Elektrik Faturalar Hk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam bu ay kol gibi geldi valla müstakil 2 katlı evimiz var 1 daireye 92 TL ve diğer daireye 212 TL elektrik faturası geldi anlamadım ben bu işten. Dairelerde elektrik ile çalışan sadece beyaz eşya + pc + derin dondurucu var. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

E hocalar genel manada temmuzda kimse yokken bu kadar fatura geldi. Bu böyle devam ederse normalde 90tl ödüyorsam herhalde 190 ödicem. Neden itiraz edemiyoruz

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

Bir evin bütün hihiyaçlarını karşılyacak güneş paneli rüzgar tribunü kaça patlar 
    misal bizim köy evinde 2 buzdolabı 1 derin dondurucu çamaşır mainesi  arada fırın süt sağma ve aydınlatma için yaptırsam yada burada bi mürid yapmışti zamanında rüzgar tribunü kaça patlar. sokacam idaresine de trt sinede.

Yav he he
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

bana her zamankinden düşük gelmiş hayret :)

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

hayır işin dahada enteresan tarafı. faturaya ayrıntılı baktığımda zamlı bu faiş soyguncu haline rağmen 81 tl'lik faturanın 45 tl'si bana ait. Gerisi kayıp kaçak taşıma trt bilmem ne payları. Ya arkadaş bunun birde kışı var. Bana zaten yazın 70-80 gelirken kışın 140-150 bandında geliyordu. Birde doğalgazada zam geldi. Kışın napıcaz artık bizi düşünen yokmu ya. Yazarkasa atsak idamla yargılanırız. Arkadaşlar yokmu çaresini bulan. 2023e kadar bekleyecekmiyiz ? Ki 2023 de yine malum kitle %30-40 civarı.

Hocam malum kitle alamaz 2023 ü sanmıyorum da mevzu şu , bizim ülkede bozuk işleyen bir şey 1 kere 1 anlık 1 günlük dahi olsa yürürlüğe girdi mi benimsendi halk kabul etti ok'dir sayılıyor ve o öyle gidiyor. Yani yeryüzüne cebrail zuhur etse parti kursa o da bu zamları yürütür akp gitse dahi yeni gelecek yönetim mevcut zamları yürütecektir ve onlarda üst üste kırbaçı vuracaktır paraya kim hayır diyebilir ki? Bir de bu kadar borçlu enkaz bir yönetimden sonra

Kurtlar tasma takmaz....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Evi müstakil olana makul fiyatla güneş, rüzgar hibrit sistem kurablirim. Şebekeden tümüyle kurtulursunuz.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Evi müstakil olana makul fiyatla güneş, rüzgar hibrit sistem kurablirim. Şebekeden tümüyle kurtulursunuz.

Yaklaşık maliyet ne olur şebekeden tamamen bağımsız olacak şekilde skicem trt sini

Yav he he
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Ülkenin cok büyük kısmı kacak kullanıyor zaten

Onlarında parasını halka kitliyolar

Martech tarafından 07/Ağu/21 22:04 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Günlük 18 ila 21 saat arası klima çalışıyor. Klima inverter ve daikin hal böyle olunca 32 günlük okuma bedeli 334 küsur TL geldi. 

klima inverter ve daikin olmasaydı pek düşünmek istemiyorum :) 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    erdem358 bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Yaklaşık maliyet ne olur şebekeden tamamen bağımsız olacak şekilde skicem trt sini

Bahçen var mı? Yüksek bir rüzgar türbiniyle 5kilovat alırız, 10 adet panelle maks 3.4 min 1kilovat alırız. Aküleri sıfır alman gerekmiyor, teat ederek yarı maliyetine alınabilir, iddia edildiği gibi jel akü kullanma zorunluluğu yok, sıfır akü alma zorunluluğun da yok. Maksimum 35 40k aralığında iyi bir sistem kurulur. Tam bir cihaz ve tüketim dökümü yapsan net ihtiyaç ortaya çıkar.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 3646 Toplam Mesaj: 41
zam elektrik elektrik ckbogazici epdk