folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Elon Musk A 40 Mılyon $ Ceza

Elon Musk A 40 Mılyon $ Ceza

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    müstakar
    yarasaadam
    yarasaadam's avatar
    Erkek

Elon Musk twiter da paylastıgı tweet yuzunden   40 Milyon $ Ceza Aldı ,Turk Lirası karsılıgı 234.904.000,00
    Neydı bu cezaya sebep olan tweet dersenız fırmayı ozellestırecegını acıkladı bırden hısler yukseldı cunku dedıkı hısselerı su oranda alacak yatırımcılar hazır  , sonradan vazgectıgını acıklayınca borsayı etkılemesınden ne yazık kı cezayı yedı :)
    Oooo paraya bak dıyebılır , ya nedır kı Elon Musk a da dıye de dusunebılırsınız sorun sadece para degıl Elon Musk cezanın yanında gorevınden alınıp sadece Genel Mudur olarak kalacak artık Tesla da .Bu sıze neyı hatırlattı? :)
    Bu arada neden bu fıkır babaları ;hep hıpı, çalışılması zor ,sivri dıllı olmak zorunda dıyebılırsınız oyleleler yapıları oyle :)aklıma jobs da gelmedı degıl onu da kurdugu mımarı oldugu Apple dan kovmadılar mı? sonunda baktılar dususe gecıyoruz fıkır babasına ıhtıyac var pasa pasa gerı donmedıler mı ? Elon da da oyle olmalı genel mudurlukte kalmalı kı sermaye sahıplerı Tesla dakı hısselerını bırakabılsınler kımse parasını belırsılıklere yatırmak ıstemeyecegı aşikar degıl mı sonuc olarak 
    Kısacası ABD guvenlık sırketlerıyle calısmakta olan bırı ıcın sylenecek sozun ne kadar kıymetlı ve de dusunulerek soylenmesı gerektıgını de bır kere daha bılmemızı sagladı bu arada yollar da tv ye takıpte kalabılırsın guncel konularda cok ogretıcı bır kanal :)

https://www.youtube.com/watch?v=N-ksBgEA0fQ

Beyninizi işlemci olarak kullanın , harddisk olarak değil :) İnsanlar kitap gibidir azizim , önemli olan cildi değil, içerikleridir Tüm ağı çökertmek , bir insanı hacklemekle başlar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Elon Musk'un en onemli artisi, cesur ve radikal kararlar alabilmesi. Sirketin kurulma asamasinda cok ise yaramis olabilir. Ama ilerlemesinde/buyumesinde/konumunu korumasinda o kadar da iyi olmayabilir. Ikisi farkli skiller gerektiriyor.

Ayrica, Tesla'yi da, diger sirketleri de adam tek basina kurmadi. Bir takim var, bir komite var ortada. Tesla'nin SpaceX'in kurucu beyinlerine bir bakin, ne demek istedigimi anlarsiniz:

J. B. Straubel

Martin Eberhard

Tom Mueller

...

Butun bunlar ortada iken, Elon Musk'un sirketler konusunda pervasizca konusuyor olmasi zaten baslibasina bir yanlis. Ne kadar zeki, cesur, bilgili olursan ol, kapitalist dunyada benim diyen yalniz kalir, yalniz kalan, yikilir. Ekip calismasi, takim calismasi cagindayiz. 

All I need is a possibility.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Türkiyeye gelince 40 tl bahşiş verdigi hamamcının ahı tutmuştur.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

aq paraya bak .Benim cebimde 15 tl var şuan : )

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu adam aynı Steve Jobs'un kafadan. Tıpkı Jobs gibi onuda şuan kurduğu firmadan kovmaya çalışıyorlar. Jobs'uda zamanında Apple'dan arkasında oyun çevirerek kovmuşlardı. Sonrasında Apple iflasa giderken mecbur geri çağırdılar. Sonrasında Jobs iPod'u çıkardı ve firma kendine geldi. Sonrasında iPod Touch ardından iPhone ve iPad.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    müstakar
    yarasaadam
    yarasaadam's avatar
    Erkek

para cezası onemlı degıl onemlı olan uygulanan uygulama :)

Beyninizi işlemci olarak kullanın , harddisk olarak değil :) İnsanlar kitap gibidir azizim , önemli olan cildi değil, içerikleridir Tüm ağı çökertmek , bir insanı hacklemekle başlar
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Elon Musk ve Steve Jobs şişirilmiş soytarılardır. Aynı Einstein gibi. Edison gibi. 

