folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Elimde Bir Adet İETT Nin İstanbul Kartı (Akbil) Var Son İki Hatta Üç Ay İçinde Bu Kartın Kullanıldıgı Güzergahları Ögrenebilirmiyim

Elimde Bir Adet İETT Nin İstanbul Kartı (Akbil) Var Son İki Hatta Üç Ay İçinde Bu Kartın Kullanıldıgı Güzergahları Ögrenebilirmiyim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek

selam arkadaşlar...sorum başlıkta açıklandıgı gibi basit... iett de kartlarla ilgili bölümde calışan yada bu işten anlayıp beni yönlendirecek biri varmı...  kart bende yani kendimin diyebilirim, eger log tutuluyorsa ne kadar geriye dönük kayıtları alabilirim, bilgi verirlermi,  yada ne yapmalıyım, bu kartın 2 yada 3 ay geriye dönük kullanıldıgı güzergahları ögrenmem benim için önemli... birini takip ediyorum diyebilirim bir önlem olarak... yasadısı bişey yok zaten kart bende...

:) mutluyum, huzurluyum
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek

Öğrenemezsin iett yani balbim di sanırım yazılım şirketi  bi log tutmaya kalksa dünya kadar maliyet gerekirdi.

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek
    bychaos bunu yazdı

Öğrenemezsin iett yani balbim di sanırım yazılım şirketi  bi log tutmaya kalksa dünya kadar maliyet gerekirdi.

Büyük ihtimal log tutuluyodur ama çalışanların bile erişebileceği bir sistem değildir diye tahmin ediyorum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

İlginç... Tutuluyormu gerçekten

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Log tutuluyordur mutlaka. Zira işin ucu paraya olan bir şey. Geriye dönük ödeme veya hakedişde karşama çıktığında bu loglara bakılacaktır. Çak öğrenci kaç tam hangi otobüsler hangi saatler vs.

Loglara erişmek çalışanlar tarafından kolaydır ama kolay kolay kimsede açıp bakmaz biri sordu diye.

Anıl
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Gönül işi zor işmiş :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

iett de kart basmama rağmen şoför kartı basmadın dedi bastım lan dedim adam aldı kartı bişeyler yaptı okuttu filan heee basmışın kusura bakma dedi. yani kesinlikle bir yerde log tutuluyor. iett şoförü bakabilir muhtemelen :) bilgin olsun. (sadece o otobüste basıp basmadığımı görmüştü bu local değilde global olarakta tutuluyor olabilir benim görüşüm.)

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Log illaki tutuluyordur. Ben böyle bir sistem yapsam log tutmamazlık etmezdim :)

Otobüslerdeki cihazı kontrol moduna alıp sizin akbili tekrar okuttuğunda, akbildeki son okutulan cihaz no ile kendini kontrol ediyor.

iett sana sormaz mı: madem bu senin kartın, kendi bindiğin yerleri bilmyor musun da takip ediyorsun diye. Bir arkadaşıma verdim diyemezsin çünkü yasadışı. Ben hangi otobüse bindiğimi biliyor muyum da diyemezsin çünkü mantıksız olur. Çünkü kart senin. Kendi bindiğin yerleri bilmiyor musun derler.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

bende ankarakart var bundan 3 sene önce yaptığım her şey sitesinde gözüküyor hangi hattan otobüse bindiğim , yükleme aktarma vs iett'nin de böyle bi hizmeti olabilir 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Log tutuluyor. Paylaşırlar mi bilmem ama

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Ankara / EGO Web ve Mobil Uygulamadan kart bilgilerini girdiğinizde aşağıda ki bilgileri görebiliyorsunuz. İstanbul' da da vardır.

BaD_BoYs tarafından 16/Şub/17 12:12 tarihinde düzenlenmiştir

.
Toplam Hit: 1726 Toplam Mesaj: 12
iett mavi kart akbil takip gözucu fantezi güzergah