folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Charles Darwin Ve Evrim Teorisi Hakkında

Charles Darwin Ve Evrim Teorisi Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

oliWeR bunu yazdı:
    -----------------------------

işte bu yüzden yazmayacağım diyorum çünkü siz bilim insanı olarak doğa üstü güçleriniz var benim beynimden geçenleri siz okuyabiliyorsunuz ben ne dersem diyeyim sırf inancımdan dolayı karşı olduğumu düşüneceğin için boş bi tartışma olacak o yüzden susmak istiyorum 

sen bilimsel birşey sunsan inancın umrumda olmayacak. hemen dayadın ezilen edebiyatınıç

yukarda fosiller sahte dedin. ben dedim ki 3ü5i sahte geri kalan yüzbinler ne? sen yok dedin sahte.

iyi dedim şurdan göster hangileri sahte, sesini çıkarmadın hemen inancım şöyle olduğundan bla bla eziyonuz beni.

ah canım kıyamam.

söyle hadi bilimsel birşey söyle valla inancını umursamıyorum yav. yeter ki sorularıma cevap ver.

ama yok biz seni eziyoz biz seni fişliyoz. sen milyon tane delil ortaya koydun da sırf inancından seni kabul etmedik di mi?

pardon onu yapan sendin. sayısız fosili kanıtsız olarak reddeden inancından ötürü reddeden sendin.

hadi fosillerin amına koyim, hepsini siktiret kıyak geçtim sana. diğer verileri napıcaz?

günümüzde fosil delilleri evrimin arkaplandaki delillerinden. 100 yıl önceydi fosillerden evrimi anlamamız. o zamanlar genetik bilgi yoktu elimizde. ayrıntılı ekipmanlar yoktu. onun için fosillere muhtaçtık. şimdi hiç fosil olmasa bile olur ki sayısız fosil var tekrar tekrar söylüyorum.

ama şimdi sen bunlara cevap vermeyeceksin. "inancımdan ötürü beni eziyonuz ühühü tartışmıyorum ben bu yüzden ühühü" diyeceksin.

hadi beni yanılt.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

KrypT bunu yazdı:

Ya ulan şu adamı iplemedim iplemedim de arkadaş, madem anladığın dil bu; evet biz bilim insanıyız ama sen sözde bilgisayarcısın. O yüzden seni iplemiyoruz, hadi git.

adam haklı beyler haketmişti... 

ben bilim insanı değilim,  şuan için yaşım ve tecrübelrim doğrultusunda bu münkün değil ama ben bu yolda ilerlemeyi kendime Prensip edinmiş tek doğrunun bilimde olduğunu benimsemiş bu yoldanda dönmemeye yemin etmiş bir insanım ve asla bir insanın karşımda bilimi ezerek din propagandası yapmasına izin vermem hocam lafı çok yerinde sokmuşsun tebrikler. Aklınca bilimi ezerek dini yüceltecek direkt olarak belirtmesede temelinde bunun yattığından eminim.

Ayet var, ayet
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek

Programmer bunu yazdı:

http://www.youtube.com/watch?v=jK8yyZ48ejg

ulan bu kadar taraflı bi yayın görmedim 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek

oliWeR bunu yazdı:

yazmayacağım diyorum dayanamıyorum "zibil gibi ara geçiş fosilleri var kimseden saklanmıyor araştır yeter" diyorsunuz ya araştırırken dikkat edin fazla derinleştirmeyin araştırmalarınızı sonra sahte oldukları ortaya çıkıyor. hatta sahte olduğu ıspatlanan bir fosil olsalar bile yinede bilim demiyorum darvincilerin sitelerinde işte denizden karaya çıkarken bulunan arageçiş fosili olarak tanıtılıyor, nasıl olsa o siteye girenler o fosilin yalanlandığını bilmiyor. 

