folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Cifte Vatandaslarin Türkiye'ye Girisi

Cifte Vatandaslarin Türkiye'ye Girisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar

Bu konuyla ilgili dogru dürüst bilgi bulamadim. Türkiye'ye giriste, türk vatandaslari eger yabanci pasaport ile giris yapmak istiyorlarsa Türk kimlik kartlarini ibraz etmek zorundalar mi? 

https://www.trtturk.com.tr/faydali-bilgiler/cifte-vatandaslar-yabanci-pasaportlariyla-giris-yapabilir-mi_11#:~:text=T%C3%BCrk%20pasaportu%20d%C4%B1%C5%9F%C4%B1ndaki%20di%C4%9Fer%20pasaport,ibraz%C4%B1%20vize%20i%C5%9Flemlerinde%20kolayl%C4%B1k%20sa%C4%9Flayacakt%C4%B1r.

söyle  bir haber buldum sadece. TC kimlikleri göstermek vize icin kolaylik saglar vs diyorlar. Ancak pasaport polisleri biraz sikinti cikariyor giden kisilerden duydugum kadariyla. Illa türk pasaportu ya da kimligi istiyorlar, yok deyince de surat asiyorlarmis.

Ben hem türk hem isvicre vatandasiyim ve bu geliste sadece isvicre pasaportuyla giris yapmak istiyorum. Yanima hic TC kimligi ya da pasaportu almazsam, sikinti yasar miyim bunu ögrenmek istiyorum.

Tecrübesi olan var mi?

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

teorik olarak sorun olmamasi lazim.

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı

bence de ama sorun yasanabiliyormus. Gecen eski is arkadasim gelmisti. Hem türk hem alman vatandasi ama türk pasaportunu falan kaybetmis zaten türkiye ile pek alakasi kalmamis ama isim soyisim türk oldugu icin ve bir kere türkiye'ye girdiginde polis illa türkiye pasaportu istiyor, o da yok falan diyor ama polis diretiyor, en sonunda alman pasaportunu adama dogru atiyor falan.

Bir kac arkadastan da pasaport kontrolü yapan polislerin yabancilara karsi cok kaba davrandigini özellikle pasaportlari onlara dogru atmalarini falan duydum. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

isviçre vatandaşına ille de türk kimliği göster diyecek ha? yok daha memeler. bence de sıkıntı olmamalı..

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

abi sen vatandaş mıydın yoksa sonradan mı aldın, sen oraya gideli çok olmadı sanki daha hemen alabildiysen süper açıkçası 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı

bence de ama sorun yasanabiliyormus. Gecen eski is arkadasim gelmisti. Hem türk hem alman vatandasi ama türk pasaportunu falan kaybetmis zaten türkiye ile pek alakasi kalmamis ama isim soyisim türk oldugu icin ve bir kere türkiye'ye girdiginde polis illa türkiye pasaportu istiyor, o da yok falan diyor ama polis diretiyor, en sonunda alman pasaportunu adama dogru atiyor falan.

Bir kac arkadastan da pasaport kontrolü yapan polislerin yabancilara karsi cok kaba davrandigini özellikle pasaportlari onlara dogru atmalarini falan duydum. 

abi bu ne sacma bir şeydir.

adım soyadım turkce ama belki turk vatandasi degilim. boyle is mi olur illa turk pasaportu goster diye.

ayrıca polisin gorevi kimin hangi pasaportu gosterecegini soylemek degil ki.

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Yabancılar için olan pasaport kontuarindan geçersen problem olmaz. Türk vatandaşları için olan yerden geçersen problem çıkarırlar bu şekilde. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı

1/2 saat sonra usa vatandası gelecek yanıma sorarım

15 gun  once geldı

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Bulgar pasaportlu arkadaşa sordum hiç sorun olmadığını, öyle bir şey yaşamadığını söyledi. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

gideli baya oldu ama vatandasligi temmuz gibi aldim

@Kaan yok hocam yabancilar pasaportu olan kisimdan bahsediyorum. 

Yakin cevremden bir kac kisiden duydum bu olayi yani bizzat baslarina gelmis, o yüzden bunun bir kurali mi var diye ögrenmek istedim.

Benim anladigim kadariyla olayin söyle bir boyutu var. Eger yabanci pasaport ile giris yaparsan, olasi bir sucta seni vatandasin oldugu ülkeye iade ediyorlar. Yok türk pasaportu ile giris yaparsan, 2. vatandasliginin önemi yok, seni ülkede tutabiliyorlar. O sebeple, türk vatandaslarinin türk pasaportuyla giris yapmalarini istiyorlar. Zorlamalarinin sebebi bu diye geliyor. 

Benim herhangi bir sikintim yok ama yine de bu sekilde baski altinda tutulmak hos degil.  Bazen görüyordum bazi insanlarda mesela isvicre pasaportu var ama kontrol sirasinda türk kimligini de veriyor, o zaman anlam verememistim de simdi anliyorum. 

Bir kac gün sonra gelecegim türkiye'ye, sonuclari paylasirim. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Eşim izinle Alman vatandaşlığına geçmiş Türk asıllı. Her girişte kimlik yerine geçen mavi kartını soruyorlar. Kendisinin sadece Alman pasaportu var. Pasaportu verir vermez mavi kartınızı alabilir miyim diye ekliyor. Genel olarak pasaport polisleri sert mizaçlı ama öyle pasaport atma veya uygunsuz davranış yaşamadık. Sürekli Ankara Esenboğa'ya iniyoruz. Tahminim Türk ismi görünce daha detaylı kayıt tutmak için soruyor olabilirler. Bir de sabıkayla alakalı bir durum var mı diye garanti olsun diye sorgulama yapıyor olabilirler. Gerçi sınırlar bu kadar folloşken namusuyla havalimanından giren adama kasmanın alemi yok da neyse. 

Toplam Hit: 1550 Toplam Mesaj: 20
cifte vatandaslik ülkeye giris