folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Endüstri Mühendisinin Bilmesi Gereken Programlar

Endüstri Mühendisinin Bilmesi Gereken Programlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

Kuzenim seneye mezun olacak ancak okulda çok fazla program v.s öğretmiyorlar. İnternette var bu ve benzeri konular ancak aranızda farklı önerisi olanlar deneyimlerini paylaşacaklar mutlaka vardır. Bu nedenle size bir danışayım dedim.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

benim merka ettiğim birşey var

endüstri mühendisi bir yere girip kanvansiyonel ürünlerin üretiminden mi sorumlu olmalıdır 

yoksa kendisi daha iyi bir ürün mü tasarlamalıdır ? 

genelde fikri veren lise mezunu ama o ürünü tasarlayan maaşlı çalışan oluyor ? niye türkiyedeki mühendisler kendi firmalarını ve ürünlerini üretmiyorda başka firmalarda çalışıyorlar?

elin sanfransiskoda ki mühendisi kendi ürününü tasarlayip fabrikada döktürüp demo ürünü piyasaya pazarlıyor bizde kuru maaşa bakılıyor 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

office ve erp bilmesinde fayda var.

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Hangi okuldan merzun olacak? Ben 1. sınıf öğrencisiyim ama mysql den c ye kadar birçok yazılımı temel düzeyde de olsa gösterdiler.

Bence Endüstri Mühendisi bunları bilmeli. 

İleri düzey Excel. Makro yazabilmeli, formül ve işlevleri bilmeli. 

İstatistik için okulda öğretilen yada kendi bildiği yazılımlardan birini bilmeli yada exceli bu amaçla kullanacak kadar iyi bilmeli. 

Süreç oluşturma ve yönetim yazılımlarını (akış çizelgesi yada zihin haritası yazılımı olarak ta bilinir) bilmeli. 

Çok lazım olmasa da PowerPoint gibi sunu hazırlama yazılımlarını bilmeli. Bazen lazım oluyor. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı

Hangi okuldan merzun olacak? Ben 1. sınıf öğrencisiyim ama mysql den c ye kadar birçok yazılımı temel düzeyde de olsa gösterdiler.

Bence Endüstri Mühendisi bunları bilmeli. 

İleri düzey Excel. Makro yazabilmeli, formül ve işlevleri bilmeli. 

İstatistik için okulda öğretilen yada kendi bildiği yazılımlardan birini bilmeli yada exceli bu amaçla kullanacak kadar iyi bilmeli. 

Süreç oluşturma ve yönetim yazılımlarını (akış çizelgesi yada zihin haritası yazılımı olarak ta bilinir) bilmeli. 

Çok lazım olmasa da PowerPoint gibi sunu hazırlama yazılımlarını bilmeli. Bazen lazım oluyor. 

Karadeniz Teknik Üniversitesi hocam, bölüm yeni açıldı sayılır ilk mezununu bu yıl verdi o yüzden çok fazla hocaları da yok. Pek kalifiye eğitim veriyorlar diyemem yani. Teşekkür ederim öneri için.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

endüstri mühendisi bir yere girip kanvansiyonel ürünlerin üretiminden mi sorumlu olmalıdır 

genelde fikri veren lise mezunu ama o ürünü tasarlayan maaşlı çalışan oluyor ? niye türkiyedeki mühendisler kendi firmalarını ve ürünlerini üretmiyorda başka firmalarda çalışıyorlar?

elin sanfransiskoda ki mühendisi kendi ürününü tasarlayip fabrikada döktürüp demo ürünü piyasaya pazarlıyor bizde kuru maaşa bakılıyor 

Valla hocam benim bildiiğim kadarıyla Türkiye'de endüstri mühendisleri tasarımla ilgilenmiyorlar çok, sadece süreç takibi ve fabrika tasarımı verimliliği gibi şeylerle ilgileniyorlar. Aslında projesi olan her türlü mühendise çok sağlam destek programları var ancak Türkiye'de girişimcilik çok ilerlemiş değil. Cesaretimiz yok bizim. Her zaman için maaşlı sigortalı bir işe girip maaşımıza bakmak istiyoruz sanırım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Excelde en azından pivot tablo hazırlayabilsin, makro hazırlayabilsin.

İngilizcesini yazışma yönünde ilerletsin lazım olacak.

Access öğrensin, lazım olacak kendisine.

Netsis ve SAP öğrensin.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

endüstri mühendisi bir yere girip kOnvansiyonel ürünlerin üretiminden mi sorumlu olmalıdır 

endüstriyal tasarım ıle muh farklı 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    hipokondriyak bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

endüstri mühendisi bir yere girip kOnvansiyonel ürünlerin üretiminden mi sorumlu olmalıdır 

fark ne peki

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

fark ne peki

birisi kopyalıyor, birisi daha önce yapılanı geliştiriyor kopyanın üstüne bir şeyler ekliyor emsalsiz bir şey ortaya çıkarıyor (atıyorum, sallıyorum)

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OttomanSlap
    OttomanSlap's avatar
    Erkek

sap öğrenmeli.