İphone Jailbreak Yapmak Mantıklı Mı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek
    ByFth bunu yazdı
    Jinpachi bunu yazdı

Jb yapılınca telefondaki uygulama ve dosyalar siliniyor mu?

silinmiyor ama jb biraz sakat iş yanlış bi tweak kursan bazen telefon elmada kalabiliyor ve sıfırlamak zorunda kalıyorsun o yüzden yedek alınmadan jb yapılmaz ben kendi telefonumu jb yüzünden en az 20 kere sıfırlamışımdır heralde

Anladım, sağolun.

zaten ios 13.5.1 ile jb yapılmasını sağlayan açığın kapatıldığı yazıyor internette.

Yaşa, Öl...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Jinpachi bunu yazdı
    ByFth bunu yazdı
    Jinpachi bunu yazdı

silinmiyor ama jb biraz sakat iş yanlış bi tweak kursan bazen telefon elmada kalabiliyor ve sıfırlamak zorunda kalıyorsun o yüzden yedek alınmadan jb yapılmaz ben kendi telefonumu jb yüzünden en az 20 kere sıfırlamışımdır heralde

Anladım, sağolun.

zaten ios 13.5.1 ile jb yapılmasını sağlayan açığın kapatıldığı yazıyor internette.

Kolay kolay bir şey olmaz. Tweak problemliyse iPhone güvenli modda açılıyor. ios kendini korumaya alıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı

IOS da jb olmadan dns ayarı yapılabilse yada tüm uygulamaları kapsayan bir adblock uygulaması olsa kimse uğraşmaz jb ile.

Reklamlardan para kazanan Google bile Android'e bu ayarı getirmişken Apple inatla getirmiyor. Operatör internetindede geçerli oluyor DNS.

Aynen bende bir şekilde dns üzerinden engellemeye çalışıyorum ama jb siz çözüm yok. Tabi telefonu da jb yapamıyorum çünkü çok fazla bankacılık uygulaması kullanıyorum. @Delegado_Zero nun bahsettiği uygulamayı deneyeceğim bakalım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek
    Jinpachi bunu yazdı
    ByFth bunu yazdı
    Jinpachi bunu yazdı

Anladım, sağolun.

13.5.1 uncover için kapatıldı checkra1n ile hala yapılıyor ki daha stabil olan bence checkra1n zaten ikiside pc ile yapılıyor aralarında bi farkta kaldı sayılmaz checkra1n şuan linux destekli zaten uncover windows desteği var ama linux dediğin 2dk lık iş 

Toplam Hit: 2618 Toplam Mesaj: 25
ios jailbreak