folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Elektrik Acma Kapama Ücreti Yasal Mi? Elektrik Faturasini Youtube Da Paylasip Kufredenleri Simdi Anliyorum-GUNCELLEME.

Elektrik Acma Kapama Ücreti Yasal Mi? Elektrik Faturasini Youtube Da Paylasip Kufredenleri Simdi Anliyorum-GUNCELLEME.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Ya valla cok aci bir durum. 

Bende güya oadami bulup versinler parayi . Bende duzgunce faturami odeyim dedim guya.

Hatta sayac bozuk mu gelin bakin dedim.

Bugun geldi hop yenisyle degistirip servis ucreti yansitacaklarmis ustune.

20 tl elektrik yaktim 150 tl fatura verecegim

Insanin zoruna giden bu ulkede hep böyle seyler dönüyor.

Kanunlar sistem seni dalavereci firildak sahtekar olmaya itiyor.  

Vendetta filmindeki yada joker gibi halkin cildirip herseyi yikiyorlar ya ulkeye boyle birsey lazim.

En son buna benzer ünideyken yaşadım. Durduk yere 350 tl ödemiştim ( sene 2010).

Yaklaşık 1 aydır da iyi niyetimi %95 kaybettim.

Artık devenin ayağına batan bir diken olmaya çalışacağım.

Tabi hamurunda yoksa ne yapsan olmuyor da elimden geldiği kadar yapacağım :D

bu insanlara az bile.

Ha bu arada TBT hariç :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Ya valla cok aci bir durum. 

Bende güya o adami bulup versinler parayi . Ben de duzgunce faturami odeyim dedim guya.

Hatta sayac bozuk mu gelin bakin dedim.

Bugun geldi hop yenisyle degistirip servis ucreti yansitacaklarmis ustune.

20 tl elektrik yaktim 150 tl fatura verecegim

Insanin zoruna giden bu ulkede hep böyle seyler dönüyor.

Kanunlar sistem seni dalavereci firildak sahtekar olmaya itiyor.  

Vendetta filmindeki yada joker gibi halkin cildirip herseyi yikiyorlar ya ulkeye boyle birsey lazim.

En son buna benzer ünideyken yaşadım. Durduk yere 350 tl ödemiştim ( sene 2010).

Yaklaşık 1 aydır da iyi niyetimi %95 kaybettim.

Artık devenin ayağına batan bir diken olmaya çalışacağım.

Tabi hamurunda yoksa ne yapsan olmuyor da elimden geldiği kadar yapacağım :D

bu insanlara az bile.

Ha bu arada TBT hariç :D

cümleye ayrı, karikatür'e ayrı güldüm. ^^D`

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

Ben dukkanin elektrigini ustume almaya gittigimde dukkanin numarasini yanlis soyledim.

Kayitlara bakti kadin ve dediki o dukkan 3 yildir bos 3 yil once su su kisi uzerine kayitli aboneligi varmis.

Ben yanlislikla iki yan dukkanin numarasini soylemisim.

Hakketende 3 yil once o dukkanda o isimli kiracilar vardi.

Ve fakat ne yazik ki 3 yildir bos degil o dukkan 3 yildir da bi baskasi ekomini olarak isletiyor amk!

3 yil boyunca nasil kacak elektrik kullaniyor olabilir ki ?

Saati konteol eden elektrikciyle anlasmislar diye dusundm baska nasi olabilir ki.

Neyse nerden bakarsan bak orospuluk.

Ama yine de kimseyi sikayet etmedm.

Muhbirlik daha buyuk bi orospu cocuklugu cunki.

Bunlari da neden anlattim bilemiyorum su anda.

Yasasin istanbul sozlesmesi.

Ayrica Hayvan haklari yasasini da mecliste bekletenleri de kizgin eşekler kovalasin.

tabi lan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

içi boş ve kullanılmayan bir dairem var. Abonelikleri açık,
    Geçtiğimiz ay 200TL su faturası geldi. Konuştum, yanlışlık yapmışız dediler 1TL ye düşürdüler faturayı.

Gelen geçen çakıyor.

