folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Charles Darwin Ve Evrim Teorisi Hakkında

Charles Darwin Ve Evrim Teorisi Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:
    -----------------------------

ulquiorra bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

Maymundan Geldiğimizi Genlerimizi Maymundan aldığımızı Söylemedimi Darvin Hadi Söyleyin. ?

bir teist olarak müslüman olduğunu açıklayan kesimin evrimi "tanrıyı yok saymak" olarak algılamasını şaşırtıcı buluyorum. 

merak ettim ve google'da "islamda evrim"i arattım. ilk gelen linke tıkladım. evrimle alakalı 8-10 müslüman düşünür çıktı daha ilk linkte. hem islamda evrimin yeri hem de müslaman toplumların günümüzdeki durumunun nedenleri gayet güzel özetlenmiş. özellikle söyleşiler çarpıcı tespitler barındırıyor.

sayfalarca anlatılmış, detaylıca açıklanmış. hala maymundan gelmekten öteye geçmemişsiniz. geçmemişsiniz çünkü geçmek istemiyorsunuz. bilimden neden bu kadar korkuyorsunuz?

Hocam Bilimden Korktuğumu yada Korktuğumuzu da nereden çıkardın anlayamadım.?

Bilimle hem ne alaka. Bak Öncede Söylemiştim yine Söylüyorum Aynı yere tekrar geliyorum ama bu son olur umarım.

Bilim Allahın İnkarına değil kavranmasına istesede istemesede hizmet eder. Karşı değiliz. Bahsi Geçen Bilim Dalı Canlıların Gelişimini inceleyen Bilim Dalıdır Gayet Güzel... Yok Bir Problem Bulgular Muteberdir. Tamammı Bak Sorun yok. Umarım Anlaştık.... 

İster Allahı Kavrasınlar isterde İnat etmekde devam etsinler bu benim değil onların sorunu... O Çok Bilmişlerin Sorunu.
    Problem Darvinin Yaratan Yaratıcı Kavramına Karşı Oluşu ve Çıkış Noktamızı Maymuna Bağlamasıdır. Adem İle Havva yı Red ediyor. Yanlışsam Düzeltile.

Ben Allah Aşkına Yanlış bişey diyormuyum yahu. Tekrar diyorum Bilimsel Bulgular la değil sorunum.!!!

Mesaj 31 Temmuz 2012 (Sali) Saat: 13:48'da ShockMan tarafından düzenlendi.

emin misin red ettiğine.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Peroksit
    Peroksit's avatar
    Erkek

1-618-GR bunu yazdı:

wert bunu yazdı:

bir şey soracağım 

evrime karşı çıkan arkadaşlar genetetik hastalıkları nasıl açıklıyorlar

Peki sen rüyada görüp hiç yaşamadığın bir hadiseyi, ertesü gün uyandığında yaşayıp aha bunu rüyamda görmüştüm diyorsun.

Bu olayı açıklar mısın bana ( bak evvelki yaşadığını sormuyorum öyle sorsam bilinç altı diyeceksin çıkacaksın işin içinden )

Hiç yaşamadığın rüyayı görüp yaşadığın olayın izahını açıklar mısın ? Merâk ediyorum, tüm kaynakları ile getirebilirisin önüme, darwin, ricard, o bu hepsine kabülüm |¨¨

Yaşamayan bilmez o olayı bilinç altı vs der benimde bir kaç rüyam çıktı bazen ertesi gün ne olacağını gördüğüm oluyordu peşpeşe ve çok kötü birşey olacaksada görebiliyorum 

http://www.youtube.com/watch?v=OH4eOQ6ZI0Q - - - - - http://www.youtube.com/watch?v=TqErNP20gpI - - - - - https://www.youtube.com/watch?v=fhr5UBZh1rY
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

1-618-GR bunu yazdı:

wert bunu yazdı:

bir şey soracağım 

Peki sen rüyada görüp hiç yaşamadığın bir hadiseyi, ertesü gün uyandığında yaşayıp aha bunu rüyamda görmüştüm diyorsun.

