folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Charles Darwin Ve Evrim Teorisi Hakkında

Charles Darwin Ve Evrim Teorisi Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

mettoman bunu yazdı:
    -----------------------------

ShockMan bunu yazdı:

KrypT bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

Söyleminde Enteresan Gelen Yer Çekiminin Teori Olduğunu Söylemen oldu. Yer Çekimi Varolduğu Kolaylıkla Kavranabilen Bir Kavram artık... Ona Teori demeyi ben uygun görmüyorum.. Ancak Kaynakçası Gücünün Kaynakçası Hakkında Teoriler var. Sanırım Kasıt ettiğin Yer Çekiminin Gücünün Kaynağı olsa gerek.

Şimdi Bir Konuya Dikkatle Değinecem, Canlıları Kısımlara Ayırarak İnceleyen Bilimsel Çalışmalara Saygım sonsuz...   Ancak Doğal Seleksiyonmuş, Değişimin Canlıları Olduğundan farklı Şeylere Çevirdiği gibi Kavramlara İnanmam Mümkün değil, Farklı Döllenme Yolları ile Yeni bir Tür Canlı elde etmek yada Genetiği ile oynayarak yeni bir tür Canlı Yapmak Mümkün olabilir. Ama Kendi kendine Bir Canlı Maymun iken insan Olamaz... Derdim Darvinin Ta Kendisi ile.

Hocam bence senin derdin dikkat etmemekle. Evrim bir gerçektir, evrimi açıklamaya çalışan fikirlerin toplamı evrim teorisidir. Ve az önceki yazıda bahsettiğim gibi evrim teorisini oluşturan parçalar vardır. Ve bu parçalar arasında üzerinde hiç şüphe bulunmayanlardan bir tanesi doğal seleksiyondur. Doğal seleksiyona Harun Yahya bile karşı çıkamaz yani, o derece. Ortam şartlarına uygun olanın hayatta kalması demektir doğal seleksiyon. Mesela bir av-avcı ilişkisi düşünelim. Bir tür kuş var diyelim, sadece kırmızı renkleri görebiliyor. Bir de böcek populasyonumuz olsun kırmızı ve yeşil bireylerden oluşsun. Kuş sadece kırmızı bireyleri görebildiği için sürekli oları avlayacak ve dolayısıyla populasyondaki kırmızı bireyler tükenecek yani kırmızı renge sebep olan aleller populasyonun gen havuzundan kaybolacak ve populasyon evrimleşmiş olacaktır. Doğal seleksiyon budur, bunun neresine inanmadığını söyler misin?

Doğal seleksiyon canlıyı değiştirmez asla. Üç çeşit doğal seleksiyon vardır;

Yönlendirilmiş seleksiyon: Populasyondaki bir alel diğerlerine göre daha yüksek uyum başarısına sebep oluyorsa doğal olarak bu alelin populasyonundaki frekansı artar.

Dengeleyici seleksiyon: Populasyonda sayısı az olan ve ekstrem özellik gösteren alellerin uyum başarısını azalttığı durumlarda görülür, daha yaygın özelliklere sahip alellerin frekansı artar.

Ayırıcı seleksiyon: Dengeleyici seleksiyonun tam tersidir, bunda ise uç özellik gösteren alleller uyum başarısını arttırdığı için seçilir.

Evrimi bir işlem olarak düşünürsek, mutasyonlar bu işlemin yakıtı, doğal seleksiyon ise makinasıdır. Yani evrime sebep olan ana etken zaten genetik olaylardır. Yani senin söylediğin şey, genetiğinin değişmesi sonucu yeni canlıların oluşması zaten milyonlarca yıldır meydana gelen bir şey, adına da evrim diyoruz biz. Şimdi diyorum bak önce bir anlayın eleştirdiğiniz şeyi, öğrenin diyorum kızıyorsunuz. Ama daha temellerini bilmiyorsunuz. Bireyler evrim geçirmez ASLA, populasyonlar evrim geçirir. Ve evrim ani değil kademeli bir süreçtir. Durduk yere bir canlı aniden bir başkasına dönüşmez, bireyler evrim geçirmez. Ve melyorlarca kez söylendi evrim teorisine göre İNSANLAR MAYMUNLARDAN GELMEDİLER, hatta böyle bir şey evrim teorisine taban tabana zıt bir görüş.

Mesaj 28 Temmuz 2012 (Cumartesi) Saat: 22:20'da KrypT tarafından düzenlendi.

Tamam Seleksiyona Karşı değilim o zaman, Bazan Dilim Sürçüyo, Bend:e aynını diyorum ama Problem oluyo. Benim Derdim Darvin ile. Darvin Maymundan Geldiğimizi Söylüyor. Senle Görüşüm aynı, Ama Darvinde Anlaşamıyoz. :)

darwin birçok konuda yanıldı sen sanıyo musun ki şuanki evrim teorisi darwinden direkt alındıda kullanılıyo hayır bilim adamları yüzyıllardır üzerine çalışmalar yapıyolar 

Bilim Adamlarının yaptıkları Çalışmalara Saygım Sonsuz. Ama Darvin Manyosunun Devamı olan Bir konuya Gönül Verenlerine Saygı Duymuyorum... O Darvinin Atası Maymundur Bizimkiler Değil.