Fakat millet ambalaja değer veriyor. Bunu çözebilmek mesele. Aynı zamanda başarı. Medyaya bakın cebi para dolu olanların çoğu başarılı soytarılar. Doğru düzgün para kazanan nice iş adamı var. İsimlerini bilmediğimiz yüzlerini görmediğimiz. Onların bize soytarılık yapmaya ihtiyacları yok demek ki.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Elon Musk ve Steve Jobs şişirilmiş soytarılardır. Aynı Einstein gibi. Edison gibi. 

Fakat millet ambalaja değer veriyor. Bunu çözebilmek mesele. Aynı zamanda başarı. Medyaya bakın cebi para dolu olanların çoğu başarılı soytarılar. Doğru düzgün para kazanan nice iş adamı var. İsimlerini bilmediğimiz yüzlerini görmediğimiz. Onların bize soytarılık yapmaya ihtiyacları yok demek ki.

Einstein'a soytarı dedi ya.

Einstein'ı hangi bakış açısı ile soytarı ilan ettin merak ettim.

Almanya Fatihi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı

Akıllı insanlarla konuşmayı bu yüzden seviyorum. Karşısındaki anormal bişey söylesede insan gibi soruyorlar niye öyle dediğini.Aşağıda yazdıklarım tamamen kendi düşüncelerim. Dönemin bilimadamları ve siyasal atmosferini göz önüne alarak kendimce çıkardığım şeyler.

Bana kalırsa Einstein'i Amerika Dünyanın En Zeki İnsanı olarak lanse etti. Fakat çağının bilimadamlarından daha zeki değildi. Bir bilimadamı olarak -aptal- bir insanda değildi. Amerika Einstein'i propaganda amaçlı kullandı. Sonuçta Almanyada henüz Almanyayı bırakmamış pekçok bilimadamı vardı. Einstein Almanyayı bırakmış ve Amerikayı seçmişti. Onu diğerlerinden zeki kılanda sanırım bu oldu. Diğer bilimadamlarınında Amerikaya çekilmesi için biraz dünya medyasının gözünü boyamak gerekiyordu.

Atom Bombası konusunda yapılan çalışmalarda Einsten ne grubun lideriydi ne de tek başına Atom Bombasını buldu.
    Kuantum Teorisi asla ama asla tamamen Einstein'a ait değildi. 
    Einstein çağının bilimadamlarının araştırmalarını objektf bir gözle incelemiş ve bir bilimadamı olarak farklı bakışaçıları sunmuş.Böylede olabilir şöylede olabilir demiş olması onu dünyanın en zeki insanı yapmaz.Farklı açılardan yaklaşmakta elbette zeka belirtisidir.

Zaten benim soytarılık dediğim kısım "Dünyanın En Zeki İnsanı" yalanı. Benim gözümde bu tamamen Amerikan propagandası. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı
    italyan bunu yazdı

Einstein'a soytarı dedi ya.

Hocam hem haklılık payı olmak ile birlikte bazı insanlar kendileri icat etmek zorunda değiller , bilim adamı birşeyi bulabilir , ama para etmiyorsa sen o buluşu hissetmezsin.

Steve jobs  , kendisinin program yazmışlığı  yok , fakat parlama dehası olmasaydı herşeyin kodunu yazan steve wozniak bir bok üretemeden para da kazanamadan öyle ortalarda dolaşıyor olacaktı en fazla HP veya DELL de ürün geliştirici olurdu.   Bir işlemci tasarlıyor olabilirsiniz, fakat toplam paketi allayıp pullayıp satacak biri gerekiyor.

Elon musk , ilk elektrikli arabayı  mı yaptı ? hayır , ilk online ödeme sistemini mi yaptı hayır , dünyanın ilk özel roket firmasımı hayır ? Fakat adam yaptığını satabildi , iyi bir insan olabilirsiniz iyi bir yatırımcıda olabilrsiniz fakat dünyayı değiştirmek için daha fazlası gerekir bugun elon musk yönetimi altında çalışan insanlar dünyayı değiştiriyor tesla olmasa elektrikli araç teknolojisi için daha 30 sene beklerdik.