Bu olayı açıklar mısın bana ( bak evvelki yaşadığını sormuyorum öyle sorsam bilinç altı diyeceksin çıkacaksın işin içinden )

Hiç yaşamadığın rüyayı görüp yaşadığın olayın izahını açıklar mısın ? Merâk ediyorum, tüm kaynakları ile getirebilirisin önüme, darwin, ricard, o bu hepsine kabülüm |¨¨

Peki sen gördüğün rüyaların %99'unu kaplayan ve gerçekleşmeyen rüyaların neden gerçekleşmediğini açıklar mısın? Önüme bilimselliği olan her kaynağı getirebilirsin.

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

KrypT bunu yazdı:

1-618-GR bunu yazdı:

wert bunu yazdı:

bir şey soracağım 

Peki sen gördüğün rüyaların %99'unu kaplayan ve gerçekleşmeyen rüyaların neden gerçekleşmediğini açıklar mısın? Önüme bilimselliği olan her kaynağı getirebilirsin.

Benim dediğim olayın hiç bir bilimsel açıklaması yoktu tek açıklaması levh-i mahfuz idi.

Şimdi uyuduğunda beden ile ruhun bağlantısı muhakkak oluyor bazi ateistler ruhuda inkar eder ama geçtim onu.

Beden çalışır belli fonksiyonları, nefes alma verme vs vs. Ruh gezintiye çıkar, ama o ışıktan falan hızlıdır yani öyle bilmem nerelere gittimi nasıl gecelek demesinler :)

Ruh levh-i mahfuza gider kendine ait kısmı okur ise, işte o benim dediğim olay levh-i mahfuz'da saklıdır her şey, bazen mevlâ ruha izin verir küçükte olsa gaybı okur ve onu ertesi gün yaşadığında şok olur, diğer bütün rüyalar gerçekleşmeyenler vs vs rüya tabiricisi değilim ama onların levh-i mahfuzla bir alakası yok, çünkü sadece yaşadığın olayları gördüğünde ruhun levh-i mahfuza gitmiştir gerisi kabus bilinç altı kafanda dolanan bin türlü hadisenin gece rüyana teşrif etmesidir, bunlar böyle baz alınır bazı rüyalarda ise direk benim başıma çok geldi tehdit vardır onu sana açıklasam inanmadığın için gülersin orayı açıklamayayım.

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

angels_demos bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

ulquiorra bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

Maymundan Geldiğimizi Genlerimizi Maymundan aldığımızı Söylemedimi Darvin Hadi Söyleyin. ?

bir teist olarak müslüman olduğunu açıklayan kesimin evrimi "tanrıyı yok saymak" olarak algılamasını şaşırtıcı buluyorum. 

merak ettim ve google'da "islamda evrim"i arattım. ilk gelen linke tıkladım. evrimle alakalı 8-10 müslüman düşünür çıktı daha ilk linkte. hem islamda evrimin yeri hem de müslaman toplumların günümüzdeki durumunun nedenleri gayet güzel özetlenmiş. özellikle söyleşiler çarpıcı tespitler barındırıyor.

sayfalarca anlatılmış, detaylıca açıklanmış. hala maymundan gelmekten öteye geçmemişsiniz. geçmemişsiniz çünkü geçmek istemiyorsunuz. bilimden neden bu kadar korkuyorsunuz?

Hocam Bilimden Korktuğumu yada Korktuğumuzu da nereden çıkardın anlayamadım.?

Bilimle hem ne alaka. Bak Öncede Söylemiştim yine Söylüyorum Aynı yere tekrar geliyorum ama bu son olur umarım.

Bilim Allahın İnkarına değil kavranmasına istesede istemesede hizmet eder. Karşı değiliz. Bahsi Geçen Bilim Dalı Canlıların Gelişimini inceleyen Bilim Dalıdır Gayet Güzel... Yok Bir Problem Bulgular Muteberdir. Tamammı Bak Sorun yok. Umarım Anlaştık.... 

