folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Firefox Şifrenizi Sakın Unutmayın ! [Aman Dikkat]

Firefox Şifrenizi Sakın Unutmayın ! [Aman Dikkat]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Herkese selamlar.

Bitli götüm durur mu, gece gece iş aldık başımıza.

PC'deki ekran kartının RGB'leri senkron değil diye format attım, kurulum vs yaptım sıfırdan. O sorunu hallettik bir şekilde ama Firefox'u kurduktan sonra verilerim geri gelsin diye hesabıma giriş yapmaya çalıştım, şifresini sanırım Caps lock'tan dolayı 3 kez yanlış girince "15dk bekle, bi hava al sonra yine gel" dedi.

Ben de 15dk seni mi bekliycem dedim ve şifremi sıfırladım, sıfırlamaz olaydım...

Diyor ki Firefox abi, "Biz senin verilerini ŞİFRELEYEREK tutuyoruz ve bu verilerinin şifresini çözmek için kullandığımız anahtarı da senin hesabının şifresini kullanarak oluşturuyoruz. Sen şifreni unutup yenilersen, senin datana ulaşacak olan anahtarı da kullanılamaz hale getirmiş oluyorsun ve elinde bir yedek dosyan yoksa ya da başka bir cihazda verilerin durmuyorsa, geçmiş olsun. Yapabileceğimiz hiç birşey yok."

Ben yandım sizler yanmayın. 6 yıllık emeğim, yer imlerim işimi kolaylaştıracak kısayollar vs hepsi uçup gitti. Geri gelmeyeceğine inandım artık. Support için bilet oluşturdum ama sanmıyorum yardımcı olacaklarını. Support forumu benim gibi hıyarlık yapanların konularıyla dolu.

Kalın sağlıcakla. (:

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

eee yedeği nereye alıyormuşuz bizde firefox cuyuz 2004ten beri

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

%APPDATA%\Mozilla

full backup

7z a -mx=9 "mozilla_appdata.7z" "%APPDATA%/Mozilla"

site tercihleri hariç

7z a -mx=9 "mozilla_appdata.7z" "%APPDATA%/Mozilla" -x!"Mozilla/Firefox/Profiles/*/storage/default/http*"

YekteranBaymedir tarafından 18/Şub/23 01:34 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

Onlar sifrelenmiyor aslinda , cloud icin sifreleme var ama sync yaptiysan lokalde o dosyalar appdata duruyor. Belki geri getirebilirsin de zor gibi. Ben bir keresinde yer imlerimi yanlisikla silmistim bir ay uyuyamadim

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    my4 bunu yazdı

Onlar sifrelenmiyor aslinda , cloud icin sifreleme var ama sync yaptiysan lokalde o dosyalar appdata duruyor. Belki geri getirebilirsin de zor gibi. Ben bir keresinde yer imlerimi yanlisikla silmistim bir ay uyuyamadim

Aynı kaderi paylaşıyoruz.. Senelerce biriken tüm yer imlerim puff oldu uçtu kabus gibiydi.. Gece gece aklıma geldi yine canım sıkıldı

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    YekteranBaymedir bunu yazdı

%APPDATA%\Mozilla

full backup

site tercihleri hariç

7z a -mx=9 "mozilla_appdata.7z" "%APPDATA%/Mozilla" -x!"Mozilla/Firefox/Profiles/*/storage/default/http*"

hele sen nereyesun yavvv

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

Şu yer imlerini kullanmayan bi ben miyim ya :D Çok mu rutinim anlamadım.

Ama tam benim yapacağım manyaklık hareketleri bunlar. Çok kez böyle emeklerimin üzerine phpmyadmin'e sürüklediğim bi sql dosyası ile veya shift delete ile çöp ettim :D 

Geçmiş olsun.

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

%APPDATA%\Mozilla

full backup

site tercihleri hariç

Çok cahilim anlamadım, dosya yolunu biraz karıştırdım ama bulamadım işime yarayan bir şey.

@my4 Format attığım için pc'de eskiye ait hiç bir şey yok, o yüzden ulaşamıyorum zaten :/ Gitti ya yapcak bir şey yok :(

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo
    GodKlaus bunu yazdı

Çok cahilim anlamadım, dosya yolunu biraz karıştırdım ama bulamadım işime yarayan bir şey.

@my4 Format attığım için pc'de eskiye ait hiç bir şey yok, o yüzden ulaşamıyorum zaten :/ Gitti ya yapcak bir şey yok :(

bundan sonrası için yedek alınacak konum ve yedek almak için örnek 7zip komutları

giden gitti

senelerdir firefox geçmişimi temizlemiyorum ve birkaç bilgisayar değiştirdi gösterdiğim profiller

sadece profili değil (APPDATA\Mozilla) PROGRAMFILES'daki exe klasörünü de yedekleyin, zira exe ile profilin sürüm uyuşmazlıklarında ayarlar göte gelebilmekte

firefox sync'e üyeyim, onedrive'da, usb bellekte ve usb hdd'de yedek tutuyorum

önemliyse, kabetmeden önce değerini bilmek gerek

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

eğer pc'n de tpm aktif değil ise o belirtilen yolda file recovery toollar ile bakar kurtarma ihtimalin var bro ama biraz uzun ve kesin olmayan bi işlem.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

edit 

blackhorror tarafından 18/Şub/23 09:22 tarihinde düzenlenmiştir

salla gitsin ölecez zaten :D
Toplam Hit: 2002 Toplam Mesaj: 20
firefox account password