folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Çoğu Dosyalarıma Erişemiyorum...

Çoğu Dosyalarıma Erişemiyorum...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek

selamlar gençler hemen soruna geçiyorum...

benim geçen ay bilgisayarıma bir şeyler oldu bende windowsu baştan kurayım dedim ama o zaman da arşivlik fotoğraflarım vb dosyalarımın yazısı yeşile döndü ve hiç bir şekilde açamaz oldum...

şimdi soruyorum recovery tarzı programlarla denesem olur mu ? (denedim olmadı ama tekrar soruyorum)

veya bana başka bir çıkar yolu söyleyebilir misiniz...

dosyalar sadece siliniyor, açılmıyor, upload olmuyor :|

evet yardımlarınızı bekliyorum :|

konunun yeri yanlışsa kusura bakmayın :|

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

eğer eski verilrin olduğu kısma veri yazılmışsa geri getiremezsin..

ayrıca neden sadece siliniyor pek anlamadım..

yapcağın şu.. sökeceksin hdd yi.. bi başka arkadaşına gidip onun bilgisayarında (ikincil olark aç) açıp cd ye kopyalayabilirsin..

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek

onu denemiştik ama başka bilgisayardan da giremedik...

bu arada niye sadece siliniyor bende anlamadım :|

veri yazma olayına gelince ebesinin şeysine kadar yazdık :|

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

hoca güvenli kipte deneyin bi de..

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek

pc güvenli kipe nedense girmiyor anlamadık :|

başka bir forumda şöyle bir şey buldum ===>

arkadaşlar sizin dosyalarınız şifrelenmiş bu yuzdende yeşil gorunuyor. eski haline geri dondermek için doyaları secin ve birine sağ clik yapıp özelliklerden gelişmişe girin buradan da en altta bulunan veriyi korumak için içeriği şifrele seçenegindeki thick işaretini kaldırın ve tama deyip uygulaya basın onunuze cıkan ekrandan tum alt dosyalara uygulayı seçip tamam a basın sorun cozulcektir.

bu arada aynı şekilde dosyaları mavi görüken arkadaşlarda aynı yerden "disk alanından kazanmak için içerigi sıkıştır" seçenegindeki thik işaretini kaldırıp aynı işlemleri yapar ise düzelmiş olur dosyalar. Kolay gelsin...

bunu uyguladıktan sonra tamam a bastığımda "erişim engellendi diyor"...başka pc de bu işlevi güvenli kipte denemek işe yarar mı ki...
    malum bu pc girmiyor güvenli kip e =)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

dreammaker bunu yazdı:
    -----------------------------

pc güvenli kipe nedense girmiyor anlamadık :|

başka bir forumda şöyle bir şey buldum ===>

arkadaşlar sizin dosyalarınız şifrelenmiş bu yuzdende yeşil gorunuyor. eski haline geri dondermek için doyaları secin ve birine sağ clik yapıp özelliklerden gelişmişe girin buradan da en altta bulunan veriyi korumak için içeriği şifrele seçenegindeki thick işaretini kaldırın ve tama deyip uygulaya basın onunuze cıkan ekrandan tum alt dosyalara uygulayı seçip tamam a basın sorun cozulcektir.

bu arada aynı şekilde dosyaları mavi görüken arkadaşlarda aynı yerden "disk alanından kazanmak için içerigi sıkıştır" seçenegindeki thik işaretini kaldırıp aynı işlemleri yapar ise düzelmiş olur dosyalar. Kolay gelsin...

bunu uyguladıktan sonra tamam a bastığımda "erişim engellendi diyor"...başka pc de bu işlevi güvenli kipte denemek işe yarar mı ki...
    malum bu pc girmiyor güvenli kip e =)

evet buldugun seyler dogru seyler eger baska pcde guvenlı kıpı acıp ta ulasabılıosan hdd ye sorunu cozebılırsın.

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

hiç aklıma gelmemişti şifrelenmiş olması :)

valla hoca şifreleme eğer profesyonelce yapılmışsa zor çözersiniz.. istediğiniz bilgisayarda deneyin yine de açılmaz.. çünkü dosyalar & klasörler şifrelenmiştir..

bunu bi program yada virus yapmış olabilir

Not: bi virus vardı.. önemli belgelerinizi şifreleyip 50 dolar karşılığında açıyordu:) kimbilir belki odur

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    totalvoltage
    totalvoltage's avatar
    Erkek

eğer anlattığın gibi sağ tıklanıp veri güvenliği şifreli olarak işaretlenmiş dosyalar ise sanırım onları kurtarma yolu yok diye biliyorum ama erişim engellendi uyarısı alıyorsan

klasöre sağ clik yapıp özelliklerine gir. Güvenlik sekmesine geç sonra gelişmişe tıkla burdan da sahiplik kısmına geç.burdan kullanıcı adınızı seçiyor ve alttaki kutucuğu işaretle ve tamam de. bir uyarı verebilir onada tamam de ve sonra düzelecek ama dediğim gibi bu sadece erişim engellendi uyarısı için.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek

ertan bunu yazdı:

hiç aklıma gelmemişti şifrelenmiş olması :)

valla hoca şifreleme eğer profesyonelce yapılmışsa zor çözersiniz.. istediğiniz bilgisayarda deneyin yine de açılmaz.. çünkü dosyalar & klasörler şifrelenmiştir..

bunu bi program yada virus yapmış olabilir

Not: bi virus vardı.. önemli belgelerinizi şifreleyip 50 dolar karşılığında açıyordu:) kimbilir belki odur

hoca ben zaten barbar klasör şifresi ile şifrelemiştim :$ :D

ama şimdi aynı programı deneyince şifreyi koyup tekrar açtığımda yine yeşil herşey :|

yani giremiyorum onun içine bir türlü :|

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

arkadaşların bahsettiği gibi belki windowsla da alakası olabilir.. sen onların dediiklerini bi dene eğer olmaz barbar bilmem neyi yazan programcıyla iletişime geç ve sorununu anlat.. eğer sorun onun programındaysa en iyi yardımıda sana o yapacaktır

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    totalvoltage
    totalvoltage's avatar
    Erkek

çoğu forum da bu barbar zımbırtısı tanıtılıyor falan ama bu programı kurup sonra dosyalarına erişemeyenler oldukça fazla.

Toplam Hit: 2213 Toplam Mesaj: 12