İster Allahı Kavrasınlar isterde İnat etmekde devam etsinler bu benim değil onların sorunu... O Çok Bilmişlerin Sorunu.
    Problem Darvinin Yaratan Yaratıcı Kavramına Karşı Oluşu ve Çıkış Noktamızı Maymuna Bağlamasıdır. Adem İle Havva yı Red ediyor. Yanlışsam Düzeltile.

Ben Allah Aşkına Yanlış bişey diyormuyum yahu. Tekrar diyorum Bilimsel Bulgular la değil sorunum.!!!

Mesaj 31 Temmuz 2012 (Sali) Saat: 13:48'da ShockMan tarafından düzenlendi.

emin misin red ettiğine.

Neyi.. ? Darwini mi..    Şüphesiz Onu ve onun fikirlerini reddediyorum.. Varsa Bilimsel bir iki geçerli kelamı ona bi sözüm yok.. Allah Yaratıcı Sanını yok sayıp İnsanın Kökenini Utanmadan Maymuna yada Denizden Çıkan bir Hayvancağıza Bağlayan tüm Fikirlerini tüm Kalbimle Red Ediyorum.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

wert bunu yazdı:

bir şey soracağım 

Bu konuda vakit olsa sana seminer verirdim ama vakit yok hocam, ama şunu bil;

Sizin evrim dediginiz neresinden tutulsa dökülen bu teoride asıl söylenen vurgu yapılan nokta mutasyondur, ve dahası olumlu mutasyondur. Yani hayvandan daha yetenekli bir canlıya, insana dönüşümdür.

Fakat dünya üzerinde bu teori dışında herhangi bir iddia yada gerçek yoktur ki olumlu mutasyona örnek olsun. Bu zamana kadar ki bütün mutasyonlar olumsuz yönde ve gerçekleştikten bir müddet sonra da bir çogu ölümle sonuçlanmıştır.

Evrimle ilgili bi çok evrimci takılan gençlerin bilmediği o kadar çok şey varki...

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

mfatihbodur bunu yazdı:

wert bunu yazdı:

bir şey soracağım 

evrime karşı çıkan arkadaşlar genetetik hastalıkları nasıl açıklıyorlar

Bu konuda vakit olsa sana seminer verirdim ama vakit yok hocam, ama şunu bil;

Sizin evrim dediginiz neresinden tutulsa dökülen bu teoride asıl söylenen vurgu yapılan nokta mutasyondur, ve dahası olumlu mutasyondur. Yani hayvandan daha yetenekli bir canlıya, insana dönüşümdür.

Fakat dünya üzerinde bu teori dışında herhangi bir iddia yada gerçek yoktur ki olumlu mutasyona örnek olsun. Bu zamana kadar ki bütün mutasyonlar olumsuz yönde ve gerçekleştikten bir müddet sonra da bir çogu ölümle sonuçlanmıştır.

Evrimle ilgili bi çok evrimci takılan gençlerin bilmediği o kadar çok şey varki...

Neresinden tutsan dökülen dediğin teori 150 yıldır kapı gibi ayakta. İnsan hayvandan daha yetenekli bir canlı değildir, insan da bir hayvandır. İlkokul biyoloji dersinde anlatılır gerçi bunlar. Bu zamana kadarki bütün mutasyonlar olumsuz yönde değildir. Mutasyonların büyük çoğunluğu 3. kodon pozisyonunda görülür, daha sonra en fazla 2. kodon pozisyonunda, en az ise 1. kodon pozisyonunda görülür. Bu da demektirki mutasyonların çoğu etkisiz mutasyonlardır. Olayı kavrayamıyorsan amino asitlerin nükleotid dizilerine bak. Konuştuğun şey hakkında azıcık fikrin olsun. Asılsız iddiana geçelim;

http://www.sciencemag.org/content/317/5839/813.abstract Bu makale 2007'de yapılmış bir çalışmadır. Ve çalışmada aşağı yukarı her 150 mutasyondan 1 tanesinin ve her 10 fonskiyonel mutasyondan 1 tanesinin faydalı olduğunu göstermiştir. 

Bakterilerin sürekli anti-biyotiklere direnç göstermelerine sebep olan mutasyonlar faydalı değil de nedir?

