Doğru İşi Seçmek İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    peace
    peace's avatar
    Erkek

Mürid ve mürideler saygılarımla öncelikle,

Bir kaç zaman önce aradığımı yazmıştım.İş buldum.Hatta 3 tane firmaya kabul edildim ama farklı sektörler tamamen.Ben tecrübesiz olmamdan çok çektim o yüzden çalışmalarım boşa gitsin istemiyorum.

1->Bir doğalgaz firmasında yetkili mühendis.2500 maaş,araba,yol,yemek veriyolar.İşi öğretecekler.Benim favorim bu.Evime 10 dakika uzaklıkta.

2->Bir mühendislik firmasında ar-ge projeleri üzerinde çalışmak.3 mühendis.1800 tl veriyolar.1.5 saat uzaklıkta.

3->Yapı firmasında mühendis olarak çalışmak.2000 tl veriyolar.1 saat uzaklıkta.

Maaşlar tabi ki önemli yol uzunluğu da ama ben ileri de bu işlerden ayrıldığımda tecrübeniz güzelmiş lafını duymak istiyorum.Gerçekten kafama çok takılıyor bu olay.İşlerin hepsi İstanbulda.

Hi!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Hangi isi seviyorsan onu yap. Derdin az olur isinden zevk alirsin.

Hep demisimdir. Insan hobisinden para kazanir diye.

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bygeneral
    bygeneral's avatar
    Erkek

Doğalgazı tavsiye ederim hocam. Doğalgaz firmalarında mühendis arayan çok.

Kimsenin kaprisini çekemem, donu falan gözükür.. :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Arge projesi yapan firma ne yapıyor.

arbeit macht frei
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    peace bunu yazdı

Bir kaç zaman önce aradığımı yazmıştım.İş buldum.Hatta 3 tane firmaya kabul edildim ama farklı sektörler tamamen.Ben tecrübesiz olmamdan çok çektim o yüzden çalışmalarım boşa gitsin istemiyorum.

1->Bir doğalgaz firmasında yetkili mühendis.2500 maaş,araba,yol,yemek veriyolar.İşi öğretecekler.Benim favorim bu.Evime 10 dakika uzaklıkta.

2->Bir mühendislik firmasında ar-ge projeleri üzerinde çalışmak.3 mühendis.1800 tl veriyolar.1.5 saat uzaklıkta.

Maaşlar tabi ki önemli yol uzunluğu da ama ben ileri de bu işlerden ayrıldığımda tecrübeniz güzelmiş lafını duymak istiyorum.Gerçekten kafama çok takılıyor bu olay.İşlerin hepsi İstanbulda.

1. ve 3. seçenekleri seçersen 10 sene sonra da aynı şartlarda çalışacaksın.

Adamların canını sıkarsan sen gibi tecrübesiz/ yeni mezun bir adama da aynı parayı verip seni ekarte edebilirler. Çok kısa sürede adaptasyon sağlandığı için de bu işlere değerli eleman olamazsın. Maaşın artmaz.

Yok ben çok çalışırım, Sapphire, brandium avm gibi yerlerin projelerini çizerim vs dersen onu bilemem ama istisnai durumlar. Bu ölçekte işler yapan bir arkadaşım 3.5k alıyor.

2. seçeneği seçersen 3-4 sene para kazanamazsın ama sonrasında borun öter, seni kovarlarsa yerine adapte edecekleri adamı yetiştirmesi 3-4 sene alacaktır çünkü. Ama çok ekmek yemen lazım bu için.

Yaşamak istediğin hayata, kendi kişiliğine bir bak ona göre karar ver bence. Tüm mesleklerde durum yazdığım gibi.

Kaan tarafından 27/Eki/16 01:32 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek

ar-ge yapıyorum ben. batıyorum. ama başka hangi işi yaparsın derseler gene ar-ge yaparım. 

siktiğimin memleketinde ar-ge nin bi anlamı yok ama biliyorum bi gün değerlenicek buralar hep.

vardamir tarafından 27/Eki/16 05:58 tarihinde düzenlenmiştir

glossiness effect
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Kaan bunu yazdı
    peace bunu yazdı

1. ve 3. seçenekleri seçersen 10 sene sonra da aynı şartlarda çalışacaksın.

Adamların canını sıkarsan sen gibi tecrübesiz/ yeni mezun bir adama da aynı parayı verip seni ekarte edebilirler. Çok kısa sürede adaptasyon sağlandığı için de bu işlere değerli eleman olamazsın. Maaşın artmaz.

Yok ben çok çalışırım, Sapphire, brandium avm gibi yerlerin projelerini çizerim vs dersen onu bilemem ama istisnai durumlar. Bu ölçekte işler yapan bir arkadaşım 3.5k alıyor.

2. seçeneği seçersen 3-4 sene para kazanamazsın ama sonrasında borun öter, seni kovarlarsa yerine adapte edecekleri adamı yetiştirmesi 3-4 sene alacaktır çünkü. Ama çok ekmek yemen lazım bu için.

Yaşamak istediğin hayata, kendi kişiliğine bir bak ona göre karar ver bence. Tüm mesleklerde durum yazdığım gibi.

Bu adamı dinle. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

arge deyince çok aman aman bir şey olacak zannetme kariyerini yükselteceğini falan düşünme. ilk yazdığın her yönden avantajlıdır.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    toca
    toca's avatar
    Erkek

Ar-Ge yapan firmanın görev tanımına bakmak lazım. Ülkemde gerçek anlamda Ar-Ge yapan firma sayısı az. Birçok firma Ar-Ge diye aldığı elemana rapor vs. doldurtuyor. 

Ama gerçekten Ar-Ge projelerinde çalıştıracaksa bu daha mantıklı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

hangisini para almadan yapabilirsen yada en az para ile yapmaya razı isen onu yap. birde yemekleri vs çalışanları mutlu olan rahat olan firmada çalış. çalışanlar tedirgin ama firma iyi para veriyor. insanların yüzüne baktıpında anlaşılır. o firmadan uzak dur. bilki patron mobingi, hafta tatillerinde çalışma. mesai ödemeyen yemekleri kötü bir yerdir.

Huzur para ile alınmaz.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

1800e geçinemezsin ilk firma iyidir, adamlar 1800 e mühendis çalıştırıp neyin Ar-Gesini yapıyorlar acaba

Toplam Hit: 1977 Toplam Mesaj: 17
mühendis