dahada birşey yazmıyorum siz haklısınız milyarlarca ara geçiş fosilleri var hepsi %324545749574 gerçek tamamen orjinal hiç birisinin yalan sahte uydurmaca olduğu ortaya ççıkmadı. evrimi reddeden bilim adamları asılmalı, burada evrimin karşısında olanlar salak hiç belgesel seyretmiyor hiç araştırmıyor birtek siz araştırıyor siz belgesel seyrediyorsunuz.. siz çok üstün özellikli bir varlıksınız hatta ve hatta biz evrime innmayanlar evrimimizi tamamlamamışız, evrimimizi tamamladığımız zaman sizin gibi evrime inanacağız

Mesaj 27 Temmuz 2012 (Cuma) Saat: 16:48'da oliWeR tarafından düzenlendi.

kim çıkardı kardeşim harun yahya mı. therapsida duydun mu dinazor ya da bi araştır bakalım senin şu memeli sürüngen falan dediğin seylerin hangisine giriyor bunlar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Yahu ara geçiş formundan ne anlıyorsunuz merak ediyorum. Ara geçiş formu diye bir kavram yok. Tarihte yaşamış olan tüm canlılar, bakteriden dinozora kadar ara geçiş formudur zaten. Sen de bir ara geçiş formusun. Evrim bir anda olan birşey değildir, evrim sürekli bir olgudur asla durmaz. Şuanda da evrimleşiyoruz ve her zaman evrimleşmeye devam edeceğiz.

Ara formdan anladığınız kafası fare kuyruğu balık filansa (ki çoğu evrim karşıtı profesör(!) arkadaşlar böyle sanmakta) bırakın laf yetiştirmeyi de biraz araştırma yapın.

Evrim süreci işlerken türler birbirinden farklı türlere evrilirler. Zaten kimse insanlar maymundan geldi demiyor, ortak atadan evrildik diyorlar. Bir çok aşamada böyle çatallanmalar varken ve evrim bu kadar yavaş işleyen birşey iken , charmander in charmeleon dönüşmesi gibi birşey mi bekliyorsunuz ?

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Benim merak ettiğim madem herşey evrimleşti aklını bu kadar kullanabilen tek canlı neden insan. Mesela maymunlar neden en basitinden kendilerine el arabası yapıp içine muz doldurup depolarına götürmüyorlar. Birşeyler icad edebilen kendini geliştiren tek canlı insan. Neden diğerlerinin beyni bizimki kadar evrimleşemedi. Kuşun çalı çırpı toplayıp yuva yapması ve avlanma teknikleri dışında hiçbir canlı birşey yapamıyor. Akıl düzeyi birbirine eş değer birçok canlı var mesela kediye birşeyleri öğretebiliyoruz köpeğe birşeyleri öğretebiliyoruz ama insanın yapabileceklerini yapan başka canlı hiç yok.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

KrypT, eyvallah hocam. Etik, Din ve Evrim özellikle çok net.

AMpul, bir eyvallah da sana hocam. Işık dalga mı, parçacık mı diye tartışan niye bir tane bile müslüman yok? Her şeyin sırrının olduğu Kur'an da bu konu es mi geçilmiş? Niye evrim, evren konularında gigabaytlarca bilgi dağarcığı olan adamlar bu konuya el atmıyor?

Programmer, eyvallahların kralı da sana hocam. Her şeye rağmen konu devam ediyor ben öncesinden pes etmiştim ama..

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

DarkSkull bunu yazdı:

Benim merak ettiğim madem herşey evrimleşti aklını bu kadar kullanabilen tek canlı neden insan. Mesela maymunlar neden en basitinden kendilerine el arabası yapıp içine muz doldurup depolarına götürmüyorlar. Birşeyler icad edebilen kendini geliştiren tek canlı insan. Neden diğerlerinin beyni bizimki kadar evrimleşemedi. Kuşun çalı çırpı toplayıp yuva yapması ve avlanma teknikleri dışında hiçbir canlı birşey yapamıyor. Akıl düzeyi birbirine eş değer birçok canlı var mesela kediye birşeyleri öğretebiliyoruz köpeğe birşeyleri öğretebiliyoruz ama insanın yapabileceklerini yapan başka canlı hiç yok.

