Chery Araç Alınır Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

aracı bilmiyorum ama senin kriterlere uymuyor gibi . 

sen az daha üstüne ekleyip bilindik birşey almalısın 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-volkswagen-hatasiz-2023-tiguan-1166274120/detay

https://www.ssangyong.com.tr/fiyat-listesi

Buda olur.  

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    coLin bunu yazdı

konudan bağımsız. bu arabanın çok ilginç bir özelliğini fark ettim. araca arkadan çok yaklaşırsanız otomatik olarak dörtlü flaşör yakıyor :d 

Ayrıca şoforün emniyet kemerini sıkıp, dikiz ayna camındaki ışıklı simgeylede uyarıyor.

Hocam 7-8 aydır Tiggo 7 pro kullanıyorum , kemer sıkma diye bi uyarısı yok :) Evet güvenlik uyarısı olarak 4 lüleri yakıyor , dikiz aynada da kör nokta uyarı sisteminin ışığı var .

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

bu kadar kötü mü bu cherry ya?

bir de yazan arkadaşlar deneyim yazarsa iyi olur.

bi ton bilgi yazmılmış ama bunlar kulaktan duyma mı youtubedan görme mi yoksa şahsi deneyim mi belli değil.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    coLin bunu yazdı

konudan bağımsız. bu arabanın çok ilginç bir özelliğini fark ettim. araca arkadan çok yaklaşırsanız otomatik olarak dörtlü flaşör yakıyor :d 

Ayrıca şoforün emniyet kemerini sıkıp, dikiz ayna camındaki ışıklı simgeylede uyarıyor.

Geçen bir reels vardı genç çeri bana vurmayın yedek parçam yok diye uyarı veriyor diye :W

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

yazılanlardan anladığım kadarıyla MG gibi bi şey bunlarda.

4-5 gün MG kullandım yurtdışında. araba tank gibi ama malzeme kalitesi yerlerde. 360 derece kamera koymuşlar ama 144p sanırım zar zor görüyosun. multimedyası 1-2 saniye delaylı çalışıyordu vs.

5 yıllık bi yatırım olarak bakıyosan yanaşma bence hocam. bayiye az fark vererek civic alınıyordu geçen aylarda alan duymuştum bakabilirsin ya da corolla en azından durduğu yerde değerlenmiş olur ve 5 yıl kafan rahat kullanırsın.

suv olacaksa illa seçenek pek yok gibi muafiyet için.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

sang yong korando nasıl sizce beyler? 

Cigu bigule :(
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

17 Şubattan beri 8 pro ex. kullanıyorum. Ben de ötv muafiyetli aldım. 

En baştan şunu söylim farklı farklı insanların farklı farklı beklentileri var. Mesela @mykb hocam araç ekranlarının kalitesiz olduğundan bahsetmiş ki hiç beni bu konu rahatsız etmedi. 

Yakıtı düşüneceksen. Çok yakıyor gezmiyeyim diyeceksen alma hocam. Şehir içi 9 dan aşağı indirmen çok zor ki ben normalde seri kullanmayı severim. Araç konforlu olduğundan ve çok yaktığından orta şeritte yavaş yavaş (60-80 km hız) gitmeye alıştım :)

Marka yeni geldiği için yedek parça lazım olursa en az bir ay beklemen gerekiyor. Benim araç daha birkaç günlükken biri park halinde sağ dikiz aynasına ya omuz atmış ya kafa atmış bişeyler yapmış aynayı içinden tutan mekanizma kırılmış. Kaskodan yenisini takacaklar. 4 martta servise gitmiştim. Bugün sordum parça gelmiş boyanacakmış sonra beni arayacaklarmış. Çok bilindik markalarda da bu tarz sorunlar var ama en azından yaygın parçaları kolay bulabiliyorsun. 

