folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Deri İşleme İle İlgilenen Var Mı?

Deri İşleme İle İlgilenen Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetdiyebiri
    mehmetdiyebiri's avatar
    Erkek

Hocam selamlar;

"hazır başlamışken bundan parada kazanmak istiyorum." demişsin oradan başlıyayım. O kadar basit olmayabilir. Çünkü deri işi çok fazla tekrar istiyor. Çok fazla mesai istiyor. Ki bunu hobi olarak yapacaksan pahalı bir hobi. Ticari olarak yapacaksan da yine pahalı bir girişim olabilir (bunu ek iş olarak yapacaksan)

Kendi adıma konuşuyorum, ben pahalı olduğunu bile bile hobi olarak başladım. bu hobiye başlamadan önce aylarca video izledim ve kaynak okudum. Benimki günün sonunda ticari bir faaliyete dönüştü ama ben deri işlemeden çok keyif alıyorum. Hiç satmasam da yine uğraşırım.

Yine bu işte bir ürün ortaya çıkartman fazlaca vaktini alır. Yine kendi adıma konuşuyorum. 1 tane saat kordonu için ortalama 4 saat uğraşıyorum.

Ayrıca evde yapacaksan geniş bir alana/odaya ihtiyacın olacak. Özellikle çocukların ulaşamayacağı yerde çalışman gerekecek. Çünkü fazlaca delici/kesici aletle uğraşacaksın.

Eğer yapacaksan da kaliteli el aletleri al. Merak etiğin yerler varsa sorarsan cevaplarım hocam.

PUHU Leather Goods - https://www.instagram.com/puhuleathergoods
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    mehmetdiyebiri bunu yazdı

Hocam selamlar;

"hazır başlamışken bundan parada kazanmak istiyorum." demişsin oradan başlıyayım. O kadar basit olmayabilir. Çünkü deri işi çok fazla tekrar istiyor. Çok fazla mesai istiyor. Ki bunu hobi olarak yapacaksan pahalı bir hobi. Ticari olarak yapacaksan da yine pahalı bir girişim olabilir (bunu ek iş olarak yapacaksan)

Kendi adıma konuşuyorum, ben pahalı olduğunu bile bile hobi olarak başladım. bu hobiye başlamadan önce aylarca video izledim ve kaynak okudum. Benimki günün sonunda ticari bir faaliyete dönüştü ama ben deri işlemeden çok keyif alıyorum. Hiç satmasam da yine uğraşırım.

Yine bu işte bir ürün ortaya çıkartman fazlaca vaktini alır. Yine kendi adıma konuşuyorum. 1 tane saat kordonu için ortalama 4 saat uğraşıyorum.

Ayrıca evde yapacaksan geniş bir alana/odaya ihtiyacın olacak. Özellikle çocukların ulaşamayacağı yerde çalışman gerekecek. Çünkü fazlaca delici/kesici aletle uğraşacaksın.

Eğer yapacaksan da kaliteli el aletleri al. Merak etiğin yerler varsa sorarsan cevaplarım hocam.

Hocam selam, muhtemelen biliyorsundur ama insanlar üretim sürecini çekip youtube'a koyuyor izlemesi de baya zevkli sen de düşünürsen bence güzel olur. "Little king goods" diye bir eleman var örneğin videoları çok güzel belki incelersin 

طדṮ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

vaktim olsa yapmayı istiyorum ancak arkadaşların dediği gibi zahmetli bir iş 

video bende çok seyrettim.   bu işi yapacaksan bütün aletlerini alıp masaya dizeceksin bence . derilerde çok pahalı zaten. ancak fabrikalardan yerinden ucuza parça temin etmeye çalışabilirsin

bizim akrabamız deri fabrikasında müdür.  kanguru derisi bile işliyorlar. 

sormadım araştırmadım ama tahmin ediyorum ki her biri çok pahalıdır. 

sakin bir zamanda ve para konusunda sıkıntım olmadığında bende çok istiyorum. 

ama satacağın kişiler kısıtlı olacak. hakiki deri alacak kişi azdır.

ben deri ayakkabı aldığımdan beri daha başka bişey almak istemiyorum

bir çanta aldım atacağım atamıyrum neredeyse 20 yıldır kullanıyrum bir yeri bozulmadı .

deri cüzdan almıştım cüzdanı artık bir 10 yıl kullandım bıktığım için kaldırdım .

deri alırken pahalı ancak ömürlük oluyor.  100 tlye aldığın çantayı birkaç ay sonra kullanamıyorsun 

deri candır. 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
Toplam Hit: 787 Toplam Mesaj: 14
deri deri işleme deri işçiliği