folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Firefox İçin Sayfadaki Sekme Ve Açılır Kutu Ayarlarını Sabitleme Yöntemi Ya Da Eklentisi Bakıyorum

Firefox İçin Sayfadaki Sekme Ve Açılır Kutu Ayarlarını Sabitleme Yöntemi Ya Da Eklentisi Bakıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Başlık biraz karmaşık oldu ama resimde anlaşılır umarım.

Mesela bu sayfayı her açtığımda istediğim otel, konfirmasyon ve yandaki tik'leri teker teker seçmek gerekiyor. Günde 5 - 10 defa açıyorum. Birsüre sonra sinir bozucu oluyor. Bunu kolaylaştırmanın bir yolu var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

roboformu deneyebılırsın hocam

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iKlotho
    iKlotho's avatar
    Erkek

greasemonkey kur. bu sayfanın urlsını gorduğunde otomatik dolduracak şekilde ayarlayabilirsin ama javascript bilgisi gerekiyor. detayları yazarsan kodlarım ya da birisi kodlar.

Too weird to live, too rare to die.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek
    lazz bunu yazdı

roboformu deneyebılırsın hocam

Lastpass password manager kullanıyorum. Konsept aynı sanırım. Sadece belirli formları dolduruyor sanırım. İsim, Adres, ülke ... vb

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek
    iKlotho bunu yazdı

greasemonkey kur. bu sayfanın urlsını gorduğunde otomatik dolduracak şekilde ayarlayabilirsin ama javascript bilgisi gerekiyor. detayları yazarsan kodlarım ya da birisi kodlar.

Daha kolay bir yöntem çıkmazsa bu yöntemi deneyeceğim, teşekkürler. Bunun gibi 3 - 4 sayfa var

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek

Bunun için harika bir eklenti var(dı) Lazarus: Form Recovery, ancak Firefox 57. sürüm ile Quantum dedikleri yeni altyapıya geçince eski eklentilerin yeni sisteme yazılması gereği doğdu ki Lazarus ve birçok eli yüzü düzgün Firefox eklentisi port edilmedi.
    Quantum için geliştirilecek mi bilmiyorum ama Firefox kullanma zorunluluğu varsa sırf bu iş için klasik Firefox'un son sürümü olan 56'nın bir portable'ını edinip, eklentiyi kurabilirsin. Tam olarak istediğini yapar.
    Diğer yandan çok kullanmıyorum ama Chromium tabanlı tarayıcılar için benzer birçok eklenti var, ör: https://chrome.google.com/webstore/detail/typio-form-recovery/djkbihbnjhkjahbhjaadbepppbpoedaa?hl=en

buzukatak tarafından 17/Tem/18 20:28 tarihinde düzenlenmiştir

anlıyorum.
Toplam Hit: 964 Toplam Mesaj: 6