.Com.Tr Domain Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Bu is mahkemede biter ve domaini firma alir.

.com.tr'ler açılsın, firman adına tüm domainleri kaydedip içine merhaba indexi koyayım; alabiliyorsan al hocam :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

.com.tr'ler açılsın, firman adına tüm domainleri kaydedip içine merhaba indexi koyayım; alabiliyorsan al hocam :)

Bak yaziyorum buraya.

A-l-i-r-l-a-r

Ben kac tane marka tescili vb kayit edilmis domaini alip firmaya verildini gördüm.

Sen 10 TL ye domaini alip, bin veya milyon TL ye firmaya satarim diye dusunuyorsan hayal kurmayin derim.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

%0.001 bile şansın yok, her şekilde alırlar ...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Bak yaziyorum buraya.

A-l-i-r-l-a-r

Ben kac tane marka tescili vb kayit edilmis domaini alip firmaya verildini gördüm.

Sen 10 TL ye domaini alip, bin veya milyon TL ye firmaya satarim diye dusunuyorsan hayal kurmayin derim.

Canım hocam güzel hocam, sen bu işlerde çömez değilsin; senin de host firman var :)

İlk gelen alır demek bu demek, kanald.com'da kanal dostluk diye verilmedi KanalD'ye mesela; bu .tr'ler için olunca yine aynı şey olacak

Ben senin firmanı tanıyorum, boşta .tr domain varsa sana hediye etmek için alacağım bir ikisini; eğer benden o domainleri alırsan hukuki olarak, bir meblağ da ödeme yapacağım :) Eğer alamazsan domainler yine senin.

Bu konudaki yazıları kanıt göstermek yasak, çünkü normal bir firmaya bu kadar detaylı anlatmaz ve bunları söylemezdim; eşit şartlarda görelim bakalım kim alacak nihai kullanım haklarını

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    GoQaN bunu yazdı

%0.001 bile şansın yok, her şekilde alırlar ...

yeni düzenek ilk gelen alır olacak, parası olan bastıracak değil

hukuk sistemini eleştirmek istemiyorum ama birileri para yedirmedikçe ve bilirkişilik durum varsa bilirkişi doğru rapor hazırlarsa imkanı yok alamazlar

%40'dan aşağı imkanı yok kurtarmaz, gelişi %39 zaten .d

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

hocalarım birde eğer firmalar varsa zaten .com.tr domain almamışlar mıdır? Yani bu yeni bir domain uzantısı değil ki? eğer konu sadece .tr ise onun ön kaydını göremedim. Zaten firman varsa evraklarla git başvur. Konuyu açıktan sonra iyice araştırdım kimlik fotokopisi ile isimsoyisim veya firma bilgisiyle çat diye beklemeden alıyorsun domaini

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Herkesin ornek verdigi kanald.com domaini.

Her domain ayni sekilde "tamam sen ilk almissin sende dursun" olmuyor.

Turkcell yuzlerce domaini mahkeme yoluyla geri aldi. Aldigi domainlerin yillik ucretini ödemeyip bosa dusen domainleri de var ama kimse alip birsey yapamiyor cunku Turkcell tekrar mahkeme yoluyla aliyor.

Baska bir örnek vereyim.

Domain kayit firmasi Amerika da xxx sehrinde idi, adam xxx sehrine gidip mahkemeye verip domaini almisligi bile var.

Bir tane kanald.com uzerinden gidip "kimse bu domaini benden alamaz" diye konusmayin. Alirlar aga.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Bir tane kanald.com uzerinden gidip "kimse bu domaini benden alamaz" diye konusmayin. Alirlar aga.

kanald'nin örnek verilmesinin sebebi, %100 kanal d alır denilen domainin alınamamasıydı

WIPO'yu güncel takip ediyor musun bilmem hocam ama binlerce domaini geri alamıyorlar sistem doğru işliyorsa, togg'u ne çabuk unuttuk :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

Sacmaligin daniskasidir.  com.tr alan adinin prestijini bitirecekler.

Adam gitti 30 TL ye com.tr yi aldi diyelim. Ben ayni alan adi icin gittim marka yatirimi yapip, marka tescili yaptirdim.

Bu alan adini bana vermeyecek mi? Mahkeme yoluyla alinir.

alamaz.

trabis ile .com.tr için ilk gelen alır uygulanmaya başlayacak.

A-L-A-M-A-Z

az insan çok huzur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    HanDSomE bunu yazdı

Hocalar,

Malum bilginiz vardır yoksada şimdi olmuş oluyor. .com.tr domain alımları ön talepleri açılmış. Hatta fiyatlarda uygun. Fakat ilginç olaylarda var. Domaini ön talep yapmanıza rağmen farklı sitede yine aynı domain ön sipariş yapabiliyorsunuz. Burada ilk kim talep etti mantığı var. Birde marka alırsanız nasıl bir iş olacak belli değil. Yalnız şunuda sormak istiyorum bilenler varsa bu ön talepler ne zaman sonuçlanacak. Güya ocak ayında yürürlüğe girecekti

edit: gerek kalmadı zaten adımsoyadım olduğu için çat diye domaini açıyorlar. Boşuna ön sipariş saçmalığı ile uğraşmışım.

nerden açtın hocam domaini? 

ben de alayım

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 5321 Toplam Mesaj: 30
hosting domain domain .com.tr