Ayna harici dün akşam bir sorun yaşadım. Bayır yerde aracımı park etmek için yanaştım. Geri geri yukarı çıkarken altta katur kutur sesler geldi ve sanki şanzıman kaçırır ya da pati çekermiş gibi sendeleyerek çıkmaya başladı. İler giderken yapmadı. Geri geri yukarı çıkarken yapıyordu. Sabah servise gittim hiçbir şey çıkmadı. Sabah servisten geldim. Umarım bir daha yapmaz. İnternette de pek bu tarz sorun yaşayan görmedim. Anlık bir şeydi inşallah.

Hocam eğer pimpirikli adamsan alma boşver başka araç bak. Suzuki hybrid bakabilirsin mesela. Yakıt da az olur.

Yok kardeş ben konfor istiyorum, her yanı elektronik olsun severim diyorsan al. Hiç sorun yaşamayıp binlerce km kullanan da var benim gibi 2binde sorun yaşayan da. 

Bu araçlar 2023'te üretilmeye başlamadı. Sanırım 3-4 senedir başka ülkelerde zaten satılan araçlar. Bariz kronik sorunları yok. Yeni süpriz sorunlar elbette çıkabilir. Ben önceden başka ülkelerde satılıyor olmasına güvenerek aldım. 

Gerisi senin bileceğin iş. Sormak istediğin bir şey varsa sor yardımcı olurum. 

İmzalamazsam ne olcak?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

bu kadar kötü mü bu cherry ya?

bir de yazan arkadaşlar deneyim yazarsa iyi olur.

bi ton bilgi yazmılmış ama bunlar kulaktan duyma mı youtubedan görme mi yoksa şahsi deneyim mi belli değil.

Belirttiğim gibi tiggo 7 kullanıyorum bi süredir , Aşağıda @Liquid gayet iyi özetlemiş aslında , ne amaçla arabaya bakıyorsunuz bu çok önemli . Araba sizin için sadece bir araçsa ve bu ücret için alabileceğim en dolu ürünü alayım diyorsanız bence chery bunu karşılar . Örneğin şu sıralar bu fiyatlara yakın sıfır arabalara bakıyoruz eşim için Nissan Juke, Honda Ch-r , opel Mokka gibi , arabaların standartında bagaj hidroliği yok , 360 kamera yok (ki chery de bu aşırı iyi çalışıyor ve görüntü kalitesi baya iyi bana göre -peugeot 3008 ile karşılaştırdığımda arada uçurum var- ) , cam tavanı , deri koltukları vs hiç biri yok diğerlerinde . Bunları geçtim adamlar tek basışta otomatik camı tamamen açma özelliğini bile sadece sürücü kapısına koymuş geri kalan kapılarda bu bile yok .

Kısaca , niyetiniz arabayı alıp konforlu bir şekilde 2-3 sene binmek ise size uygun olur bence chery . Yok arabayı kısa sürede elden çıkarmayı düşünebiliriz düşüncesi varsa tabi hızlı piyasası olan arabalara yönelmekte fayda olur nitekim ikinci elde yaprak kıpramıyor :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı

Bende düşünmedim değil tank gibi çin malı, hava yastığı açılmıyor falan macerayı gözüm yemedi. Nissan Juke Platinum öneririm hocam. 

Nissan Juke Platinium 2024 , min. muafiyetsiz fiyat veren bayi şuan 1370 (daha dün aradım bi çoğunu) ek olarak herhangi kredi kampanyasını birlikte kullandırmıyor . Platinum paket içereği bile chery'nin giriş paketinden bile baya boş , konfor olarak da arada dağlar var diyebilirim .

piradomim tarafından 16/Nis/24 11:11 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı

elektrikli ise kesinlikle almamanı tavsiye ederim.

Dizel veya benzinli ise yine Chery'den uzak durmanı tavsiye ederim. Yedek parça stoğu çok az adamların adam akıllı stok tutmuyorlar.

ÖTV muafiyeti ile nice alınacak araba varken neden Chery seçtiniz onu da anlamadım. Almayın aga bi zike yaramaz chery

O segmentte ÖTV muafiyetine giren araçları bi say hocam hele bakalım. Yok yok.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 2614 Toplam Mesaj: 54
chery