İphone Jailbreak Yapmak Mantıklı Mı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Soruda basit, elimde iPhone 6 var 12.4.7 ios jailbreak yapmak mantıklı mı? özellikle @mkyb senin düşüncen ne bu konuda, birde güzel bir rehper var mı sıfırdan alnatan, jailbreak kullanan arkadaşlar artıları ve eksilerini de söylerse sevinirim.

Teşekkürler,

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

İhtiyaca göre mantıklı 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bundan 3-4 sene gerçekten ihtiyaçtı zira ios çok boş bir sistemdi. Sonradan Apple her güncellemede tweaklar ile gelen özellikleri sisteme gömmeye başladı, ihtiyaç kalmadı. Jailbreak fikrini çıkaran Saurik bile gereksiz görüyor. Birde sağlam JB yok artık. Telefonun şarjı bitip kapanırsa tekrardan JB yapmak gerekiyor. Eskiden telefonu istediğin kadar kapat aç silinmiyordu.

Ama yapacaksanda yap derim zaten telefona bir zararı yok. İnsan sürekli telefonda aynı şeyleri görmekten sıkılıyor farklı şeyler denersin.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

İphone 6 plus sürekli reset atmakta, temiz formatladın yine devam etti. Yükleme yapayım dedim itunes yüklemeye başlayınca telefondaki çizgi biraz doluyor sonra telefon kapanıp açılıyor, ekranda görüntü yok. 

Telefon açılmaz oldu nasıl düzelir bu araızasından anlayan var mı?

ekran çalışıyor.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

5s ler ilk çıktığında yapıyordum güzel oluyor du menüler uygulamalar filan yaklaşık 3-4 yıldır jb siz kullanıyorum gerek te görmüyorum,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek

sırf reklam engellemek için yapılır. beleş spotify, youtube arka planda oynatma gibi şeyler için yapılır. 100lerce ince ayar ve özelleştirme için yapılır. ama uğraştırıcı. uğraşmayı sevmeyen yapmasın. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

IOS da jb olmadan dns ayarı yapılabilse yada tüm uygulamaları kapsayan bir adblock uygulaması olsa kimse uğraşmaz jb ile.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

kendimi bildim bileli jb kullanıyorum, zira jbsiz ayfon ayfon değildir.

DevilKingtr tarafından 19/Haz/20 21:39 tarihinde düzenlenmiştir

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı

IOS da jb olmadan dns ayarı yapılabilse yada tüm uygulamaları kapsayan bir adblock uygulaması olsa kimse uğraşmaz jb ile.

Dün Shortcuts bakınırken görmüştüm. Deneme fırsatım olmadı. Ama galiba profil indirerek bütün cihazın reklamlarını engelliyor. Şöyle bırakıyorum:

https://shortcutsgallery.com/shortcuts/adblock-prime/

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı

Reklamlardan para kazanan Google bile Android'e bu ayarı getirmişken Apple inatla getirmiyor. Operatör internetindede geçerli oluyor DNS.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

3 yıldır iphone kullanıyorum, hiç ihtiyaç duymadım.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 2617 Toplam Mesaj: 25
ios jailbreak