folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Huawei'nin Amerikan Ambargosu 1 Sene Daha Uzadı

Huawei'nin Amerikan Ambargosu 1 Sene Daha Uzadı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

@mkyb haklısın o konuda ama android alternatif olması güzel olur. Haaa ben yine android veya ios kullanırım o ayrı ama alternatif ve open-source bir os olması her zaman iyidir. Rekabeti getirir. (Windows vs. linux - tarihsel gelişim)

Ben artık telefon kurarken gmail hesabı açmak, girmek istemiyorum, konumumu, işlemlerimi, tel defterimi, zevklerimi vb. takip edilmesini istemiyorum ama bunlarıda kapatınca telefon tuğladan farkı kalmıyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    freeline
    freeline's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

arkadaslar huawei p40 pro aldim  google play yükleme  hakkinda bilgisi olan varmi nasil yükleyebilirim Chat Partner ile olmuyor Network hatası veriyor 

aklın yolu birdir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Amerika'da geri vites yok. Diğer ülkeleride Huawei'yi ambargo uygulamaya davet ediyor. Slovenya ile anlaşmışlar. Bakalım Türkiye'ye ne zaman gelecek.

https://twitter.com/GokturkReport/status/1293926932770422784?s=19

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unutulmusdiyarlar
    unutulmusdiyarlar's avatar
    Erkek

Batsın bitsin huawei ya. Mate 10 Lite almıştım. İşletim sistemi güncellemesi 8 de kaldı. İş arkadaşımın telefona baktım 12 mi ne. Neymiş işlemci eskiymiş benim telefonda. Onun da ayarını ben mi yapayım. Başka telefon bakacağız artık.

Yaşamak Buysa Üstü Kalsın...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    unutulmusdiyarlar bunu yazdı

Batsın bitsin huawei ya. Mate 10 Lite almıştım. İşletim sistemi güncellemesi 8 de kaldı. İş arkadaşımın telefona baktım 12 mi ne. Neymiş işlemci eskiymiş benim telefonda. Onun da ayarını ben mi yapayım. Başka telefon bakacağız artık.

Huawei ucuz telefonlarına kutudan çıkan Android sürümünün üstüne 1, amiral gemisi modellerinde ise 2 sürüm güncellemesi veriyor. Mate 10 Lite kutudan Android 7 ile çıkmış 8'i almış.

Mate 10 Lite'ta Kirin 659 işlemci var. Birebir aynı işlemci ve rame sahip sadece kasası değişik olan P20 Lite ise Android 8 ile kutudan çıkmış ve 9'u almış.

Bu güncelleme muhabbet Huawei'nin götlüğü. Donanımı kaldırmıyor o yüzden vermedik savunmasınında arkasına geçemezler. Zira dediğim gibi sadece kasası farklı birebir aynı modeller :

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/90823-105379/huawei-mate-10-lite_huawei-p20-lite/

Huawei bootloader kilidini açmadığından cihazlarında rom ve root muhabbeti pek olmuyor. Serbest bıraksaydı rom rahatlıkla portlanırdı ama işte paranın yüzü sıcak.

Birde telefon alırken hep diyorum eğer uzun süre kullanma düşünceniz varsa özelliklerine bakıp uzun süre idare edecek telefonları tercih edin. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    freeline bunu yazdı

arkadaslar huawei p40 pro aldim  google play yükleme  hakkinda bilgisi olan varmi nasil yükleyebilirim Chat Partner ile olmuyor Network hatası veriyor 

Chat partner le ilgili güncelleme gelmiş artık kullanılmıyormuş, bilgisayardan veya telefona bağlanan flash bellekle birşeyler yükleniyormuş ama bu sefer bildirim sorunları falan filan sonu gelmiyormuş bende abime p40 lite aldım daha önce çok yerde kolayca Google play ve diğer uygulamalar kurulduğunu okumuştum ama kazın ayağı öyle değilmiş. Son güncellemelerle bu işleri baya zorlaştırmışlar. 3-5 saat kullandığım bir kere şarj ettiğim cihaz kutusunda yatıyor. Sahibindene ilan koydum doğru düzgün arayan soran yok. Mesaj atanlar da ps3 le takas diyor xaomi se bilmemneyle takas diyor falan filan. Yada çok komik rakamlar teklif ediyorlar. 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Samsung, LG ve SK Hynix'te Huawei ile ilişkisini kesmiş. Yani bu markalar artık Huawei'ye ekran, ram ve diğer parçaları üretmeyecek.

Samsung ve LG'den fazla LCD ekran almıyorlardı kendi yan firmaları vardı ona ürettiriyorlardı ama Hynix ile aralarının bozulması olmadı. Ram bellekleri ondan alıyorlardı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Samsung, LG ve SK Hynix'te Huawei ile ilişkisini kesmiş. Yani bu markalar artık Huawei'ye ekran, ram ve diğer parçaları üretmeyecek.

Samsung ve LG'den fazla LCD ekran almıyorlardı kendi yan firmaları vardı ona ürettiriyorlardı ama Hynix ile aralarının bozulması olmadı. Ram bellekleri ondan alıyorlardı.

ekran sıkıntı değil çinde zülyon çeşit var örnek boe oled de samsung kalitesinde neredeyse

sıkıntı işlemci şuanda

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Samsung'tan iyisi yok şuan Oled ekranda.

https://www.youtube.com/watch?v=2PoPZxj3EDU

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Amerika şimdide İstanbul'daki Huawei merkezine kafayı takmış. Kapattırmak istiyorlar.

Huawei'de biz Türkiye'ye tam 260 milyon dolar gelir sağladık, üstüne yerli mühendisler eğitip kodlama eğitimi vs veriyoruz demiş.

https://www.huawei.com/tr/news/tr/2020/huawei-turkiye-ar-ge-merkezi-10-yil

Toplam Hit: 20613 Toplam Mesaj: 93
huawei