Iphone Sadece Buzlukta Çalışıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

cayin icine koy dursun 3-4 saat oyle bidene oksit yada sivi temasli bisi vardir

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Tamam o zaman bir tane buz çantası yapıyorsun hocam şu organ taşıdıkları cinsten. Atıyorsun içine iphonu mis gibi kullanıyorsun. Şu an için en pratik çözüm bu olur sanırım.

Syntax error..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Batarya GG. Batarya sağlığına çok önem vermeyin. Çakma bataryalarda sürekli %100 yazıyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Batarya orijinal, 5 ay önce değiştirdim.

Son durum şu şekilde: 

-Telefonun içini açacak bir şey buldum, bataryanın soketlerini söktüm taktım, tekrar topladım. 

-Şarj %76 civarı, en son buzlukta powerbank ile şarj etmiştim... 

İçini kurcaladıktan sonra daha iyiye gitti, buzlukta olmadan da ara sıra açılıyor, 15 dakika sonra gidiyor. 10 dakika sonra tekrar açılıyor gibi bir durum var. Telefon üzerinden fabrika ayarlarına sıfırladım bir şey değişmedi. Ama yazılımsal olduğuna inanmaya başladım, çünkü passcode eklemeye çalıştığımda yeniden başlatıyor. (buzluktan yeni çıkmış olsa da :D)

Yazılım için elde ortaçağdan kalma bir macbook pro var, onda da linux yüklü, Itunes kurmaya çalıştım, hata verip duruyor. O yüzden kuramadım. Yakın çevreden birini buldum evinde windows bilgisayar olan, "gel yeğenim benim oğlanın bilgisayar var onda yaparsın" dedi. Bu telefon konuşmasını yapabilmek için 3 defa buzluğa attım telefonu. 1.5 saat sonra durum raporu vereceğim. Eğer yazılım olayı olmazsa artık buz aküsüyle mi gezeceğim bilemiyorum. 

Buzluğa atmak resmen içgüdüsel olarak gelişti. Dün gece yatmadan önce sarıp sarmaladım, sıcak tutayım belki düzelir dedim, bir işe yaramadı. Ben de bir de tersini deneyeyim dedim. 

XanTos tarafından 26/Nis/22 15:05 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    XanTos bunu yazdı

Batarya orijinal, 5 ay önce değiştirdim.

Son durum şu şekilde: 

-Telefonun içini açacak bir şey buldum, bataryanın soketlerini söktüm taktım, tekrar topladım. 

-Şarj %76 civarı, en son buzlukta powerbank ile şarj etmiştim... 

İçini kurcaladıktan sonra daha iyiye gitti, buzlukta olmadan da ara sıra açılıyor, 15 dakika sonra gidiyor. 10 dakika sonra tekrar açılıyor gibi bir durum var. Telefon üzerinden fabrika ayarlarına sıfırladım bir şey değişmedi. Ama yazılımsal olduğuna inanmaya başladım, çünkü passcode eklemeye çalıştığımda yeniden başlatıyor. (buzluktan yeni çıkmış olsa da :D)

Yazılım için elde ortaçağdan kalma bir macbook pro var, onda da linux yüklü, Itunes kurmaya çalıştım, hata verip duruyor. O yüzden kuramadım. Yakın çevreden birini buldum evinde windows bilgisayar olan, "gel yeğenim benim oğlanın bilgisayar var onda yaparsın" dedi. Bu telefon konuşmasını yapabilmek için 3 defa buzluğa attım telefonu. 1.5 saat sonra durum raporu vereceğim. Eğer yazılım olayı olmazsa artık buz aküsüyle mi gezeceğim bilemiyorum. 

Buzluğa atmak resmen içgüdüsel olarak gelişti. Dün gece yatmadan önce sarıp sarmaladım, sıcak tutayım belki düzelir dedim, bir işe yaramadı. Ben de bir de tersini deneyeyim dedim. 

allah inandırsın aynısını LG G3'te yapıyordum :D

yazılımdaki bazı(çok çok baya bazı) cycle requestler zorluyor işlemciyi, dfu moda  alıp çak imaj da ben bir şey çıkacağını pek sanmıyorum niyeyse

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar olabilecek en kötü şey oldu.

Eleman telefoncuda çalıştım dediği için güvendim, telefonu bıraktım. Yazılımı silmiş, geri yükleyememiş, ne yaptıysam olmuyor diyor. Anakart hatası var diyor...

Şimdi elimde restore modunda kalan bir telefon var ve dağın başındayım, ne bankalara erişimim var ne yeni telefon alma şansım. 

Elimde ubuntu yüklü eski bir bilgisayar ve restore modunda kalan bir IPhone var. Buna ne yapabilirim? Telefonlarla ilgili hiçbir fikrim yok ama artık öldü gözüyle baktığım için diriltmek için her şeyi göze alacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

USB'ye Windows kurup onun içinede iTunes kurup tekrardan iOS atmayı dene. Önemli olan hata kodu olarak ne yazdığı. iPhone anakartlarına millet takla attırıyor İstanbul'da olsan çözerdik işini. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

USB de yok şaka gibi aradım taradım bulamadım. 

9 hatası dedi yanlış hatırlamıyorsam 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    XanTos bunu yazdı

Evet arkadaşlar olabilecek en kötü şey oldu.

Eleman telefoncuda çalıştım dediği için güvendim, telefonu bıraktım. Yazılımı silmiş, geri yükleyememiş, ne yaptıysam olmuyor diyor. Anakart hatası var diyor...

Şimdi elimde restore modunda kalan bir telefon var ve dağın başındayım, ne bankalara erişimim var ne yeni telefon alma şansım. 

Elimde ubuntu yüklü eski bir bilgisayar ve restore modunda kalan bir IPhone var. Buna ne yapabilirim? Telefonlarla ilgili hiçbir fikrim yok ama artık öldü gözüyle baktığım için diriltmek için her şeyi göze alacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

direk telefoncudan paranı istyorsun hocam dalga mı geçiorsun, telefoncuysa bu riski alıp da iş yapıyor

para ödedin mi bari adama, ödediysen direk git telefon versin; bu hatayı alacağını senden de iyi biliyordur bu arada buna rağmen yaparım demesi kasti 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Telefoncu değil ya, rica ile bakıp hallederim dediği için verdiğim biri. Telefoncuda çalışmış daha önce, anlıyorum ben dedi. Başka kimseyi bulamadım, en akla yatkın buydu. Hiç ihtimal de vermiyordum böyle olacağına.

Toplam Hit: 3796 Toplam Mesaj: 58
iphone 6 plus