folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İki Ayrı Adsl Bağlantısını Köprüleme

İki Ayrı Adsl Bağlantısını Köprüleme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Merhaba bir adet kablolu  bir tanede Wifi olarak bağlanıyorum fakat iki agı köprüledigimde hızı toplam olarak alamıyorum modem lan ip sini değiştirdim olmadı iki aga bağlanıp bu agların toplam hızlarını alabilirmiyim bu mümkün mü 

Bu konuda bilgilerinize ve tavsiyelerinize ihtiyacım var sağlıcakla 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

connectify dispatch

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Programsız halletmenin yolu yokmu bunun 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

geçenlerde böyle bir konu daha açılmıştı,  bi arayın derim. orda da bayağpı bir şey paylaşılmıştı sanki

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

geçenlerde böyle bir konu daha açılmıştı,  bi arayın derim. orda da bayağpı bir şey paylaşılmıştı sanki

Kaçırdığım birşey mi var dedim de yine aradım bulamadım 

@Kaptan kullandıgım anakart Asus deluxe iki ethernet girişi var ucuz bir acces point alır çözülür iş de fakat usb Wifi alıcı ile bu programsız halledilebilirmi onun derdindeyim yardımın için sağol 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Foxxxxxx bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

@Kaptan kullandıgım anakart Asus deluxe iki ethernet girişi var ucuz bir acces point alır çözülür iş de fakat usb Wifi alıcı ile bu programsız halledilebilirmi onun derdindeyim yardımın için sağol 

hocam programsız zor gibi  en temizi connectify dispatch olur senin için ama sanırım onuda  kaldırdılar şimdi farklı http://speedify.com/tr/ diye birşey çıkarttılar ,eğer programsız birşey bulursan paylaşırsan ihtiyacı olan kullanır.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    Foxxxxxx bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

hocam programsız zor gibi  en temizi connectify dispatch olur senin için ama sanırım onuda  kaldırdılar şimdi farklı http://speedify.com/tr/ diye birşey çıkarttılar ,eğer programsız birşey bulursan paylaşırsan ihtiyacı olan kullanır.

Bu program hotsppt alanı oluşturuyor yada ayarlarını ben yapamadım normalde 2 ethernete farklı adsl başlandığında toplam hızı alıyordum fakat kablosuz böyle birşey mümkün olması lazım sadece aynı ip aldığı için olmayabilir bir deneyelim lan ip değiştirip bakalım sonuç ne olacak denedim onuda :) oda işe yaramadı 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    Foxxxxxx bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı
    Foxxxxxx bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

Bu program hotsppt alanı oluşturuyor yada ayarlarını ben yapamadım normalde 2 ethernete farklı adsl başlandığında toplam hızı alıyordum fakat kablosuz böyle birşey mümkün olması lazım sadece aynı ip aldığı için olmayabilir bir deneyelim lan ip değiştirip bakalım sonuç ne olacak denedim onuda :) oda işe yaramadı 

iki ethernette olduguna emin misin ?

soyle soylim 2 baglantiyi loadbalance yapabilirsin yani 

10+10 mbit baglantilarin var. yük dağilimi ile normal internet dolasimi 1. kanaldan. dosya indirme gibi islemler icin 2. kanaldan cik internete gibi gibi.

bu sekilde esit kullanamamamn asil nednei 2 baglantinin da farkli ip adreslerine sahip olmasi. (dis bacak da), serverda olusan session gibi kavramlarda senin ip adresinin de icinde bulundugu hash paketlerinin doğrulanması gibi bir olay gerceklesmeli ama server tarafinda senin paketin sürekli farkli ip adresinden geliyor olacağindan bu sistem ile bir cok siteye giremezsin.

bu yuzden yuk dağitimlarinda genelde youtube gibi siteler 2. kanaldan normal kullanım 1. kanaldan gibi bir filtreleme yapilir.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Bunu denedim daha önce iki ethernete kabloyu taktığımda download olarak toplamını alıyordum şimdi usb Wifi + kablo ile bu iş mümkün olmuyor sanırım gözlemlerim sonucu sanırım acces pointle olacak başka şekilde olmayacak yinede bir bilen cıkar sanıyorum 

Toplam Hit: 1897 Toplam Mesaj: 10
adsl lan ag köğrüleme