folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Grammarly'nin Türkçe Versiyonu: Turkceyaz.Com

Grammarly'nin Türkçe Versiyonu: Turkceyaz.Com

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

1 hafta önce denk geldim ve severek kullanmaya başladım hem de ücretsiz. Chrome ve firefox için eklentileri var. Türkçeyi düzgün kullanmak isteyenler için birebir.

http://turkceyaz.com

az insan çok huzur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Sana yönelik küfürlü bir cümle yazdım. Şu şekilde düzeltti. "Sarmamı ye Apo"  :) 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Sana yönelik küfürlü bir cümle yazdım. Şu şekilde düzeltti. "Sarmamı ye Apo"  :) 

ben sana orjinalini yazayım o zaman. "yarağımı ye Selçuk" :)

az insan çok huzur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

Tam ihtiyacım olan bir şey. Harika oldu.

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı
    ComputerWolf bunu yazdı

ben sana orjinalini yazayım o zaman. "yarağımı ye Selçuk" :)

Cümleye başladığın için "Y" harfinin büyük olması gerekir.Ayrıca cümle noktalama işaretlerinin biriyle sonlandırılmaı(.)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Yarağım kelimesindeki rrrr uzatılırsa daha bir anlamlı oluyor ama güzel Türkçemiz bunu kabul etmiyor. Bence Türkçe'nin yazım vurgusunda düzenlemeye ihtiyacı var. Örnek: Taşağımı ye ne kadar vurgusuz ve cansızken taşşşaaamı ye ne kadar coşkun ve bir o kadar duygulu. Aynı örneğe bir de şive ve tekrar eklersek dadada daşşşaaamı ye şekline dönüşüyor ki bu coşkulu duygu selini taşağımı ye ile nasıl aynı yere koyabiliriz...

Yabancılar için benzer yazımları yapay zeka ile düz türkçe cümlelere çeviren basit bir şey yapabiliriz.

RETRET tarafından 08/Şub/20 14:46 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Yarağım kelimesindeki rrrr uzatılırsa daha bir anlamlı oluyor ama güzel Türkçemiz bunu kabul etmiyor. Bence Türkçe'nin yazım vurgusunda düzenlemeye ihtiyacı var. Örnek: Taşağımı ye ne kadar vurgusuz ve cansızken taşşşaaamı ye ne kadar coşkun ve bir o kadar duygulu. Aynı örneğe bir de şive ve tekrar eklersek dadada daşşşaaamı ye şekline dönüşüyor ki bu coşkulu duygu selini taşağımı ye ile nasıl aynı yere koyabiliriz...

Yabancılar için benzer yazımları yapay zeka ile düz türkçe cümlelere çeviren basit bir şey yapabiliriz.

duygu, selin?
    Duygu ve Selin'i yazmak istedin sanırım.

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

sjfdlsdhfklahflkjsfhsdakjfldsfhksdljfsaldkfhsd :D

az insan çok huzur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

duygu, selin?

Ömer Çükakıl gibi kutsal metinlerimden gizli anlamlar çıkarmaya çalışma. Ben onları açık ve seçik okuyan herkes anlasın diye yazdım.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Yarağım kelimesindeki rrrr uzatılırsa daha bir anlamlı oluyor ama güzel Türkçemiz bunu kabul etmiyor. Bence Türkçe'nin yazım vurgusunda düzenlemeye ihtiyacı var. Örnek: Taşağımı ye ne kadar vurgusuz ve cansızken, taşşşaaamı ye ne kadar coşkun ve bir o kadar duygulu. Aynı örneğe bir de şive ve tekrar eklersek dadada daşşşaaamı ye şekline dönüşüyor ki bu coşkulu duygu selini taşağımı ye ile nasıl aynı yere koyabiliriz...

duygu, selin?

bu nedir. ^^D`

kafkavâri ^^`

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

duygu, selin?

Ömer Çükakıl gibi kutsal metinlerimden gizli anlamlar çıkarmaya çalışma. Ben onları açık ve seçik okuyan herkes anlasın diye yazdım.

Yarıldım 😂🤣🤣🤣😂😂🤣

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.