Mutasyonlar bakterilere naylonu parçalama yeteneği kazandırmıştır (Prijambda vd., 1995).

İnsanlarda görülen bir mutasyon kemikleri daha güçlü yapar (Boyden vd., 2002)

CCR5 geninde görülen CCR5 delta 32 isimli mutasyonun insanları HIV'ye karşı dirençli yaptığını biliyor muydun?

Faydalı mutasyonlara o kadar çok örnek var ki şu dediklerini bilimsel platforma taşısak ağır geyik konusu olursun.

Al sana bir kaç örnek daha;

http://www.gate.net/~rwms/EvoMutations.html

http://www.gate.net/~rwms/EvoHumBenMutations.html

Biyoloji bilgisi bu kadar sınırlı insanlara bir de yalan yanlış bilgileri dayıyorlar, hepsi de cup diye atlıyor. Üzülüyorum, okuyun biraz, araştırın.

Hatta daha da yazayım sana; hox genleri hakkında bir bilgin var mı? Ya da body-pan genleri? Genetik düğmeleri bilir misin? Drosophila cinsine ait bir türde insan tarafından gerçekleştirilen bir mutasyonun o türü, başka bir türe dönüştürdüğünü duydun mu? Ya da yine bir Drosophila türünde hox genlerindeki bir mutasyonun 3. torasik segmentteki halter organlarını ikinci çift kanada dönüştürdüğünü?

Mesaj 31 Temmuz 2012 (Sali) Saat: 17:40'da KrypT tarafından düzenlendi.

while (1<2)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Bu arada hala bu mesajımı http://tahribat.com/Forum-Charles-Darwin-Ve-Evrim-Teorisi-Hakkinda-162180/30/#1917335 ipleyen çıkmadı, gerçi bu başlıkta hiç bir mesajımı ipleyen çıkmadı ama. Madem evrim konuşacaksın, madem bilim konuşacaksınız, bilimsel veriler üzerinde adam gibi şeyler konuşalım. 30 sayfadır tek yaptığınız dedikodu açıkcası. Madem muhteşem biyoloji bilginiz var, 150 yıllık teoriyi çökertebiliyorsunuz. Bana o mesajımda gösterdiğim verileri açıklayın. Madem evrim değil, ne o zaman bana söyleyin.

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek

Peroksit bunu yazdı:

1-618-GR bunu yazdı:

wert bunu yazdı:

bir şey soracağım 

Yaşamayan bilmez o olayı bilinç altı vs der benimde bir kaç rüyam çıktı bazen ertesi gün ne olacağını gördüğüm oluyordu peşpeşe ve çok kötü birşey olacaksada görebiliyorum 

aha aynısı bendede oluyo 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

KrypT bunu yazdı:

Bu arada hala bu mesajımı http://tahribat.com/Forum-Charles-Darwin-Ve-Evrim-Teorisi-Hakkinda-162180/30/#1917335 ipleyen çıkmadı, gerçi bu başlıkta hiç bir mesajımı ipleyen çıkmadı ama. Madem evrim konuşacaksın, madem bilim konuşacaksınız, bilimsel veriler üzerinde adam gibi şeyler konuşalım. 30 sayfadır tek yaptığınız dedikodu açıkcası. Madem muhteşem biyoloji bilginiz var, 150 yıllık teoriyi çökertebiliyorsunuz. Bana o mesajımda gösterdiğim verileri açıklayın. Madem evrim değil, ne o zaman bana söyleyin.

Hocam sen o rüya ile ilgili sorduğum soruyu aydınlat, senin tüm yazdıklarını baştan okuyup cevaplayayım ben.

Bana o olayı sizin tabirinizle açıklayın, holyone'ın bir yorumunu aldım cevapladım cevap gelmedi wert'in 1-2 yorumunu aldım cevapladım cevap gelmedi, senin yorumu aldım cevapladım cevap gelmedi |¨¨¨

Biri o olayı açıklasın bende evrim ile ilgili tüm sorularınıza mantık çerçevesinde cevap vermek istiyorum.

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
Toplam Hit: 39374 Toplam Mesaj: 384