrim olgusu senin gibi düşününlere göre varlığını kanıtlamış ama daha doğru dügün geçiş canlıları bulunamamıştır. birkaçtane doğru düzgün geçiş fosili çıkartın bakalım, çıkarbiliyormusunuz. dünya üzerinde ki fosillerin %90 ının çıkarıldığı tahmin ediliyor kaç tane geçiş fosili bulundu? ben yoktur demiyorum inanmıyorum diyorum çünkü daha ısptlanamadı askide ıspatlanmamış olabilir ama varlığıda kesin değil birde boş konuşuyorsam cevap vermezsin olur biter !

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

oliWeR bunu yazdı:

%100 ıspatı olmayan birşeyi kesin olarak insanlara doğruymuş gibi empoze etmenize mana veremiyorum"

bu yazdığımdan bu manayı mı çıkardın? ben inanmıyorum mu dedim ki inanmıyorum da kesinliği kanıtlanmamış ve halen daha tartışılıyor kimi bilim adamları var diyor kimisi aksini iddaa ediyor bizde anca tartışıyoruz verdiğin yerçekimi örneğinde yerçekiminin olmadığını idda eden kaç insan var? evrim olgusu senin gibi düşününlere göre varlığını kanıtlamış ama daha doğru dügün geçiş canlıları bulunamamıştır. birkaçtane doğru düzgün geçiş fosili çıkartın bakalım, çıkarbiliyormusunuz. dünya üzerinde ki fosillerin %90 ının çıkarıldığı tahmin ediliyor kaç tane geçiş fosili bulundu? ben yoktur demiyorum inanmıyorum diyorum çünkü daha ısptlanamadı askide ıspatlanmamış olabilir ama varlığıda kesin değil birde boş konuşuyorsam cevap vermezsin olur biter !

Kaynak?

Bütün dinozor kladı ara geçiş formudur. Sanırım bu fosil sorunu cevaplayacaktır.

Mesaj 26 Temmuz 2012 (Persembe) Saat: 21:17'da KrypT tarafından düzenlendi.

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

oliWeR bunu yazdı:

glaurung bunu yazdı:

%100 ispatı olmayan bir şeye inanmam diyen arkadaş, yerçekimini açıklasın hadi, kütle kütleyi neden çekeri açıklasın. Eğer yerin neden çektiğini açıklayamazsa yerçekimi yok mu olacak ? Bir anda boşluğa mı salınacağız ? (merkezcil ivme) Tabiki hayır, evrim olgusunun varlığı kanıtlanmıştır, ancak tam olarak nasıl olduğu kanıtlanamadığı için teoridir. Boş insanlar boş konuşurlar itibar etmeyiniz.

"%100 ıspatı olmayan birşeyi kesin olarak insanlara doğruymuş gibi empoze etmenize mana veremiyorum"

Buyur Hocam Arageçiş Canlıları 

Balıktan hem su hem karada yaşayan amfibyumlara geçişi gösteren ara formlar:

Tiktaalik rosae,
    Osteolepis,
    Eusthenopteron,
    Panderichthys, Elginerpeton,
    Obruschevichthys,
    Hynerpeton,
    Tulerpeton,
    Acanthostega,
    Ichthyosgtega,
    Pederpes finneyae
    Eryops

Amfibyumlardan ilk sürüngenlere geçiş aşamasını gösteren:

Proterogyrinus,
    Limnoscelis,
    Tseajaia,
    Solenodonsaurus,
    Hylonomus
    Paleothyris;

Dört ayaklı sürüngenlerden memelilere geçişi gösteren:

Protoclepsydrops,
    Clepsydrops,
    Dimetrodon
    Procynosuchus;

İki ayaklı sürüngenlerden kuşlara geçildiğini gösteren:

Compsognathus,
    Protoavis,
    Pedopenna,
    Archeopteryx,
    Changchengornis,
    Confuciusornis
    Ichthyornis…

Balinaların evrimini gosteren

Pakicetus
    Ambulocetus
    Kutchicetus
    Artiocetus
    Dorudon
    Aetiocetus
    Basilosaurus
    Eurhinodelphis

Atların evrimini gosteren

Hyracotherium
    Mesohippus
    Parahippus
    Merychippus
    Genus
    Pliohippus
    Equus

İnsanın evrimi gosteren

Pierolapithecus catalaunicus
    Ardipithecus
    Australopithecus
    Homo rudolfensis
    Homo habilis
    Homo erectus 

sanırım bu kadarı sana yeter...

Mesaj 26 Temmuz 2012 (Persembe) Saat: 21:16'da Programmer tarafından düzenlendi.

Ayet var, ayet
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

oliWeR bunu yazdı:

glaurung bunu yazdı:

Dostum yanlış anlama ama bilgi kirliliğisin, akdenizin dibi ve afrikanın sıkıştırıp yükselttiği anadolu tortul kayaçtır, tortul kayaçın ne oldugunu araştırıp gelirsen var olan fosillerin milyarda birinin çıkartılmamış olduğunu gözlerinle görürsün

Evrim yoktur diyen bilim adamları elbette olacaktır, zamanında dünya düz diyen bilim adamları da vardı, einsteinin teorilerini karalamaya çalışan bilim adamları vs. Bugün ışığın dalga hareketi yapmadığını idda edecek biri çıksa, dalga fiziği kanunları yerle bir mi olur tabiki hayır, kimse sikine takmaz, bugün evrimi kabul etmeyen bilim adamlarını da kimse bi taraflarına takmıyor, harunyahyacılar haricinde

Zaten beyini olan bir insan evladı düşünür, ben neden ömür boyunca bir kez kababulak olurken her sene grip oluyorum diye, mutasyonun ne olduğunu öğrenir, her sene başka bir virüse kapılıp adına grip dediğimizi, bu başka virüslerin mutasyona uğradığını, ve her sene bizi hasta eden virüslerin aslında herbirinin ara geçiş formu olduğunu anlar. 

Neden mi virüslerden örnek veriyorum ? Gen yapısı kısa olan basit canlıların sayıları da çok olması nedeniyle mutasyondan canlı çıkma ihtimali yüksektir, bu nedenle basit canlılar hızlı evrimleşirken bizim evrimimiz yavaşlamıştır. 

Bilimde kanun vardır, deney gözlem vardır, bilim bilmek için vardır, inanmak için değil, eğer konu inanıp inanmamaksa zaten konuştuğumuz konu bilim değildir. Saygılar

Toplam Hit: 39124 Toplam Mesaj: 384