folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Hastane De Çalışan Taşeron İşçilerine Kadro?

Hastane De Çalışan Taşeron İşçilerine Kadro?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    ruhii bunu yazdı

cumhurbaşkanlığı arefesi bir şeyler olmaz mı diyorsunuz yani. 

Duyduğum kadariyla maaşta iyileştirme ve sözleşme gibi söylentiler var.

hacı o taşeronda duzeltme olursa bır cok hastanede hastabakıcı amelıyathane gorevlısı (vasıfsız duzlıse mezunu dırekt )hatta att ve hemsıreler bıle var onlar ıcın olur ozel guvenlıklere fılan cok cok sonra gelır

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Memur mühendis 3k üzeri Kadroluişçi mühendis 2.5k üstü para alır. Taşeron mühendis 2.2k altında para alır. Aradaki fark aracı firmaya gider. İşi yüzdeye bölersek % 50 taşeron % 25 işçi % 25 memur yapar.

Diğer işçilerde ise kadrolu 2.5 k üstü taşeron 1.8k altı alır. İşi yüzdeye bölersek % 95 taşeron yapar % 5 kadrolu yapar. Fiyat farkı firmaya.

Güvenlikteki arkadaşların söylediği de şu kişi başı 4k üstü anlaşma maaş olarak ödenen ise 2k taş çatlasın 2.2k aradaki fark aracı firmaya.

Sizce bu sisteme dokanabilecek bir yiğit çıkar mı? Atasözü ile bu arı ocağına çomak sokabilecek birisi çıkar mı? Bence öyle birisi Türkiye şartlarında yok.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek

eşim 930 tl maaş hastanede taşeronda kaç sene oldu çalışmaya baslıyalı unuttum:) 

ilk günden beri aynı söylentiler var ama ben umudum yok bunlar oyalama amaçlu yapılan işler

şahsi fikrim bende kadro beklemiyorum ama yapılan iş ve alanın paranın tamamen birbirine zıt olduğunu biliyorum 

kaldıki işten çıkarılma korkusu çok büyük sonuçta bir sebep göstermek zorundada değil nasılsa mahkemeye versen tazminatı devlet ödüyor

sonuç olarak 10 senedir insanların üstünden milyonlarca lira parakazananlar buna aracı olanlar vs vs bir gün bunun hesabını vermek zorunda kalacak 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
    tri bunu yazdı

eşim 930 tl maaş hastanede taşeronda kaç sene oldu çalışmaya baslıyalı unuttum:) 

ilk günden beri aynı söylentiler var ama ben umudum yok bunlar oyalama amaçlu yapılan işler

şahsi fikrim bende kadro beklemiyorum ama yapılan iş ve alanın paranın tamamen birbirine zıt olduğunu biliyorum 

kaldıki işten çıkarılma korkusu çok büyük sonuçta bir sebep göstermek zorundada değil nasılsa mahkemeye versen tazminatı devlet ödüyor

sonuç olarak 10 senedir insanların üstünden milyonlarca lira parakazananlar buna aracı olanlar vs vs bir gün bunun hesabını vermek zorunda kalacak 

928 tl olmasın net 930 mu :)

Naber la?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek

çoçuk yardımı:)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

her seçim öncesi böyle dedikodular efsaneler etrafta dolanır. ama seçim sonrası unutulur. benim eşimde devlet hastanesinde 14 senedir taşeron olarak çalışıyor. bi umut diyoruz hep. ağzımıza bir parmak bal çalıyorlar. yalanıp duruyoruz.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

hiç inanasım gelmiyor ama bakan 1 ekimde meclisi açıyoruz, 17 ekim de belli olacak demiş.

hadi biz ona yıl sonu diyelim. kötü haberi yıl sonunda alabiliriz :)

Toplam Hit: 3033 Toplam Mesaj: 28