Ayrıca Öğrenme Arzumuz ve Öğrenebilme Yetimiz Sonsuz Gördüğüm Kadarı ile, Muhteşem Yaratıcının Programı gereği Gidemeyeceğimiz ama Bileceğimiz Bilgilerimiz olacak Fena değil yani... Belki asla Elle tutamayız ama Bilecez Buda bişeydir.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

ister evrim teorosi olsun isterse olmasın ama şurada ortam rahat diye birbirimizi kırıyoruz ve sonrada klasik olarak bir veya bir kaç kişi banlanıyor,bir türlü aynı görüşte olmasakta kalp kırmadan-birbirimizi üzmeden konuşamıyoruz :(

Not:söylediklerim sadece bu konu için değil.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Çamurla akraba olarkan iyi de maymunla akaraba oalrken mi kötü?

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    space1356
    space1356's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    çamurdan yaratılmak başka insanları maymun la aynı kefeye koymak başka! dünyadaki herşeyin bir hammaddesi var insanda embriyodan başlıyo
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

eee?

Kimse sana maymunsun demiyor..

Akrabaların arasında HAbil de var Kabil de o zaman... 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

ltcelik bunu yazdı:

eee?

Çamurdan yaratımın Anlatımında Çamur Gelmesin akla, Çamurda Bulunan Maddeler Hammadde olarak Kullanılarak Mükemmel bir Kodlama İle Yaratılmışız.. Kesinlikle Mükemmel.

Elbetteki Maymunda Başka Bir Mükemmel Kodlamanın Ürünü.. Maymun Zeki Ve Harika Bir Hayvandır. Ancak Hayvandır Sonuçta... Hayvan ile İnsanı Aynı Kefeye Sokmak Akıllı işi değildir Vesselam.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:

ltcelik bunu yazdı:

eee?

Çamurdan yaratımın Anlatımında Çamur Gelmesin akla, Çamurda Bulunan Maddeler Hammadde olarak Kullanılarak Mükemmel bir Kodlama İle Yaratılmışız.. Kesinlikle Mükemmel.

Elbetteki Maymunda Başka Bir Mükemmel Kodlamanın Ürünü.. Maymun Zeki Ve Harika Bir Hayvandır. Ancak Hayvandır Sonuçta... Hayvan ile İnsanı Aynı Kefeye Sokmak Akıllı işi değildir Vesselam.

çamur dediğin şey silisyumoksit gibi inorganik bileşiklerden oluşan bir madde. İçinde ne hammadesi varmış söylesene. Ben sana acı gerçekleri söyleyim. Topraktan gelme inancı 4 element le ilgilidir, dünyadaki herşeyin 4 element ile oluştuğuna inanıldığı bir dönemde, sadece islamda değil bir çok başka yaratılış hikayesinde insan topraktan yaratılmıştır, cinler ateşten vs.

Önünüze genleri koyuyoruz embriyoları koyuyoruz, 1930 larda bilim dünyasında kabul görmüş ve şuan biyolojinin temeli sayılan evrimi hala inkar ediyorsunuz. Açıkçası senin evrimi kabul etmenin kimseye bir faydası olmayacak, o yüzden burda boşu boşuna dil döküyoruz, oturup iki araştırma yapmadan profesör kesilen millet.

Bu son mesajım, parmaklarımıza yazık size laf anlatmaya çalıştığımız için.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

AMpul bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

ltcelik bunu yazdı:

eee?

çamur dediğin şey silisyumoksit gibi inorganik bileşiklerden oluşan bir madde. İçinde ne hammadesi varmış söylesene. Ben sana acı gerçekleri söyleyim. Topraktan gelme inancı 4 element le ilgilidir, dünyadaki herşeyin 4 element ile oluştuğuna inanıldığı bir dönemde, sadece islamda değil bir çok başka yaratılış hikayesinde insan topraktan yaratılmıştır, cinler ateşten vs.

Önünüze genleri koyuyoruz embriyoları koyuyoruz, 1930 larda bilim dünyasında kabul görmüş ve şuan biyolojinin temeli sayılan evrimi hala inkar ediyorsunuz. Açıkçası senin evrimi kabul etmenin kimseye bir faydası olmayacak, o yüzden burda boşu boşuna dil döküyoruz, oturup iki araştırma yapmadan profesör kesilen millet.

günaydın be abi :D

Mesaj 29 Temmuz 2012 (Pazar) Saat: 21:41'da nessaj tarafından düzenlendi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

AMpul bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

ltcelik bunu yazdı:

eee?

O Zaman Parmaklarına Yazık Olmasın, Yine Söylüyorum, Bilime Ve Bilimsel Bakışa Asla Karşı değilim, Ancak Darvine ve Fikirlerine Karşıyım.. Hala Neyin Lafını Anlatmaya Çabalıyorsunuz Orasını anlayamıyorum. Ayrıca Topraktaki Nemi var dedin, Bir Sürü Mineral Ve Madde Mevcuttur, Bizim Vücudumuzda Aynı Maddeleri Araştırırsan Rastlarsın.

Asıl Benim Parmaklarıma Yazık Be Yahu.. :)

Mesaj 29 Temmuz 2012 (Pazar) Saat: 21:50'da ShockMan tarafından düzenlendi.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    space1356
    space1356's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    sen nasıl Allahın varlığına karşıysan bilimle herşeyi anlatmaya çalışıyorsan bizde darwin ve safsatasına karşıyız ve bu bir bilim değildir bir felsefedir ve özünde yalnızca Allahın varlığına bir inkar,vardır siz madem inanıyorsunuz kanıtlayın gün geçtikçe içinizde çelişiyorsunuz
Toplam Hit: 39375 Toplam Mesaj: 384