Edisonun aq koyam ama edison , ampulu ve elektriği dünyaya pazarladı , evet tam bir pezevenk kişiliği var fakat sayesinde dünya aydınlandı.  nikola tesla da daha iyi bir ticari zeka olsaydı edison gibi patentlerden para nın aq koysaydı ama  yapamadı , daha zeki olmasına rağmen fakir öldü.

Derdimi anlatabildim mi ?

Yani bu insanlar evet çok çok çooook büyük beyin olmamalarına rağmen ürettikleri ürünlerle dünyayı değiştirebildiler.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    deja-vu bunu yazdı

Akıllı insanlarla konuşmayı bu yüzden seviyorum. Karşısındaki anormal bişey söylesede insan gibi soruyorlar niye öyle dediğini.Aşağıda yazdıklarım tamamen kendi düşüncelerim. Dönemin bilimadamları ve siyasal atmosferini göz önüne alarak kendimce çıkardığım şeyler.

Bana kalırsa Einstein'i Amerika Dünyanın En Zeki İnsanı olarak lanse etti. Fakat çağının bilimadamlarından daha zeki değildi. Bir bilimadamı olarak -aptal- bir insanda değildi. Amerika Einstein'i propaganda amaçlı kullandı. Sonuçta Almanyada henüz Almanyayı bırakmamış pekçok bilimadamı vardı. Einstein Almanyayı bırakmış ve Amerikayı seçmişti. Onu diğerlerinden zeki kılanda sanırım bu oldu. Diğer bilimadamlarınında Amerikaya çekilmesi için biraz dünya medyasının gözünü boyamak gerekiyordu.

Atom Bombası konusunda yapılan çalışmalarda Einsten ne grubun lideriydi ne de tek başına Atom Bombasını buldu.
    Kuantum Teorisi asla ama asla tamamen Einstein'a ait değildi. 
    Einstein çağının bilimadamlarının araştırmalarını objektf bir gözle incelemiş ve bir bilimadamı olarak farklı bakışaçıları sunmuş.Böylede olabilir şöylede olabilir demiş olması onu dünyanın en zeki insanı yapmaz.Farklı açılardan yaklaşmakta elbette zeka belirtisidir.

Zaten benim soytarılık dediğim kısım "Dünyanın En Zeki İnsanı" yalanı. Benim gözümde bu tamamen Amerikan propagandası. 

Hocam şimdi düzeltmem gereken birkaç nokta var

Einstein'ın manhattan projesinde hiçbir işi yok, proje lideri Feymann'dı ve einstein o zamanlar daha Almanyada diye hatırlıyorum. Hatta amerikaya mektup gönderiyorlar biriyle Almanya atom bombası üzerinde çalışıyor siz de başlayın diye.

Ayrıca einstein Kuantum ile ilgilendi evet ama onun asıl olayı izafiyet teorisi. Zaten bir teoremin bir bireye ait olması diye bir durum yok. Einstein sadece Nobeli kuantumdan aldı oda Kuantum teorisine çağ atlattığı için.

Ayrıca Einstein'ın üstün zekası abartı değil gerçek. Almanyada yaşarlarken eniştesigiller elektrik hattı döşeme işindeler (sanatçı ve mühendis bir aileden geliyor) Tasarımlar vs nasıl işliyor bilmiyorum ama cebir felan dönüyor işlerde. Eniştesi "bizim çözmemiz 2 gün süren işlemleri einstein bir öğleden sonrasında çözerdi" diyor. Bunlar olurken einstein 17 yaşında. Almanyayı terketmesi de üni bitince oluyor. İsviçrede bir arkadaşı buna patent bürosunda iş ayarlıyor buda gidiyor almanyadan. Zaten üniversitelere başvuruları hep reddedildiği için lanet gelsin demiş almanyaya.

Daha çok şey var ama hatırlamıyorum bayasını. Şu kitabı okumanı tavsiye ederim

https://www.dr.com.tr/Kitap/Einstein-Yasami-Ve-Evreni/Edebiyat/Biyografi-Oto-Biyografi/urunno=0000000437284

Almanya Fatihi
Toplam Hit: 1779 Toplam Mesaj: 11
elon musk