folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Her Doğuluyu Kürt Sanmak - Her Sakallıyı Deden Sanmak

Her Doğuluyu Kürt Sanmak - Her Sakallıyı Deden Sanmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Geçenlerde bir kız var bizim servisle gelip gidiyor.Servisci bana dedi ki servisde sen nerelisin bende dedim ki Karslıyım.Adam bana dedi ki kürt müsün yok dedim sonra dedi ki terekeme misin hayır Türküm dedim adam anlamadı bu sefer dedi ki Azeri misin yok dedim yok Türküm diye birazcık daha sesli söledim tamam dedi sustu.

Neyse servisden indik o kız bana dedi ki sen kürtsün dimi falan.Baktım bi suratına şöle neyse dedim ondan sonra cevap vermedim o da dedi ki kürtsün işte ne olcak falan dedi ben bu öyle diyince güzelce yok hayır değilim dedim anlamadın mı dedim hmm falan dedi.Yine 1-2 laf etti ardından tam ağzımı doldurdum s-ktiri çalacaktım.Neyse dedim kıza sövmeyeyim dedim sustum.

Bide taa geçen sene adamın biriyle konusuyorum msnde.Adam dediysem 19 yaşında eleman işte.Muhabbet yine nerelisine geldi bende Karslıyım dedim herif bana dedi ki hmm sende kürtsün he falan dedi ne kürdü dedim Türküm dedim dedim,olm Karslı değil misin dedi bana.Bende evet ama Türküm dedim öküz diretiyorda diretiyor görende ömrünü tarihe adamış tarihci falan sanacak.En sonunda dayanamadım sağlam küfür ettim sildim hemen msnden.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asosyal
    Asosyal's avatar
    Erkek

benim diyarbakırda türk arkadaşlarım var dediğin gibi tüm doğulular kürt değil ama kürt nüfusu ağır basıyor o yüzden insanlarda o tarz önyargılar oluşmuş zamanla. son olara kürt olunca ne oluyor direk pkk'lımı? ben kürdüm.

Kurumuş yeşil otları Toprak Olmuş umutları Gökte mazi bulutları Bu mezarda bir garip var... // Ne hayasızca tahaşşüd ki ufuklar kapalı Nerde-gösterdiği vahşetle bu bir Avrupalı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

bayzin kürtmüsün sen haci:))) saka kardesim saka..

takma kardesim böyle insanlara..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

kürt olsa nolur azeri olsa nolur başka ırktan olsa nolur ADAM olsun

http://kocaer.me
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asosyal
    Asosyal's avatar
    Erkek

o6u2 bunu yazdı:
    -----------------------------

kürt olsa nolur azeri olsa nolur başka ırktan olsa nolur ADAM olsun

-----------------------------

doğru tespit.

Kurumuş yeşil otları Toprak Olmuş umutları Gökte mazi bulutları Bu mezarda bir garip var... // Ne hayasızca tahaşşüd ki ufuklar kapalı Nerde-gösterdiği vahşetle bu bir Avrupalı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aquila
    Aquila's avatar
    Erkek

Millet salak olmasın benım de adımdan dolayı Kürt sanıyorlardı halbuki Kürşad isminin anlamı kaç isimden daha Türk. bunu söleyen hem sanal alem hem de yüz yüze görüştüğüm insanlar  ki beyaz tenliyim ben... Bir de her Kürt'ü PKK lı sanmak.. Bu olayın bişeyleri örtmek için çıkarılan bir olay olduğunu anlayamayacak kadar salak olmak..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek

hemşerim benim :) benmde başıma çok gelen bi olay

-nerelisin
    -karslıyım
    -kürtsün yani
    -hayır türküm
    -hmmm ailede kürtlük vardır o zaman
    -hayır türküz .....

sinir oluorum bu cahil embesillere...

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

Kürt'ü hakaret babında söyleyen adamlar bile var hacı böyle zihniyet çok mu...

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hayır Kürt olunca ne olacak ki? Kürtler öcü mü. Ben olsam Evet Kürdüm derdim. Ulan ne beyinsizler var. Allah'ım böyle cahillerden sana sığınırım.

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek

her sivaslıyı alevi sanmak gibi bir durumda var mesela

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SysTeMeRRoR
    SysTeMeRRoR's avatar
    Erkek

walla benim gercek adim dogu.kurdumde. ne saklarim ne utanirim. dogu ve guneydogu icin millette on yargi var(her nedense). sanmiyorum kurtluk ile ilgili oldugunu sonucta orasida bu vatanin topragi ama milletin kafasina baska sekilde sokmuslar. OHAL falan ... birazda devlet o taraflara uvey evlat muamelesi yaptigindandir belkide... ben diyarbakirliyim. istanbul ve izmir de yasarken arkadaslara diyarbakirin fotolarini gosterirdim 8-10 sene once ( orta sonda)  millet bakardi fotolara "ne guzelmis lan, ben diyarbakiri daglik bi yer saniyodum" derlerdi. eee amk. istanbulda dag yok mu ??? 7 tane dagin tepenin ustune kurulmamis mi istanbul ? mesele sag ise istanbul izmir daha daglik ...

edit benimde ardahanli bir arkadasim var can arkadasim ayni kavgada kan dokmuslugumuz var ... ben kurdum kurtce bilmem ama o turtktu kurtce biliyodu (:

"Hayatta en acikli sey, bir insanin, problemin kendinden kaynaklandigini gorememesidir." Carl Gustav Jung
Toplam Hit: 12893 Toplam Mesaj: 108