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    korkarabatak bunu yazdı

Ben dukkanin elektrigini ustume almaya gittigimde dukkanin numarasini yanlis soyledim.

Kayitlara bakti kadin ve dediki o dukkan 3 yildir bos 3 yil once su su kisi uzerine kayitli aboneligi varmis.

Ve fakat ne yazik ki 3 yildir bos degil o dukkan 3 yildir da bi baskasi ekomini olarak isletiyor amk!

Saati konteol eden elektrikciyle anlasmislar diye dusundm baska nasi olabilir ki.

Ayrica Hayvan haklari yasasini da mecliste bekletenleri de kizgin eşekler kovalasin.

Benden onceki kiracinin adi belli hatta baska yerde esnafmis ki zaten kurumun hala abonesi.

Memura arayin verin 400 tlyi adama dedim. Bulamayiz dedi.  Resmen adamin 400 tlsinin ustune yattilar.

Adi serefsizin sanki kendi cebinden cikiyor. Memur niye direniyor anlamiyorum.

Dünde gittim dilekceyi  verdim. Memur daha ortbas etme derdinde.

Cidden niye boyle uyuzlar anlamiyorum. 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi
    joe_black bunu yazdı

Yeni eve taşındım 5 aydır su faturası gelmiyordu. Geçen hafta akşam saat 9da yani tam olarak 21:00'de tak su kesildi. Çıktım baktım vanayı kapatıp su kapatma ihbarı koyup gitmişler.

5 aydır fatura yok ve gelip kapatıyorlar. üstüne üstlük bir de 34 lira kapama ücreti geçirdiler. fatura tutarı 453 tl. aradım direkt bu kadar nasıl geldi diye. kullanmışsınız diyor :D :D

aylık 130 doğalgaz 120 elektrik ödüyorum. ve su faturam 90 tl geliyor aya vurunca :D

evde çamaşır makinesi yok bulaşık makinesi yok :) bu 5 aylık sürenin de 2 ayı evde değildim.

o faturayı ödedikten sonra ben doğrucu davutluktan çıktım. Nerden ne çarparsam kar diyecem kendime.

Kimi ne kadar söğüşleyebilirsem kazık atabilirsem atıcam. Dünyayı ben mi kurtaracağım

E-faturaya geçirmiş olabilir misin? Benim eve de fatura gelmiyor. E-fatura olarak geliyor. Uygulamadan ve mailden kontrol ediyorum ne kadar gelmiş diye.

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

normalde o piçliği yapmaları yasak ama şöyle durum var.

açma kapama birimi ayrı olduğu için geçikme yada başka sebepten kapatma açma yaptıkları zaman bir şekilde ödetmeye çalışıyorlar.

yani açma kapama biriminin sistemine o talimatı göndertikleri zaman otomatik o ücret saati üzerine alan  kişinin faturasına yansıtılıyor.

ben mesela ilk evi alırken 400 küsur ödedim faturam ilk ay açma kapama bedeli ile birlikte geldi.

ana avrat sövdüm ama 25 lira için gidip itraz etmedim. şimdi zam gelmiş 40 lira nedir o çocuklarına bak.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

adamı şikayet etmemişin ama kkb olarak adamın faturasını ödersin, öderiz, ödüyoruz. sanki adamın işini polise veriyon hocam ya.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

bizde halka hizmet adı altında halkı soyup soğana çevirmek esastır

bunun 100lerce örneği var 

senn başına gelen şu

Bakan Fatih Dönmez: 3,8 milyon elektrik faturası ödenemedi, abonelerin elektriği kesildi.

düşünsene abone başına 10tl alsalar 40.000.000 TL , abone başı 100 TL alsalar yılda 400.000.000 TL parayı kaçırırımı bu hırsızlar 

sonuçta sana hizmet için yapıyorlar . 

HİZMET  

daha bunun cezası + açma kapaması  + yeni abonesi + depozitosu + sözleşem değişimi 

ya var oğlu var

ama unutma  HİZMET İÇİN

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 4799 Toplam Mesaj: 42
acma kapama ucreti haksiz kazanç elektrik elektrik