Bunu sormanızın sebebi de evrime özellikle insan evrimine çok yabancı olmanız. Modern insan (homo sapiens) den önce mağaralarda yaşayan, duvarlarına resimler çizen, çeşitli araçlar kullanarak avlanan primat türleri vardı, sonuncusu homo neanderthalensis, en çok fosili bulunan ve tüm dünyada bulunan primat türüdür. modern insanla verimli döl verdiği düşünülmektedir.

homo neanderthalensis türü modern insan tarafından nesilleri tüketilmiş ya da absorte edilmiştir. (yaklaşık 30 bin yıl önce).

Evrimi baştan öğrenin demiyorum en azından şu makaleyi okuyun, ademle havvadan geldiysek bu kadar fosil bu kadar mağaraya inancımızı sınamak için şeytan tarafından mı koyuldu.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Neandertal_adam%C4%B1

Geçenlerde tahribatta konu açılmıştı ırakta sanırım dünya yuvarlak mı diye tartışılıyordu, o kadar uydu fotoğrafı varken hala bunu tartışıyorlar diye gülüyorduk, ancak gerçek şu ki ırakta tv bile şeytan icadı diye yasaktı, şimdi bunca kanıt ortadayken bizim evrimi tartışmamıza batılı bilim adamları kıçlarıyla gülüyor, sizin o ıraklılardan bir farkınız yok kusura bakmayın.

Mesaj 27 Temmuz 2012 (Cuma) Saat: 21:11'da AMpul tarafından düzenlendi.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

AMpul bunu yazdı:

Bunu sormanızın sebebi de evrime özellikle insan evrimine çok yabancı olmanız. Modern insan (homo sapiens) den önce mağaralarda yaşayan, duvarlarına resimler çizen, çeşitli araçlar kullanarak avlanan primat türleri vardı, sonuncusu homo neanderthalensis, en çok fosili bulunan ve tüm dünyada bulunan primat türüdür. modern insanla verimli döl verdiği düşünülmektedir.

homo neanderthalensis türü modern insan tarafından nesilleri tüketilmiş ya da absorte edilmiştir. (yaklaşık 30 bin yıl önce).

Evrimi baştan öğrenin demiyorum en azından şu makaleyi okuyun, ademle havvadan geldiysek bu kadar fosil bu kadar mağaraya inancımızı sınamak için şeytan tarafından mı koyuldu.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Neandertal_adam%C4%B1

Geçenlerde tahribatta konu açılmıştı ırakta sanırım dünya yuvarlak mı diye tartışılıyordu, o kadar uydu fotoğrafı varken hala bunu tartışıyorlar diye gülüyorduk, ancak gerçek şu ki ırakta tv bile şeytan icadı diye yasaktı, şimdi bunca kanıt ortadayken bizim evrimi tartışmamıza batılı bilim adamları kıçlarıyla gülüyor, sizin o ıraklılardan bir farkınız yok kusura bakmayın.

Mesaj 27 Temmuz 2012 (Cuma) Saat: 21:11'da AMpul tarafından düzenlendi.

Ben ilk insan otomobil üretti demedim zaten. Bizim beynimiz bu kadar evrimleşmişken bizim gibi olmayı geçtim bize yakın bir canlı türü daha yok. Diğer canlıların da hepsi uzaya çıksın demiyoruz bu kadar yıl geçmiş bir canlı daha yazıyla anlaşsın mesela çok basit aletler yapsın taş devrindeki insanlar gibi.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

AMpul bunu yazdı:

Bu adam  çok doğru konuşuyor batılı insanlar evrimi tartıştığımızı görse g*tüyle güler bize

Ayet var, ayet
Toplam Hit: 39371 Toplam Mesaj: 384